r Zes kerken bieden samen noodopvang Fizi opent filmseizoen met feestelijk buffet Hoop voor mosselsector zeeland 28 aug t/m 8 sept 2007 nazomerfestival.nl 3 daagse 23 - 24 - 25 augustus 26 Vrijdag 24 augustus 2007 PZC Vakantie in Ellemeet Filmtheater Zierikzee opent deuren voor het nieuwe seizoen. GOESE RESTANTEN festivalhart, abdij Middelburg Vanaf 1 september is er weer kortdurende crisisopvang in de regio. Rommelmarkt in dorpshuis Ellemeet GEZOCHT Scholieren voor af en toe bezorgen van folders (liefst op zaterdag, andere dagen in overleg) Goede verdiensten. Tel. 0111-410167 na 17.00 uur Koopmansdank haalt gewonde van zeiljacht Repetities VZOS zijn week later dan gemeld Allévo praat over seks na een beroerte Werken met vilt bij Textielwerk Wol en zo Redelijke hoeveelheid mosselzaad in Waddenzee. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Filmtheater Fizi opent vrijdag 31 augustus weer de deu ren na de zomersluiting. De dag daarop, zaterdag 1 september, krijgt de start van het nieuwe film- seizoen een feestelijk tintje met een buffet in stijl voorafgaand aan de filmvertoning. Het nieuwe seizoen begint met Ocean's Thirteen van regisseur Ste ven Soderbergh met in de hoofd rollen George Clooney, Brad Pitt en Al Pacino. Het is de derde en laatste film in een trilogie met als thema 'wraak nemen kan vrolijk'. Op geheel eigen wijze nemen Dan ny Ocean en zijn mannen wraak op Willy Blank, de succesvolste ca sino-eigenaar van Las Vegas. Blank beging de grote fout een van die mannen te bedriegen. Derhalve wacht hem een stijlvolle afreke w 5 OOG door de hele goese binnenstad ELLEMEET - Wit-Russische kinderen zitten momenteel in een kampeerboer derij bij Ellemeet. De kinderen zijn direct of indirect slachtoffer van de ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl, in 1986. Veel kinderen hebben een schildklierziekte en zeelucht doet ze goed. Andere kinderen zijn meegekomen omdat in de thuissituatie problemen zijn, bijvoorbeeld door het overlijden van een ouder. De reis en het verblijf van de kinderen wordt betaald door een kerk uit het Duitse Oberhausen. De uitjes worden door sponsors en serviceclubs be taald. Maandag zit de vakantie er weer op en reizen de kinderen terug naar huis. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZIERIKZEE - Na een jaartje stil te hebben gelegen, wordt er vanaf 1 september weer kortdurende crisis opvang aangeboden in Zierikzee. De stichting Noodopvang Schou- wen-Duiveland is een samenwer kingsverband van zes Zierikzeese kerken. In het gebouw van het Leger des Heils aan de Poststraat zijn twee kamers (met maximaal zes bed den) en sanitair voor dat doel be schikbaar. Mensen die in een acute crisissituatie komen te verkeren, kunnen daar - in principe voor één nacht - terecht. De bedoeling is om deze mensen zo snel mogelijk door te laten stro men naar 'gewone' maatschappelij ke organisaties en instellingen. „Het is een voorportaal van de re guliere hulpverlening", zegt T. Geene van het Leger des Heils. Zijn organisatie verzorgde tot onge veer een jaar geleden crisisopvang op Schouwen-Duiveland. Een zon der meer zinvolle voorziening, heeft Geene ervaren. Waar ook met regelmaat (in toenemende ma te) gebruik van werd gemaakt. Aan deze crisisopvang kwam ech ter ongeveer een jaar geleden een einde wegens gebrek aan voldoen de menskracht. Door aansluiting te zoeken bij vijf andere kerkelijke gemeenten in Zierikzee is nu sprake van een breed gedragen organisatie. Naast het Leger des Heils zijn de gerefor meerde, christelijk gereformeerde en katholieke kerken, PKN-kerk en Christengemeente bij het initia- RN Door als kerkgemeenten samen te werken kan de Noodopvang Schouwen-Duiveland worden be mand. Er staan nu rond de twin tig vrijwilligers paraat. tief betrokken. Op dit moment zijn een stuk of twintig vrijwilli gers beschikbaar, schetst Geene. Een aantal van hen coördineert: behandelt gedurende een week al le aanvragen en beslist over opna me. Daarnaast begeleiden coördi natoren in de richting van het ver volgtraject. De overige medewer kers zijn zogenaamde slaapvrijwil- ligers. Zij bieden mensen die aan kloppen een luisterend oor, ma ken een kop koffie of zorgen voor een maaltijd. Omdat de noodopvang uitsluitend op vrijwilligers draait, is de voor ziening niet bedoeld voor mensen die langdurig dak- en thuisloos zijn, in ernstige psychische proble men verkeren of kampen met ver slavingsproblemen. Zij worden naar de juiste instellingen doorver wezen. Bij Noodopvang Schou wen-Duiveland kunnen indivi duen en