Niet onder één Wilhelminadorp krijgt in 2009 met smart verwachte randweg r zeeland 28c«jc)t/m8sept2007 nazomerfestivQl.nl GOESE RESTANTEN 3 daagse 23 - 24 - 25 augustus Kampioenen op Wakeboard Battle Kortgene Kort parkeren op deel van Markt in Smerdiek Wandelmeditatie met boerenontbijt Oplevering wozoco Scherpenisse in 2010 Wielrenner gewond bij valpartij Krabbendijke Inbraak in twee huizen in Krabbendijke Jongeren Wemeldinge praten over nieuwe jop Onderhandelingen met De Wilhelminapolder over grond bijna rond. Kloetingse instellingen voor kinderen gaan meer samenwerken. Even bijtanken in Ellemeet festivalhart, abdij Middelburg 26 I Vrijdag 24 augustus 2007 PZC SINT-MAARTENSDIJK - Een deel van de Markt in Sint-Maartensdijk is vanaf komende maandag een zoge heten blauwe zone. Dat wil zeg gen dat er op doordeweekse dagen tussen 9.00 en 17.00 uur maximaal anderhalf uur geparkeerd mag wor den. Mensen moeten dan een par- keerschijf gebruiken. Het college wil met de maatregel ruimte schep pen voor mensen die boodschap pen komen doen. Het gaat om on geveer 25 parkeerplaatsen. COUJNSPLAAT - Vroege vogels die van stilte houden, kunnen zondag ochtend vanaf 6.00 uur meedoen aan een wandelmeditatie langs de Oosterschelde, vanaf de oesterput bij Colijnsplaat. Een boerenontbijt wordt geserveerd. Tree, organisatie voor avontuurlijke activiteiten, is de initiatiefnemer. Kosten: 14,50 euro. Aanmelden: 06-24512582. SCHERPENISSE - De bouw van een woonzorgcomplex (wozoco) in Scherpenisse, met daarin onder meer een dorpshuis, begint zon der tegenslagen in maart 2008. Bijna twee jaar later, in februari 2010, staat de oplevering gepland. Dat antwoordt het college op vra gen van Algemeen Belang Tholen, dat het lang vond duren. Omdat twee varianten zijn onderzocht, is een kleine vertraging opgetreden. Het college vindt dat verantwoord. KRABBENDIJKE - Een 13-jarige wiel renner uit Goes is woensdagavond tegen acht uur gewond geraakt bij een valpartij op de Meiboom in Krabbendijke. Hij koerste in een groepje, kwam op de Meiboom in de berm terecht, kon niet terug op de weg komen en viel. Met de am bulance is de fietser voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht. KRABBENDIJKE - Twee woningen in Krabbendijke zijn in de nacht van dinsdag op woensdag door inbre kers bezocht. Een woning aan de Oostweg en één aan de Watervliet waren het doelwit. Uit het huis aan de Oostweg zijn een laptop, mobiele telefoon en klein geldbe drag ontvreemd. De buit aan de Watervliet bestond uit een fototoe stel en een portemonnee. Bij bei de woningen is een raam gefor ceerd om binnen te komen. WEMELDINGE - Willen jongeren in Wemeldinge een nieuwe jongeren ontmoetingsplek (jop), nadat de 'oude' eerder deze maand afbrand de? Vanavond vanaf 20.00 uur wordt daarover een bijeenkomst gehouden in dorpshuis De We- mel. Alle Wemeldingse jongeren van 12 jaar en ouder zijn welkom. Wethouder L. Kosten is erbij. door Frank Balkenende GOES - Wilhelminadorp krijgt in 2009 zijn langverwachte randweg. Althans, daar streeft de Goese wet houder M. Dieleman (CDA, ver keer) naar. Hij zei dat gisteren in de gemeenteraad. De randweg komt aan de westkant van het dorp te liggen. De gemeen te is met de maatschap De Wilhel minapolder in gesprek over de aan koop van de benodigde grond voor het tracé. De onderhandelin gen zijn vergevorderd. Dieleman denkt dat de weg in 2009 gereed kan