Zeeland zijn Zilveren Krachten Werken, gewoon omdat het leuk is Verdachten in hennepzaak vrij Exit Wille Handstempels in reclamevorm Voor senioren is een betaalde baan geen noodzaak, maar keuze. ,s(^óa9S pzc Vrijdag 24 augustus 2007 I 3 Wilhelminadorper F. Hosse laar (70) is op zijn 56e gestopt met werken. „Ik was postbode in Goes en omstre ken. Je zag altijd mensen en beleef de van alles. Dat miste ik wel. Een jaar of vijf geleden ben ik eens gaan vragen bij Budget Rent A Car of ze niet iets te doen hadden voor mij. Ze hebben me toen doorgestuurd naar Outstanding, een uitzendbu reau voor ouderen." Bosselaar heeft het geweldig naar zijn zin. „Als ze me bellen, kan ik al tijd nee zeggen. Ik verdien wat bij en ik ben weer onder de mensen." Ze weten wat ze aan hem hebben, zegt Bosselaar. „Ik maak geen stuk ken, kan met mensen omgaan, weet de weg en zorg dat de auto's na te rugkeer schoon en in orde zijn: olie, lampen, zulke dingen." Aan Bosse laar kun je rustig een Mercedes van 70 mille toevertrouwen, als die er gens moet worden afgeleverd. De Goese P. Bijkerke is al tachtig. Zij lijkt door de ja ren weinig aan gezondheid en energie te hebben ingeboet, als je haar zo soepeitjes met fiets en boodschappentassen ziet manoeu vreren. Tachtig. Een mooie leeftijd om van het leven te genieten. Dat doet mevrouw Bijkerke dan ook, na een leven van zorgen voor man en kinderen. Nu zijn ook de kleinkinde ren alweer groot. Dat betekent: tijd voor jezelf. Het huishouden blijft na tuurlijk altijd aandacht en energie vragen, maar daarbuiten zoekt me vrouw niet speciaal naar bezighe den. Afgezien van wat zij al doet, dan. „Stilzitten kan ik niet, ik kan echt niet op mijn stoel blijven zit ten. Ik ga naar koersbal, naar activi teiten van de Vrouwenbond, ik hand werk. Een doodenkele keer gaan mijn man en ik naar de film. Zo nu en dan verrassen de kinderen ons met een uitje." De afgelopen 25 jaar draaide Middelburger J. van der Zwan als kaakchirurg we ken van zestig uur. Sinds 1 augus tus, 63 jaar oud, geniet hij van een welverdiend pensioen. „Eerst maar eens een halfjaar niets doen", zegt Van der Zwan, gevraagd naar zijn tijdsbesteding. „Misschien daarna, voor halve dagen, kleine operaties." Een doener, geen bestuurder, noemt hij zichzelf. Van der Zwan was een van de oprichters van de Vrienden van Middelburg. Historie boeit hem. „Ik ben gevraagd voor museum De Schotse Huizen in Veere. Wellicht na 1 januari. Mijn vrouw zit in de or ganisatie van Park en Poëzie, daar kan ik ook aan bijdragen." Dan zijn er nog meters boekenplank door te vlooien, de nodige losse foto's in te plakken en hij wil eindelijk het com puteren eens goed in de vingers krij gen. De Van der Zwans hebben een rijk sociaal leven. Ook dat kost tijd. De 75-jarige J. Wal- hout-Oranje uit Goes werk te vroeger als lerares hand werken en handenarbeid op de chris telijke mavo in Zierikzee. Nu zij ge pensioneerd is, wijdt mevrouw Wal- hout-Oranje zich aan het onderhoud van de tuin - zo'n 70 vierkante me ter - en de kweek van fuchsia's. „Mo menteel staan er zo'n tachtig in de tuin. Ik doe mee aan fuchsiashows, alleen dit jaar heb ik toevallig over geslagen. Ik geef veel planten weg." Regelmatig wordt er een beroep op haar gedaan als hondenoppas. Om dat de kinderen ver weg wonen, zit zij vaak achter het stuur. „En ik com puter veel. Heel veel. Dan zoek ik af beeldingen van kunst, schilderijen en dergelijke, waar ik zelf kaarten van maak. Ik zoek ook muziek, voor al licht klassiek, om samen met mijn man naar te luisteren." Tot voor een paar jaar fokte zij ook raskatten en verzond zij pakketten voor Polen. 'Ik computer Heel veel.' door Ondine van der Vleuten GOES - Op de website van Outstan ding, 'uitzendbureau voor de erva ren generatie', staan foto's van veerkrachtige vrouwen (met grijs haar) en surfende spetters (met grijs haar). De begeleidende tek sten liegen er niet om. 'Afdanker tje? Vergeet het maar! Deze sales manager in topconditie laat uw verkoopcijfers springen!' De oudste uitzendkracht in hun bestand is tachtig. Outstanding is één van de drie grote bureaus die zich richten op senioren, naast Se nior Uitzendbureau en 65-plus. Di recteur Patricia Heerkens: „Wij zijn in 1998 begonnen, in de abso lute overtuiging dat kennis en erva ring meerwaarde hebben. En ze zijn altijd op tijd, het arbeidsethos is hoog." Waarschijnlijk niet zo zeer een gevolg van leeftijd, als wel van de bewuste keuze voor doorwerken. Heerkens schat dat er intussen zo'n vijftien spelers op de markt zijn. „Nee, in Zeeland voor zover ik weet nog niet. Er is wel vraag vanuit Zeeland en we hebben er ook uitzendkrachten. Onlangs nog hebben wij een interimmanager geleverd voor de gemeente Vlissin- gen. Die had al eerder op een der gelijke afdeling gewerkt en snapte precies wat er nodig was. Dat zijn