gezinnen in geval van acu te crisis (bijvoorbeeld als gevolg van huiselijk geweld) terecht. ning. De Fizi-agenda voor septem ber vermeldt verder onder meer Nue Propriété (7, 8 en 11 septem ber). Deze productie van regisseur Joachim Lafosse geldt als de 'Fi- zi-filmtip' van programmeur Ats- ke Warnaar. Nue Propriété bete kent 'bloot eigendom', een juri disch begrip dat slaat op het huis waarin een gescheiden vrouw en haar twee zoons (een tweeling) wonen. In dit huis ontwikkelt zich een enorme strijd tussen de moe der, die na haar scheiding wil ver huizen om een nieuw leven op te bouwen en haar zoons die zich daartegen verzetten. Verder draaien Inland Empire (14 en 15 sept) en de kindermatinees Assepoester en de Keukenprins (12 sept) en Haaibaai (19 en 26 sept). De avondfilms beginnen om 20.30 uur. Het buffet op zaterdag 1 sep tember begint om 17.30 uur. Kaarten voor de openingsavond van het seizoen zijn verkrijgbaar bij boekhandel De Vries in Zierik zee. ELLEMEET - In het dorpshuis in Elle meet is zaterdag 1 september een rommelmarkt. Er worden ook oude ambachten gedemonstreerd. De markt begint om 8.30 uur en duurt tot 15.00 uur. NEELTJE JANS - De Koopmansdank van reddingsstation Noordland kwam woensdag een gestrand zeil jacht op de Oosterschelde te hulp. Aan boord van de Vlaamse boot waren vijf mensen, van wie er één tijdens het manoeuvreren gewond was geraakt aan het gezicht. De gewonde is via de haven van Wemeldinge naar een dokter ge bracht. Het jacht werd naar dieper water getrokken. OOSTERLAND - De christelijke ge mengde zangvereniging VZOS uit Oosterland begint maandag 3 sep tember met open repetities voor de concertenreeks 'The Promise of Christmas' en niet aanstaande maandag, zoals gisteren in de PZC stond. 'The Promise of Christmas' wordt in december drie keer opgevoerd door verschillende koren. ZIERIKZEE - Zorgaanbieder Allévo opent morgen voor de vijfde keer de deuren van verpleeghuis Corne lia in Zierikzee voor een bijeen komst van mensen die te maken hebben gehad met een beroerte (CVA). Het thema van deze uitvoe ring van het zogenaamde CVA-Trefpunt is 'Seksualiteit na CVA'. De middag begint om 14.30 uur en duurt tot 16.30 uur. OUWERKERK - Vandaag is het vilten in de buitenlucht aan de zeedijk. Zaterdag kunnen belangstellenden in de Ouwerkerkse Textielwerk- plaats Wol en zo terecht. Die dag worden wolschilderijen gemaakt met wol en viltnaad. Materiaal en hulp is aanwezig. Meedoen kan ge durende de dag of één dagdeel. Opgeven bij Alet Tienpont: 0111-416614. door Harmen van der Werf YERSEKE - In de mosselsector leeft een sprankje hoop. In de Wadden zee ligt een redelijke hoeveelheid mosselzaad waarop de mosselkwe kers vanaf 4 september willen vis sen. Maar er heerst ook veel onze kerheid. Het bracht mosselkweker Nique Verschuure uit Yerseke er zelfs toe een rouwadvertentie op zijn website www.verschuure.nl te zetten. „Want ik weet absoluut niet", verklaart de 38-jarige Yerse- kenaar zijn actie, „of ik in de mos selsector nog mijn pensioen kan halen. Dat stemt triest." Het goede nieuws komt van Hans van Geesbergen, secretaris van de producentenorganisatie mosselcul tuur. In de Waddenzee is in verge lijking met andere jaren vrij veel mosselzaad gevallen. Inmiddels is voor 10 miljoen kilo edn visvergun ning aangevraagd. Van Geesbergen spreekt de hoop en verwachting uit dat vanaf 4 september kan wor den gevist. „Het gaat om mossel zaad dat anders dreigt te verdwij nen omdat het op instabiele plek ken ligt, lyvaar het gemakkelijk kan wegstorrrten. Snel het mosselzaad opvissen en op kweekpercelen in de Wadden zee uitzaaien is volgens de sector het beste. Het gaat niet verloren en de kwekers hebben er in deze magere mosselzaadjaren nog wat aan. Lenze Hofstra van stichting Wad vindt dat geen overtuigende argumenten. Hij verwijst naar een analyse van de effecten van mossel zaadvisserij. Die is gisteren gepubli ceerd door de Waddenvereniging. Vijf deskundigen geven daarin aan 'Ik weet absoluut niet of ik in de mosselsector nog mijn pensioen kan halen' dat 'het bevissen van instabiele mosselbanken kan leiden tot het instandhouden van de instabili teit'. Vandaag beslissen de natuur organisaties of zij beroep aanteke nen tegen de visvergunning voor begin september. vr31 ciug theaterconcert ICTUS ENSEMBLE ode aan Kurt UJeill en Tom UJaits za 1 sept flamenco ERIC VRBRZON MOREL met gastspelers ëric Vloeimans en Jesse van Ruller tis brochure kaarten info hoofdsponsor 1 A mmm DELTA\ III I—1 the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28