dak, toch een brede school airco-garage.nl Verboden vrucht is het lekkerst NAT KOST EENI LITER.NL BOSCH LITERS VAN VLISSINGEH 15% Korting! Veel vragen over nieuwe wijk Krabbendijke Fietsrit Borsele Zomeractie: de hele maand september lande Neoliervof BP2C Vrijdag 24 augustus 2007 2 7 Technologie voor het leven Kinderen op de buitenschoolse opvang het Torenkamertje in Kloetinge. foto Mechteld Jansen door Luc Oggel krabbendijke - Het geluidsscherm en het bouwverkeer. Over die twee zaken hadden inwoners van Krabbendijke gisteravond de nodi ge vragen tijdens een informatie avond over de invulling van het voormalig veilingterrein in hun dorp. De Walcherse Bouw Unie (WBU) begint daar medio 2008 aan de bouw van een circa 87 wo ningen tellende wijk. Er was behoorlijk wat belangstel ling voor de bijeenkomst over het bestemmingsplan, dat nog in de voorontwerpfase zit. Opvallend veel jongeren waren naar dorps huis De Meiboom gekomen. De huizen zijn dan ook gericht op die doelgroep. De wijk komt pal aan het spoor te liggen. Om geluidsoverlast te voor komen, wordt een 300 meter lan ge en i,s meter hoge geluidswal neergezet. Een aanwezige wilde weten of alleen geluidsdempers on der het spoor niet afdoende zijn. „Zo'n geluidswal is geen gezicht." Een scherm is echter noodzakelijk, was het antwoord. Een vrouw die aan de andere kant van het spoor woont, zei te vrezen voor geluidsweerkaatsing door het scherm. Enkele anderen uitten hun bezorgdheid over het bouw verkeer, dat van de Westelijke Pa rallelweg gebruik zal maken. Daar rijden ook veel fietsers. De ver keersstromen moeten echter nog nader worden bestudeerd, aldus di recteur G. van Kralingen van de WBU. Omdat 87 huizen ineens te veel is voor Krabbendijke, wordt het ter rein in drie fases volgebouwd. Eind 2011 moet de wijk klaar zijn. Op het Goese Lyceum loca tie Bergweg is een algeheel rookverbod ingevoerd. Het is echter de vraag of het doel de middelen heiligt. In haar streven een gezonde school te zijn, mag sinds deze week helemaal niet meer wor den gerookt op het Goese Lyceum locatie Bergweg. Ook op het schoolplein niet. Op zich is dat be sluit nobel te noemen. Roken is nu eenmaal ongezond, daar valt geen speld tussen te krijgen. Bo vendien worden mensen die het bewust niet doen er toch vaak on gevraagd mee geconfronteerd. Het is dan ook begrijpelijk dat het op steken van een sigaret in veel open bare gebouwen inmiddels uit den boze is en het paffende deel van de bevolking heeft zich daar zon der al te veel gemor bij neergelegd. ANALYSE door Luc Oggel Maar in de buitenlucht is het een ander verhaal, vinden veel rokers. 'We zijn daar niemand tot last', was deze week op het schoolplein aan de Bergweg een veelgehoord argument. Veel leerlingen zien het verbod als een aantasting van hun keuzevrijheid. De schoolleiding lijkt daar echter geen boodschap aan te hebben. Wie nu nog ro kend wordt gezien, krijgt straf Die is weliswaar vrij mild - in het uiter ste geval volgt een gesprek met de ouders - maar de directie moet er wel rekening mee houden dat die ouders in veel gevallen zelf rokers zijn. Ook zal worden geschermd met het feit dat er voor leraren nog wél een rookkamertje is. „Als het maar uit het zicht van de leer lingen gebeurt", verdedigde sector directeur A. de Gans die enigszins hypocriete situatie. Hij gaf toe dat de naleving van het verbod maar tot op zekere hoogte te controle ren is. Tegelijkertijd kan de nieuwe regel, afgaande op het gesputter, wél leiden tot gedrag dat nog veel minder wenselijk is dan het opste ken van een sigaret. Stiekem gedoe bijvoorbeeld. Of het schoolplein verlaten om een paar straten ver derop toch te gaan roken, met overlast voor de buurt tot gevolg. Want vertel jongeren dat iets niet mag en ze zullen het juist doen. Niets is immers zo lekker als een verboden vrucht. Er moet dus re kening mee worden gehouden dat het op zich goedbedoelde initiatief onbedoelde bijwerkingen heeft. Het is aan de schoolleiding wat het zwaarst weegt: de gezondheid van de leerlingen óf de sfeer op school. 's-cravenpolder - Van 's-Graven- polder naar Ellewoutsdijk fietsen en terug. De Borselse seniorenraad heeft deze rit uitgezet die dinsdag kan worden gefietst. Vertrek is van 10.30 tot 11.00 uur bij Ons Dorpsle ven in 's-Gravenpolder. Deelname 3,50 euro, met twee consumpties. UITEINDELIJK TOCH DE GOEDKOOPSTE od hetherstofferenuan uw meubels. Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden 161:0118-602937 www.iandenooiieruof.nl Voor het stofferen van uw meubels komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een gratis offerte!! 20% korting op rolluiken, 15% korting op terrasschermen plissédeuren en harde vloeren en 10% korting op raamhorren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41