■eeland Kabinetsplan Kinderen sluiten eigen kost kapitaal Stilzwijgen nekt wethouder Wille GOESE RESTANTEN 3 daagse 23 - 24 - 25 augustus nQzomerfestival.nl Directeuren Woongoed en Clavis verfoeien plan voor probleemwijken. Openbare zangles leert scholieren waar hulpacties nodig zijn. Jarig 2B I 26 I Vrijdag 24 augustus 2007 PZC door Raymond de Frel TERNEUZEN - Wooncorporaties Cla vis en Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren dreigen respectievelijk drie en acht miljoen euro kwijt te raken als de zogenoemde 'Boshefïing' daadwerkelijk wordt ingevoerd. Het kabinet buigt zich vandaag over het voorstel van minister Bos om in vier jaar drie miljard euro van de Nederlandse woningcorpo raties te vangen. Dat geld moet worden geïnvesteerd in veertig pro bleemwijken. „Daar zitten geen wijken in ons ge bied bij. Het gaat dus in totaal om elf miljoen euro, die we veel liever in Terneuzen willen investeren", zegt Clavis-directeur Evert-Jan van Exter. Samen met Woongoed-di- recteur Cees Reinhoudt en burge meester Jan Lonink ondertekende hij deze week een convenant, waarin op lokaal niveau tot 2010 prestatieafspraken op het gebied van volkshuisvesting zijn vastge legd. Zo worden er tussen 2005 en 2010 1600 woningen in de gemeente pi* Wooncorporaties Clavis en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen raken samen elf miljoen euro kwijt als een subsidieplan van mi nister Bos waarheid wordt. Terneuzen gebouwd. „De gemeen te geeft de kaders aan en de corpo ratie doet de gemeente een aan bod, dat is gebaseerd op dié ka ders. Dat is de beste garantie, dat er in de lokale behoefte wordt voorzien. Het idee dat dit proces vanuit Den Haag kan worden aan gestuurd berust op overschatting van de effectiviteit van het centra le bestuur", aldus Van Exter. Waar volgens Van Exter en Rein houdt de Boshefïing pas over twee of drie jaar effectief kan zijn, kun nen de corporaties morgen begin nen met investeren. Van Exter: „Daarbij wordt elke euro besteed aan dat wat de gemeente en corpo raties op lokaal niveau nodig ach ten voor de lokale samenleving." Ook wethouder Cees Liefting heeft in Den Haag zijn ongenoe gen geuit. „Er moet namelijk veel meer worden aangepakt dan veer tig wijken. In de gemeente Terneu zen is er ook nog genoeg te doen." Van Exter en Reinhoudt stellen dat er een probleem is als de Bos- heffing waarheid wordt, maar vin den dat geen reden om het conve nant op de lange baan te schuiven. „Dit proces met de gemeente loopt al veel langer, de Boshefïing mag dat niet overschaduwen. Door wat koudwatervrees heeft het proces vertraging opgelopen, maar we pakken het nu in vertrou wen met elkaar op. En rijst er een probleem, dan lossen we dat sa men op", aldus Van Exter. door René Hoonhorst BRESKENS - Een gratis concert, vlak bij de deur. Klara Catseman kon haar geluk niet op, gistermorgen. „Prachtig", vindt ze de liedjes die de Breskense troubadour Piet Brak man samen met honderden kinde ren zingt. Klara en haar man Jannis wonen aan de Weijkmanlaan. Ze werden net na elven verrast door schoon gezang vanaf het nabije Molenbol- werk. Bleken daar alle ruim drie honderd leerlingen van de openba re basisschool Breskens liedjes voor Unicef te zingen. Verlegen is het echtpaar Catse man, echte Bressiaanders, niet. Dus gingen ze - samen met enkele andere durfals - eersterangs zitten, op een bankje op het schoolplein. Buiten het hek stonden na enige tijd nog enkele tientallen belang stellenden. De artiesten lieten zich niet aflei den. De scholieren hielden hun blik strak gericht op dirigent, gita rist en voorzanger Piet Brakman. Die niet alleen bard van Breskens is, maar ook vrijwilliger bij het re gionaal comité Zeeuws-Vlaande- ren van Unicef. Hij was dan ook zeer verguld dat jonge plaatsge- nootjes afgelopen schooljaar maar liefst 3118,66 euro bij elkaar sprok kelden voor het kinderfonds van de Verenigde Naties. De basisscholieren hielden vorig jaar een statiegeldactie, verkochten ballen aan een touw voor voetbal trainingen en hielden een sponsor loop op het strand. Die loop lever de meer dan tweeënhalfduizend 'Sponsorlopen langs het hele Noordzeestrand; dat zou nog eens mooi zijn' euro op. Een prachtig bedrag, opge bracht met een mooi evenement. „Met een beetje mooi weer is lo pen over het strand al een leuk eve nement. Je trekt automatisch pu bliek en daarmee mogelijke extra sponsors. Op het strand hoef je geen straten af te zetten en je kunt er makkelijk ludieke verkleedpartij en op touw zetten." Brakman wordt achteraf nog eens lyrisch over het initiatief van de openbare basisschool Breskens. «r\ OOG door de hele goese binnenstad Z©©IOnd 28augt/m8sept2007 Kinderen luisteren naar de liedjes die de afsluiting vormden van de hulpac tie voor Unicef. foto Peter Nicolai Hulpacties voor Unicef