Zeeland PZCI25 Sprankje hoop voor mosselsector Politie verwerpt kritiek na inval Scharen caravan en personenauto leidt tot file op A58 bij Waarde BEVELANDEN-THOLEN 31 Mosselkweker zet rouwadvertentie voor sector op internet. almanak Jarig Traumahelikopter rukt uit bij ongeval in 's-Gravenpolder Hockeydames spelen zich naar finale EK Vrijdag 24 augustus 2007 Moeder voert actie tegen wachtlijst bij jeugdzorg Tip? redgoes@ipzc.nl door Harmen van der Werf YERSEKE - In de mosselsector leeft een sprankje hoop. In de Wadden zee ligt een redelijke hoeveelheid mosselzaad waarop de mosselkwe kers vanaf 4 september willen vis sen. Maar er heerst ook veel onze kerheid. Het bracht mosselkweker Nique Verschuure uit Yerseke er zelfs toe een rouwadvertentie op zijn website www.verschuure.nl te zetten. „Want ik weet absoluut niet", verklaart de 38-jarige Yerse- kenaar zijn actie, „of ik in de mos selsector nog mijn pensioen kan halen. Dat stemt triest." Het goede nieuws komt van Hans van Geesbergen, secretaris van de producentenorganisatie mosselcul tuur. In de Waddenzee is in verge lijking met andere jaren vrij veel mosselzaad gevallen. Inmiddels is voor 10 miljoen kilo een visvergun ning aangevraagd. „En dat is nog maar de hoeveelheid op basis van een eerste korte survey van het mosselzaad", aldus Van Geesber gen. „Volgende week onderzoeken we verder." Van Geesbergen spreekt de hoop en verwachting uit dat vanaf 4 sep tember kan worden gevist. „Het gaat om mosselzaad dat anders dreigt te verdwijnen omdat het op instabiele plekken ligt, waar het ge makkelijk kan wegstormen. Of er zitten veel zeesterren op. En een aantal zit dik in het slib en kan vlug verstikken." Snel het mosselzaad opvissen en W* Mosselsector hoopt in septem- ber 10 miljoen mosselzaad in de Waddenzee te kunnen vissen. Na tuurorganisaties overwegen be zwaarprocedure. op kweekpercelen in de Wadden zee uitzaaien is volgens de sector het beste. Het gaat niet verloren en de kwekers hebben er in deze magere mosselzaadjaren nog wat aan. Lenze Hofstra van stichting Wad (voorheen Wilde Kokkels) vindt dat geen overtuigende argu menten. Hij verwijst naar een ana lyse van de effecten van mossel zaadvisserij. Die is gisteren gepubli ceerd door de Waddenvereniging. Vijf deskundigen geven daarin on der meer aan dat 'het bevissen van instabiele mosselbanken kan lei den tot het instandhouden van de instabiliteit'. Vandaag beslissen de natuurorgani saties of zij beroep aantekenen te gen de visvergunning voor begin september. Hofstra gaat ervanuit dat dit zal gebeuren. Voor mosselkweker Verschuure is dat het zoveelste bewijs dat er zo stevig aan de stoelpoten van de sec tor wordt gezaagd dat die ter ziele dreigt te gaan. 'Het afscheid zal te zijner tijd in besloten kring plaats vinden', meldt hij in de rouwadver tentie op zijn website. „Als het zo doorgaat", vreest hij, „stevenen we op een koude sanering af Ik weet niet wat we fout doen. We leven juist met de natuur." THOLEN - De politie verwerpt de kritiek van Tholenaar Jannes Evegroen over de afhandeling van een inval in zijn huis woensdag. De politie was getipt dat zich in de woning van Evegroen een hennep kwekerij zou bevinden en ging dat onderzoeken. De Tholenaar bleek niet thuis te zijn, waarna werd ge probeerd het slot te forceren. „Ter wijl dat gebeurde, heeft een buur vrouw, die het huis ook schoon maakt, ons met haar sleutel bin nengelaten", zegt woordvoerder A. Don van de politie. „Met haar heb ben we afgesproken dat ze de man zou inlichten. Zij had ook de sleu tel van een nieuw slot dat wij heb ben geplaatst." Evegroen blijft bij zijn kritiek. „Ze hadden gewoon moeten proberen mij te bellen." Overigens werd volgens Don in het huis wel een kwekerij aange troffen. „Maar die was niet in wer king en er waren ook geen sporen meer. Dan kunnen we niets doen" De Tholenaar ontkent. „Zien ze een schemerlamp soms aan voor een kwekerij?" Ook in Scherpenis- se was woensdag een inval. Daar werd ook een lege kwekerij aange troffen, maar nog wel met sporen. De eigenaar gaf toe in het verle den wat te hebben gekweekt. Tip? redactie@pzc.nl 'Mamma, ben jij vandaag jarig?' 'Ja. Ga jij nu een liedje voor mij zingen?' 'Nee, eerst Feyo wakker maken. Feyo, Feyo, mamma is jarig. Heb ben wij ook een cadeautje?' 'Ja. Pappa zou dat op tafel leg gen.' 'Mamma, jij mag niet op de tafel kijken hoor. Dat is een verras sing.' 'Oké.' 'Waar is het cadeautje nu? Er ligt geen cadeautje op tafel.' 'Mamma we hebben wel een ca deautje, maar we weten niet waar het is.' 'Ligt het niet in die doos die daar op de trap staat?' 'Ja! Alsjeblieft mamma.' 's-CRAVENPOLDER - Een 34-jarige man uit Hein- kenszand is gisteren met de traumahelikopter vervoerd naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. Hij liep verwondingen op bij een on geluk op de Bernhardweg Oost in 's-Gravenpol- der. De auto van de man uit Heinkenszand en die van een 37-jarige man uit Yerseke botsten giste rochtend rond kwart voor acht op de kruising met de Baarlandsezandweg op elkaar. De man uit Heinkenszand raakte bekneld in zijn auto. De poli tie kon gisteren niets vertellen over de aard van diens verwondingen. Datzelfde geldt voor de kwetsuren die de man uit Yerseke opliep. De Yer- sekenaar, die vanuit het dorp kwam aangereden, verleende geen voorrang aan de bestuurder uit Heinkenszand. Die naderde het kruispunt van te genovergestelde richting. foto Mechteld Jansen WAARDE - Door een ongeluk met een auto met caravan ontstond gis terenmiddag rond 16.45 uur op de A58 bij Waarde een file van vijf ki lometer in de richting Bergen op Zoom. Door nog onbekende oorzaak schaarden de auto en caravan van een 58-jarige bestuurster uit Vee- nendaal. De vrouw kwam daar door in rechterberm van de weg te recht. Door het ongeluk ontstond alleen materiële schade. De rechterrijstrook van de A58 werd door Rijkswaterstaat afgezet. Rond 18.00 uur is de rijstrook weer vrijgegeven en kwam het ver keer weer op gang. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39