Minder regels voor ondernemers Dorpsraad wil snelheid omlaag Dorpsplatform Oost-Souburg wil helemaal geen kermis op zondag WALCHEREN Middelburg wil af van vergunningenbrij en overbodige richtlijnen. Jarig en afgeblust met grand marnier Vrijdag 24 augustus 2007 Hockeydames spelen zich naar finale EK Moeder voert actie tegen wachtlijst bij jeugdzorg Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Onderemers zijn in Middelburg binnenkort veel min der tijd en dus veel minder geld kwijt aan allerlei vergunningen. De gemeente zal het mes zetten in de brij aan vergunningen en regel geving. Niet dat er zo veel overbodige ver gunningen zijn, nuanceert project leider C. Helmendach van de ge meente. „Maar de aanvragen kun nen wel eenvoudiger. We kunnen ook proberen ondernemers beter te helpen, bijvoorbeeld door inter net te gebruiken. Als de admini stratie minder tijd kost, wordt het ook goedkoper." Daar hebben de ondernemers pro fijt van, maar de gemeente zelf ook. „Dat mes snijdt dan natuur lijk aan twee kanten", beaamt Helmendach. Ook burgers zullen het merken als de vergunningen brij dunner wordt. „Zij hebben soms te maken met dezelfde proce dures als ondernemers. Bovendien gaan we kijken of we ook de ver gunningen kunnen aanpakken waar alleen burgers mee te maken hebben." De gemeente heeft het bureau Sira Consulting gevraagd de Middel burgse regels te bestuderen en te vertellen waar het minder of an ders kan. Dat bureau heeft hetzelf de werk voor andere gemeenten al gedaan. Helmendach: „Wij kun nen dus gebruik maken van de bes te ervaringen van anderen." Dus Ondernemers zijn soms uren per week kwijt aan het invullen van documenten. Dat moet minder, vindt de gemeente. Een bureau zoekt uit hoe dat kan. Middelburg is straks de beste van Nederland? „Daar streven we wel naar ja." Helmendach weet niet welke ver gunningen ondernemers de mees te rompslomp bezorgen. Dat hangt volgens hem sterk af van het soort bedrijf en het type ver gunning. „Een chemisch bedrijf heeft veel meer werk aan een mi lieuvergunning dan een schilders bedrijf." Heel vaak hebben ondernemers ook te maken met landelijke re gels, richtlijnen en documenten, zegt vice-voorzitter D. Anbeek van de Vereniging Ondernemers Mid delburg. Op hem als boekhande laar zijn bijvoorbeeld het verpak- kingsbesluit en het reprorecht van toepassing, en hij moet verplicht meedoen aan omzetenquêtes van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). „Opgeteld gaat het dan al om uren per week. Dan vraag je je wel eens af of het allemaal niet wat minder kan." Er kunnen goede redenen zijn waarom de gemeente met de ver gunningen doet wat ze doet, merkt Helmendach op. Hij ver wacht niet dat de Middelburg in dat opzicht slechter zal scoren dan andere gemeenten. KOUDEKERKE - Als het aan de dorpsraad Koudekerke ligt, gaat de maximumsnelheid op de weg naar Middelburg omlaag van 80 naar 60 kilometer per uur. Liever lang zamer met de auto dan onveilig op de fiets, vindt de dorpsraad. De weg Koudekerke - Middelburg (N660) is onveilig omdat auto's er tachtig mogen rijden, maar soms ook afslaan naar de huizen en be drijven langs de weg. Daarbij moe ten zij het fietspad kruisen. Al sinds 1992 wordt nagedacht over de beste manier om het voor ieder een veiliger te maken. De provincie stelde eind vorig jaar voor de snelheid op tachtig te hou den, maar het fietspad te verande ren in een parallelweg. De dorps raad vindt dat, na raadpleging van de achterban, niet verstandig. Fiet sers moeten de parallelweg dan de len met auto's en tractoren. Boven dien verdwijnen in het plan van de provincie veel bomen. Verlaging van de snelheid is voor de provincie niet langer taboe, zegt projectleider F. Lindenberg. Of dat ook zal gebeuren, hangt af van de andere reacties die tot 15 september ingediend kunnen wor den. „We maken een afweging tus sen landschap en veiligheid." zEEuwsEf, 0ES22E3BB Tip? redactie@pzc.nl 'Mamma, ben jij vandaag jarig?' 'Ja. Ga jij nu een liedje voor mij zingen?' 'Nee, eerst Feyo wakker maken. Feyo, Feyo, mamma is jarig. Heb ben wij ook een cadeautje?' 'Ja. Pappa zou dat op tafel leg gen.' 'Mamma, jij mag niet op de tafel kijken hoor. Dat is een verras sing.' 'Oké.' 'Waar is het cadeautje nu? Er ligt geen cadeautje op tafel.' 'Mamma we hebben wel een ca deautje, maar we weten niet waar het is.' 'Ligt het niet in die doos die daar op de trap staat?' 'Ja! Alsjeblieft mamma.' MIDDELBURG - Na de amuse van gerookte zalm met meloen volgde een driegangenmenu waar een professioneel restaurant zich niet voor hoef de te schamen. Een lavendelbouillon vooraf, dan lamsfilet en als toetje verse vijgen en blue stil- ton-kaas in een saus van passievruchten, afge- blust met grand marnier. Het restaurant van de Middelburgse Klimopschool voor zeer moeilijk le rende kinderen is gisteravond officieel geopend. Zes leerlingen leren de basisvaardigheden om te kunnen koken. Een keer in de maand, op donder dagavond vanaf half zeven, serveren ze twee drie gangenmenu's voor het luttele bedrag van vijf tien euro. De gerechten worden bereid en geser veerd door leerlingen, onder aanvoering van Mi chelle Bartlett, de vakassistent koken, met erva ring als chefkok in diverse Middelburgse restau rants. Voor de eerstvolgende keer dat het restau rant open is, op donderdag 27 september, kan nu al worden gereserveerd bij de Klimopschool: 0118-612668. foto Ruben Oreel OOST-SOUBURG - Niet op zondag en niet zo laat. Het dorpsplatform Oost-Souburg heeft moeite met de opzet voor de kermis. De gemeente stelt voor op het Oranjeplein vijf dagen kermis te vieren, van vrijdag 12 tot en met dinsdag 16 oktober. En elke avond tot middernacht. Maar dat was niet de bedoeling, reageert voorzit ter P. Steketee van het dorpsplat form. „Wij willen een kleine ker mis, vooral gericht op kinderen, van dinsdag tot en met zaterdag, zodat de kerk er geen last van heeft. En wat ons betreft stoppen we om tien uur 's avonds." Bewoners kunnen tot 27 augustus reageren op het kermisplan van de gemeente. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47