de voordelen van senioren: erva ring, betrokkenheid, betrouwbaar heid, zelfstandigheid, zorgvuldig heid vóór snelheid. En een groter relativeringsvermogen, waardoor ze rust in de organisatie kunnen brengen." Klopt, zegt Mattias van der Straaten, 'human resources managent-adviseur' van de ge meente Vlissingen. „Die interim- manager was in alle opzichten ge pokt en gemazeld. De situatie was bijzonder. De manager van de be GERECHTSDEURWAARDERS- KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat deur waarder M. Weertman d.d. 20-08- 2007 blijkt, dat t.v.v. Sociale Dienst Walcheren, gevestigd te Vlissingen, aan MOHAMED KHALID ELNOUR, geboren 9-12-1969. zonder bekende woon- of verblijfplaats, zijn betekend drie beschikkingen uitgevaardigd d.d. 20-06-2000, 14 juni 2001 en 21 juni 2007. Bij dit exploot, waarvan M. Khalid Elnour een afschrift kan krij gen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes door Emile Calon middelburg - De Middelburgse rechtbank schorste gisteren de hechtenis van op twee na alle man nen die verdacht worden van be trokkenheid bij de handel in hen nep door een Terneuzens-Turkse familie. Een van de twee mannen die nog wel in hechtenis blijven, de 43-jari- ge hoofdverdachte, mag maandag voor vijf dagen naar huis om een aantal familieproblemen op te los sen. Daarna moet hij zich weer melden bij Torentijd. Bij een grootscheepse actie op 13 maart en de dagen daarna pakte de politie in en om Terneuzen elf leden en handlangers van die fami lie op. Justitie verdenkt hen van grootschalige hennepteelt en het lidmaatschap van een criminele or ganisatie. Zeventien anderen wor den door justitie gezien als meelo pers. Medio november behandelt de rechtbank de strafzaak inhoudelijk tegen de elf hoofdverdachten. Ad vocaten stelden gisteren stuk voor stuk dat justitie de boel opblaast. Volgens hen gaat het slechts om een 'eenvoudige hennepzaak met een beperkt aantal kwekerijen'. De hoofdverdachte vertelde dat hij slechts een handelaar is in produc ten waarmee hennep geteeld wordt. „Wat ik deed was gewoon legaal." Hij stelde met nadruk dat hij nau welijks geld verdiende. Ook zou hij in Turkije helemaal geen onroe rend goed hebben, zoals justitie meent. Het onderzoek naar die ei gendommen staat momenteel op een laag pitje. COMMENTAAR Ex-wethouder Leen Wille van Sluis heeft geen schuld aan de Algemene Pensioenwet Politieke Ambtsdragers. Daarom zijn kwalificaties als 'graaier' of'zakkenvuller' misplaatst. Maar de scheidende bestuurder had moeten begrijpen dat de hoge kosten van zijn pensioen zeer gevoelig liggen. Zowel in de Sluisse politiek als bij de burgers. Nu blijkt dat Wille om de hete brij heen draait en dat hij zijn collega-bestuurders en de raad niet recht door zee heeft voorgelicht, is er geen toekomst. In het vroege voorjaar van 2007 wil de Sluisse commissie financiën opheldering. Ook oud-wethouders stellen vragen. Zo krijgt Wille de bel aangebonden. Dan is er eigenlijk al geen weg terug meer. Want Wille - uitgerekend met de portefeuille financiën - weet op dat moment al jaren dat de regeling hem een mooi pensioen zal opleveren en dat dit zijn gemeente veel geld zal kosten. Hij lijkt echter nog niet te beseffen dat dit vroeg of laat wel boven tafel moet komen. Burgemeester Sala hanteert uiteindelijk de bijl met zijn brief aan de raad. Daarmee is het definitief gedaan. Dat heeft de wethouder gelukkig wél meteen begrepen. Sluis blijft achter met een kater. En nog steeds met aanzienlijke kosten voor wachtgeld en pensioen van Wille. a3.oo^98' ;Ope< ;T\P treffende afdeling kreeg een onge luk en we moesten a la minute een vervangende nestor hebben, die direct lopende zaken kon op pakken. Al googelend op het inter net kwam ik bij Outstanding te recht. Gijs Nebbeling had bij de ge meente Rotterdam gewerkt, die kwam vanuit zijn woonplaats Lei den even drie dagen en nachten in de week naar Zeeland, voor ruim een half jaar. Dat was geen pro bleem. Zo flexibel was hij." De ge meente Vlissingen is volop bezig 'leeftijdsbewust personeelsbeleid' te ontwikkelen. „Daar paste deze ervaring perfect in. Dit was voor herhaling vatbaar." -<PatU V.3P1* a«a^o middelburg - Colin de Vries uit Middelburg heeft een creatieve nieuwe reclamevorm bedacht. Hij komt met het concept 'handverti- sing', een stempel zoals die bij dis co's en in bars op de hand van be zoekers wordt gezet, met daarop de naam van een adverteerder. „Het is net als de ruimte in een bushokje die een adverteerder huurt. Maar nu huurt hij een stuk je van een hand", aldus De Vries donderdag. Al twintig locaties, zo als disco's, strandpaviljoens en clubs hebben zich gemeld om mee te doen. „Ik ben in gesprek met mogelijke adverteerders", zegt De Vries. Hij laat de stempels maken door een bedrijf in Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3