zijn. „Maar", liet hij gisteren na afloop van de vergadering we ten, „als je bezwaarprocedures krijgt, verlies je zo een halfjaar." De bewoners van Wilhelmina dorp roepen al jaren om een rand weg. Er rijdt naar hun smaak te veel verkeer door hun dorp, met name vrachtwagens van en naar Goes en Wemeldinge. Die veroor zaken overlast. De Goese gemeenteraad heeft de randweg in 2005 bovenaan de ranglijst van noodzakelijke ver- keersverbeteringen gezet, evenals de rondweg Wolphaartsdijk. Het college nam beide rondwegen op in het collegeprogramma en zette er ook de benodigde miljoenen voor opzij. De randweg is ook nodig met het oog op de toekomstige wijk Water stad (tweeduizend woningen), die verrijst op het havenindustriege- WJ Als het meezit, ziet de bevolking van Wilhelminadorp in 2009 het doorgaande verkeer langs het dorp zoeven. De beloofde rand weg moet dan klaar zijn. bied. De wijk brengt extra ver keersbewegingen met zich mee aan de noordrand van de stad. Een deel zal via Wilhelminadorp rij den. PvdA-fractievoorzitter H. Hoogerland vond het van belang ook het kruispunt Deltaweg/Langeweg aan te pak ken. Dat is met zijn verkeerslich ten een verkeersremmer tijdens het recreatieseizoen. Goes moet daarvoor zaken doen met de pro vincie, die de Deltaweg beheert. De rondweg Wolphaartsdijk ofwel de verbetering van de route vanaf het kruispunt Deltaweg/Langeweg via Aardebolleweg naar de Veer- weg is mogelijk volgend jaar ge reed. Dat karwei pakt waterschap Zeeuwse Eilanden aan, dat mo menteel met grondeigenaren on derhandelt over aankoop van per celen. Doel is de Aardebolleweg aan te passen en voor fietsers een vrijliggend pad te maken. door Lilian Dominicus KLOETINGE - Kloetinge krijgt een ei gen 'brede school'. Geen nieuw bouw waar alles onder een dak zit, wel een organisatie, waarin alle voorzieningen voor kinderen sa menwerken. De naam: Kinderen in Kloetinge, ofwel Kik. De oprichting van de brede scho len in Goes en Wolphaartsdijk zet te de directies van de onderwijs- en kinderopvanginstellingen in Kloetinge aan het denken. Ze wil den onderzoeken wat ze konden betekenen voor de kinderen in het eigen dorp. Dat hebben ze onder meer gedaan middels enquêtes on der de bewoners van Kloetinge, de ouders en kinderen. Een brede school onder een dak was wel een wens, maar niet haal baar. „Op zich zou het handig zijn," verklaart directeur Tanneke Pop van openbare basisschool de Kloetingse School, „maar we zijn van mening dat een school en kin derdagverblijf in het hart van het dorp moeten blijven. Als we alles onder een dak zouden brengen, moeten we uitwijken naar de rand van Kloetinge." Het plan Kinderen in Kloetinge krijgt voor het schooljaar 2007-8 een subsidie van ruim 7000 euro, maakten burgemeester en wethou ders deze week bekend. Dat geld gaat naar typische brede schoolac tiviteiten als gespreksgroepen voor ouders, voorleesontbijten, peuter- gym en huiswerkbegeleiding. SM- WO coördineert de activiteiten, zo als dat ook gebeurt bij de brede scholen De Symfonie en Goese Polder in Goes. Dit schooljaar begint de Kloeting se 'brede school' met een sport- en spelmiddag op het schoolplein voor alle kinderen uit het dorp vanaf acht jaar. Pop: „Je hoeft er Plan Kinderen in Kloetinge be- gint onder meer met voorlees ontbijten, sport- en spelmidda- gen, huiswerkbegeleiding en ge spreksgroepen voor ouders. OO G door de hele goese binnenstad ELLEMEET - Wit-Russische kinderen zitten momenteel in een kampeerboer derij bij Ellemeet. Ze zijn direct of indirect slachtoffer van de ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl, in 1986. Ze zijn naar Nederland gekomen om even op adem te komen en uit te rusten. Sommige kinderen hebben fysie ke problemen als gevolg van de kerramp. Anderen zijn meegekomen omdat in de thuissituatie problemen zijn. De reis en het verblijf van de kinderen worden betaald door een kerk uit het Duitse Oberhausen. Maandag reizen de kinderen terug naar huis. foto Marijke Folkertsma dus niet voor op de Kloetingse School te zitten." Twee Cios-stu- denten begeleiden vanaf 1 septem ber, elke donderdag na schooltijd, deze activiteit. Omdat de voorzieningen niet on der een dak zitten, zijn sommige activiteiten moeilijker te plannen. Esther van Garsel, unitmanager Goes-Oost van Kinderopvang De Bevelanden: „We willen bijvoor beeld kinderen uit groep 7 laten voorlezen bij de peuters. Maar daarvoor hebben we wel gekwalifi ceerde begeleiders nodig die meelo pen in het verkeer." Het plan Kik leidt nu al tot meer samenwerking, constateert Van Garsel. „We zoeken elkaar makke lijker op." In de toekomst zal dat nog vaker gebeuren. De Stichting Jeugdwerk bereidt een kookpro- ject voor. Mogelijk komt er tussen de middag een uitbreiding van de pleintjesspellen. Verder willen ze een 'kindvolgsysteem' introduce ren. Van Garsel: „Als kinderen van de peuterspeelzaal naar de onder bouw van basisschool gaan, mo gen de gegevens niet meeverhui zen. Daarvoor is toestemming van de ouders nodig." De Kloetingse 'brede school' zit nog maar in stap één van het ont wikkelingsplan. Van Garsel en Pop zitten vol plannen voor de toe komst. Pop: „Maar daarvoor is wel meer subsidie nodig. Met de huidi ge uren redden we het niet." Deelnemers aan Kik Kinderdagverblijf Ibbeltje vangt 102 kinderen op. Speelzaal Het Terpje heeft 56 peuters onder haar hoede. Op openbare basisschool de Kloetingse School staan nu 188 leerlingen ingeschreven. Buitenschoolse opvang Toren kamertje en heeft 34 kinderen. SMWO is coördinator van Kin deren in Kloetinge. Ook Vereniging Dorpsbelangen en Stichting Jeugdwerk doen mee. In de toekomst sluiten andere verenigingen zich mogelijk aan bij Kik. KORTGENE - De Protest Wakeboard Battle verwelkomt morgen een aantal kampioenen, onder wie Eu ropees jeugdkampioen Kick Dele- fortrie, Belgisch kampioen David Vervenne en de winnaar van vorig jaar Michael Calabert. Ook de Nederlandse top is aanwe zig, met vijfvoudig Nederlands kampioen Duncan Zuur, huidig Nederlands kampioen Michael Timmers en meervoudig kam pioen Abel Vegter. Het evenement begint om 10.00 uur en vindt plaats op het Veerse Meer, ter hoogte van camping De Paarde kreek in Kortgene. 's Avonds is er een grote barbecue. Voor de kinde ren zijn er een springkussen, vi deoschermen, hairstyling en bo- dypaint. Om 19.00 uur is er op het Kadeplein in Kortgene een optre den van Kaas, de Boogiewonder- band en Seven. Info: www.protest- wakeboardworld.nl vr31 oug theaterconcert ICTUS €NS€AAIJL€ ode aan Hurt Weill en Tom Waits zo J sept flamenco €RIC VRRRZON MORCL met gastspelers €ric Vloeimans en Jesse van Ruller gratis brochure kaarten info hoofdsponsor ///A zie nazomerfestival.ni deltm of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g) the multl-utlllly company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40