PZCI 'Ontslag Wille verstandige keuze' PZC Lccidnu Clementie verzocht na geweld Politie verwerpt kritiek na inval ZEEUWS-VLAANDEREN 39 25 31 Wethouder Sluis houdt eer aan zichzelf en stapt op. Laatste kilometers voor wandelaars avondvierdaagse Sluis Wij geven u de helft cadeau! m Hockeydames spelen zich naar finale EK Vrijdag 24 augustus 2007 Moeder voert actie tegen wachtlijst bij jeugdzorg Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten SLUIS - Dat Leen Wille (PvdA) op eigen initiatief opstapt als wethou der van de gemeente Sluis, is een verstandig besluit. Dat vindt een ruime meerderheid in de Sluise ge meenteraad. „Integriteit van een bestuurder staat bovenaan. Wille heeft niet integer gehandeld", zegt fractievoorzitter Lia Flikweert van het CDA. Wille hield gisteren met het aan bieden van zijn ontslag aan de ge meenteraad de eer aan zichzelf Een ruime raadsmeerderheid zou hem anders gisteravond met een motie van wantrouwen naar huis hebben gestuurd. Er is geen ver trouwen meer in hem als bestuur der, omdat hij belangrijke infor matie over zijn riante pensioen voorziening heeft verzwegen voor de raad. Hij wist in 2002 al hoe de regeling voor hem zou uitpakken, maar verzuimde dat aan de raad te melden. Dat blijkt uit onderzoek van burgemeester Jaap Sala. „Leen heeft tot het laatste toe vol gehouden dat hij van niets wist. Dat breekt hem nu op", zegt frac tievoorzitter Johan Provoost (WD). „Wille heeft zijn eigen poli tieke doodvonnis getekend. Ik ga daarom niet natrappen." Dorpsbelangen en Toerisme was de enige partij die de motie van wantrouwen niet ondertekend zou hebben. „Het wegsturen van Wille zou veel te ver gaan. Wij be treuren het dat Wille het veld moet ruimen. Dat lost niets op want alle projecten staan weer stil", aldus fractievoorzitter Liber Baarends. „Wille heeft niets on rechtmatigs gedaan. Er is gewoon aangestuurd op zijn vertrek. Daar heb ik zwaar de pest over in." William Gijsel (Gemeentebelan gen) was ook boos en teleurge steld. „Wille is in feite een goed be stuurder, maar hij heeft een in fi nanciële nood verkerende gemeen te benadeeld. Dan moet hij weg. Wij zetten hier een dikke streep onder om de gemeente er weer bo- Het politieke gekrakeel rondom de pensioenvoorziening van wet houder Wille van Sluis bereikte gisteren een apotheose. Hij be sloot zelf op te stappen. venop te helpen." Fractie en bestuur van de PvdA be raden zich vandaag over de opvol ging van Wille. „Ik word het in ie der geval niet. Heb geen ambitie in die richting", zegt fractievoorzit ter Robert Evers. „Ik vind het jam mer dat een kundig bestuurder als Wille is opgestapt, maar hij heeft zijn conclusies getrokken. De coali tie is in ieder geval niet in gevaar." Burgemeester Sala betreurt het op stappen van Wille maar ook hij vindt dat Wille jaren geleden had moeten melden dat hij zijn pen sioenrechten al tot op de bodem had uitgezocht en dat hij dus wist wat de financiële gevolgen voor de gemeente zouden zijn. „De verkla ringen van wethouder Wille die er op neerkomen dat het allemaal erg ingewikkeld was en hij eigenlijk niet precies wist wat hij onderte kende komen hiermee in een an der daglicht te staan", luidt een veelzeggende passage in een brief van Sala aan de gemeenteraad. Sluis moet nu noodgedwongen 1,2 miljoen euro reserveren voor zijn pensioen. Wille trekt deels het boe tekleed aan. „Ik had kunnen we ten wat de gevolgen voor de ge meente zouden kunnen worden. Maar ik heb me daar niet in ver diept. Dat verwijt ik