Openbare basisschool Bres kens koos Unicef als goed doel voor de jaarlijkse hulpactie. Naast een statiegeldactie én de verkoop van voetbalvriend jes (soccerpal) werd een spon sorloop gehouden. Samen brachten de drie acties meer dan drieduizend euro op. Plaatselijk troubadour Piet Brak man, ook Unicefvrijwilliger, wil de de scholieren (nog) bewus ter maken van de noodzaak van de hulpacties. t- Met zingen van twee liedjes betrekt de jeugd meer bij het doel van hun inspanningen. De sponsorloop op het strand moet navolging vinden langs de hele kust van Nederland, hoopt het regionaal comité Zeeuws-Vlaanderen van Unicef. Hij hoopt dan ook dat het initia tief volgend jaar mei navolging vindt. „Het zou toch mooi zijn als er volgend jaar strandsponsorlo- pen worden gehouden van Bres kens tot aan Lauwersoog. Ik hoop dat we dat samen met andere Uni- cefafdelingen en veel basisscholen voor elkaar krijgen", betoogt Brak man. Als Bressiaander was hij maar wat trots dat scholieren uit zijn woon plaats duizenden euro's bij elkaar brachten. Een simpele overhandi ging van een symbolische cheque vond Brakman een wat te magere afsluiting van de hulpacties. Zon der nou direct Bob Geldof te wil len spelen met een eigen Band Aid zou het toch mooi zijn om de kin deren al zingend wat meer bij te brengen over de bestemming van het geld. Het refrein van het be staande nummer Tienduizend kin deren verwoordt de idealen van Unicef en vele andere hulporgani saties perfect. „Geef ons een we reld met bloemen op het veld. Geef ons een wereld zonder ge weld." Op een doordeweekse don derdag op een schoolplein in Bres kens klonk het ontroerender dan ooit, hoorden het echtpaar Catse man en andere voorbijgangers. De vr31 ciug theaterconcert ICTUS €NS€MBL€ ode aan Kurt LUeill en Tom UUaits za J sept/flamenco €RIC VRRRZON MORCl met gastspelers €ric Vloeimans en Jesse van Ruller gratis brochure kaarten info zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) ZEEUWSE „Mamma, ben jij vandaag jarig?" Ja. Ga jij nu een liedje voor mij zingen „Nee, eerst Feyo wakker maken. Feyo, Feyo, mamma is jarig. Heb ben wij ook een cadeautje?" „Ja. Pappa zou dat op tafel leg gen." „Mamma, jij mag niet op de tafel kijken, hoor. Dat is een verras- Tip? redactie@pzc.nl sing. „Oké." „Waar is het cadeautje nu? Er ligt geen cadeautje op tafel." „Mamma we hebben wel een ca deautje, maar we weten niet waar het is." Ligt het niet in die doos die daar op de trap staat?" „Ja! Alsjeblieft mamma." Er wordt getwijfeld aan de in tegriteit van Leen Wille. Dat is de doodsteek voor een be stuurder. Wie hem opvolgt, is nog niet bekend. Burgemeester Jaap Sala vindt het ongelooflijk jammer dat een goed en kundig bestuur der als Leen Wille door één grote taxatiefout heeft besloten met on middellijke ingang ontslag te ne men als wethouder van de ge meente Sluis. Zo luidde althans zijn officiële verklaring. Sala moet deze woorden met ge mengde gevoelens hebben opge schreven. Uit zijn eigen onderzoek blijkt immers dat Wille essentiële informatie heeft verzwegen. Sala's onderzoek was ingegeven door een actie van de fractievoor- vrouwe van het CDA, Lia Flik- weert. Zij vertelde Sala vorige week dat ze in de raadsvergade ring van 30 augustus kritische vra gen zou gaan stellen over de inte griteit van wethouder Wille. Deze vergadering zou gaan over het pen sioendossier van Wille. Door het besluit van Wille zelf op te stap- ANALYSE door Frank van Cooten pen gaat deze vergadering uiter aard niet door. De mededeling van Flikweert aan Sala heeft indirect geleid tot de val van de PvdA-wet- houder. Wille wist in 2002 al dat de financieel armlastige gemeente diep in de buidel zou moeten tas ten als hij gebruik zou maken van zijn opvallend hoge pensioenrech ten. Verder blijkt uit het dossier dat Wille en zijn partner Lenie zich in 2004 uitvoerig hebben la ten voorlichten. Hij hield bij hoog en laag vol dat hij niet op de hoog te was van de ingewikkelde regelge ving op het gebied van pensioe nen en dat hij zelf ook niet had ge vraagd om zijn riante pensioen voorziening. Wille zocht zijn pen sioenrechten echter jaren geleden al tot op de bodem uit, wist dus waar hij recht op had en wist dus ook dat Sluis fors zou moeten bij lappen als hij van het recht ge bruik zou maken. Wille hulde zich echter in stilzwijgen en dat moet een hard gelag zijn voor een burge meester die zijn wethouder tot voor kort de hand boven het hoofd hield. De gevallen wethouder blijft vol houden dat hij niets onrechtma tigs heeft gedaan en dat hij dus met opgeheven hoofd de politieke arena verlaat. Door zijn 'eigen waarheid' wordt echter getwijfeld aan de integriteit van de PvdA-be- stuurder. Er restte hem daarom niets anders dan de handdoek in de ring te werpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34