mezelf achter af In deze kan mij onzorgvuldig heid worden verweten. Als een paal boven water blijft staan dat er niets onrechtmatigs is gebeurd. Ik heb een onzorgvuldigheid begaan, maar ik ben niet oninteger. Ik ver laat met opgeheven hoofd de poli tieke arena." pagina 26: stilzwijgen nekt Wille f. •- SLUIS - De deelnemers aan de negentiende editie van de avondwandelvierdaagse in Sluis werden gisteravond bij ruïne De Steenen Beer nabij het kanaal van Brugge naar Sluis feestelijk ingehaald. Ze werden verwelkomd met bloemen. De vierdaagse in Sluis vindt al vanaf de oprich ting in de tweede schoolweek plaats. Penning meester Ronny Wijffels heeft daar een verklaring voor: „We ontlopen daarmee de concurrentie van andere wandelvierdaagsen in de buurt. Daarnaast zijn de weken net voor de zomervakantie al druk genoeg voor de scholen. Deze periode bevalt ons uitstekend." Maandag werd met 215 wandelaars gestart. Op de tien kilometer kwamen vijftien deelnemers in actie. Tweehonderd wandelaars, vooral kinderen, liepen de kortste afstand: de vijf kilometer. Vanaf De Steenen Beer liep de groep met het muziekge zelschap uit Hoofdplaat voorop nog een traject door Sluis om te eindigen bij het multifunctio neel centrum in de Kloosterstraat. Voor de deel nemers lagen hier de welverdiende medailles en speldjes te wachten. foto Peter Nicolai door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Een 30-jarige inwoner van Lamswaarde die oktober vorig jaar is veroordeeld tot 140 uur werkstraf wegens een vechtpartij in en rond een discotheek in Kloosterzande, heeft gisteren bij het Haagse gerechtshof om cle mentie gevraagd. Hij gaf toe samen met een vriend slaags te zijn geraakt met twee an dere bezoekers van disco Second Love, maar ontkende dat hij ge weld had gepleegd en bedreigin gen geuit tegen een portier van dat etablissement. Er was de nodi ge drank genuttigd toen de inwo ner van Lamswaarde ruzie kreeg met een bezoeker die tegen hem was aangestoten. Er ontstond een vechtpartij in de disco waar de por tier aan te pas moest komen. Bui ten gingen de ruziemakers verder met schoppen en slaan totdat de politie kwam. „Maar die portier heb ik niks gedaan, ik zou dat ook niet in mijn hoofd halen, dat is zo'n grote vent", aldus de verdach te. „Bij de politie verklaarde u ech ter dat u achter de portier aan was gegaan om verhaal te halen", kaat ste hofaanklager M. van der Horst terug. Het Openbaar Ministerie eis te andermaal 140 uur werkstraf naast een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Uitspraak op 6 september. THOLEN - De politie verwerpt de kritiek van Tholenaar Jannes Evegroen over de afhandeling van een inval in zijn huis woensdag. De politie was getipt dat zich in de woning van Evegroen een hennep kwekerij zou bevinden en ging dat onderzoeken. De Tholenaar bleek niet thuis te zijn, waarna werd ge probeerd het slot te forceren. „Ter wijl dat gebeurde, heeft een buur vrouw, die het huis ook schoon maakt, ons met haar sleutel bin nengelaten", zegt woordvoerder A. Don van de politie. „Met haar heb ben we afgesproken dat ze de man zou inlichten. Zij had ook de sleu tel van een nieuw slot dat wij heb ben geplaatst." Evegroen blijft bij zijn kritiek. „Ze hadden gewoon moeten proberen mij te bellen." Overigens werd volgens Don in het huis wel een kwekerij aange troffen. „Maar die was niet in wer king en er waren ook geen sporen meer. Dan kunnen we niets doen." De Tholenaar ontkent. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33