PZC 25 .!^fc contouren Cultuurplein omstreden bmsseties gepast Centree heeft Vrachtwagen geweerd uit Jannewekken Megawandeling begint vanavond 31 SCHOUWEN-DUIVELAND Jarig Hightea op Dikke Toren, kunst in Varreput en muziek rond de boom. Lange combinaties rijden zich regelmatig klem in smalle straten. Moeder voert actie tegen wachtlijst bij jeugdzorg Tip? redzzee@pzc.nl Vrijdag 24 augustus 2007 Hockeydames spelen zich naar finale EK Tip? redactie@pzc.nl 'Mamma, ben jij vandaag jarig?' 'ja. Ga jij nu een liedje voor mij zingen?' 'Nee, eerst Feyo wakker maken. Feyo, Feyo, mamma is jarig. Heb ben wij ook een cadeautje?' 'Ja. Pappa zou dat op tafel leg gen.' 'Mamma, jij mag niet op de tafel kijken hoor. Dat is een verras sing.' 'Oké.' "Waar is het cadeautje nu? Er ligt geen cadeautje op tafel.' 'Mamma we hebben wel een ca deautje, maar we weten niet waar het is.' 'Ligt het niet in die doos die daar op de trap staat?' 'Ja' Alsjeblieft mamma.' door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een terras bovenop de Dikke Toren, een cocktailbar met loungemuziek rond de oude kas tanjeboom naast de Nieuwe Kerk en beeldende kunstobjecten in de Varreput. Het zijn slechts enkele van de creatieve ideeën in de visie op een cultuurplein in Zierikzee. 'Centree' luidt de werktitel van dit rapport. Het biedt de contouren voor het creëren van een culturele entree van de monumentenstad. De visie is op verzoek van woning bouwcorporatie Zeeuwland ont wikkeld door ontwerpbureaus Life Design en Zumm en architecten bureau Idna, alle uit Zierikzee. „Na de startbijeenkomst in novem ber waar tal van mogelijkheden werden aangedragen, wilden we verder. Daarom hebben we deze mensen opdracht gegeven iets con creets op te zetten", zegt directeur A. de Ceuster van Zeeuwland. Hij is zeer tevreden over het resultaat, dat hij deze week aan wethouder W. Renden en gedeputeerde H. van Waveren van, Cultuur heeft ge presenteerd. „Zij hebben zich ook alle twee zeer enthousiast uitgela ten over Centree. 'Een schitterend- plan' noemde Van Waveren het", volgens De Ceuster. Hij hoopt ui teraard dat die bestuurlijke bijval leidt tot het beschikbaar komen van subsidies, want zonder geld Zeeuwland presenteert visie voor Centree: een culturele en tree voor Zierikzee. Manifestatie 2008 om effect cultuurplein te la ten ervaren. valt er geen cultuurplein te realise ren. Overigens is het de bedoeling in afwachting van subsidies en an dere fondswerving de tijd te ge bruiken voor het creëren van een breed draagvlak. „Zo willen we in 2008 in samenwerking met regio nale organisaties al een grote mani festatie houden rond de kerk en de Dikke Toren om iedereen te la ten ervaren wat Centree in de praktijk zou kunnen betekenen", aldus De Ceuster. Een openbare presentatie van de nu opgestelde visie staat voor november dit jaar al op de agenda. „We hebben hoog ingezet zonder ons in dit stadium te bekommeren om regeltjes en voorschriften", geeft De Ceuster aan. Uitgangs punt voor Centree is dat gebruik wordt gemaakt van bestaande ruimte en bebouwing binnen Ba lie, Kerkhof en een deel van de Poststraat en van de culturele act- viteiten op Schouwen-Duiveland. In de visie wordt tevens een relatie gelegd met de binnenstad van Zie rikzee. De mogelijke acitiviteiten die worden voorgesteld richten zich wel op een doelgroep die het eiland overstijgt. Het streven is met een specifiek culturele entree ook meer toeristen naar Zierikzee te trekken. Bij Centree wordt gestreefd naar herkenbaarheid als cultuurplein. Voorstellen daarvoor zijn het voe ren van uiterlijke kenmerken aan gebouwen en bestrating in dezelf de kleurstellingen. Ook biedt de vi sie talrijke suggesties voor activitei ten: buitenbioscoop met projectie op de muren van de Nieuwe Kerk, de kerk als decor voor openlucht voorstellingen, themamarkten op het plein tussen toren en kerk en concerten op het voorplein. ZIERIKZEE - Zij moeten zorgen voor verbindingen, maar de plannen voor de komst van twee bruggetjes aan de Juliana van Stolberglaan in de Zierikzeese wijk Noorder polder leidden juist tot een grotere afstand tussen be woners. Sommigen juichen ontsluiting van de wijk toe, anderen zijn bang voor veel meer drukte. De bruggetjes voor langzaam verkeer werden gisteren toch geplaatst. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het Jannewekken in Zierikzee wordt gedeeltelijk afge sloten voor vrachtwagens die lan ger zijn dan acht meter. Het gaat om het stuk bij de ingang van de parkeergarage van een apparte mentencomplex. Het parkeerter rein Gasthuisboomgaard en de twee bedrijven die ook aan het Jan newekken zijn gevestigd zijn nog wel bereikbaar. Steeds vaker rijden grote vrachtwa gencombinaties zich klem op de kruising Jannewekken - Lange No- belstraat - Sint Anthoniesdam. De wagens mogen niet linksaf de Lan ge Nobelstraat in en de andere kant uit kan ook niet omdat daar de wegen te smal en de bochten te scherp zijn. Het gevolg is dat vrachtwagens ach teruit terug moeten rijden tot ze ergens kunnen keren en dat levert regelmatig gevaarlijke situaties op. De gemeente constateert dat be drijven steeds vaker grote vracht wagens laten rijden uit kostenover weging. De maatregel loopt voor uit op het nog te schrijven master- plan binnenstad. Daarin wordt on der meer gekeken naar dit soort verkeersproblemen. OOLTCENSPLAAT - Voor de achttien de keer gaat vanavond de omloop van Goeree-Overflakkee van start. Deze prestatietocht voor wande laars heeft een lengte van ruim ito kilometer. De wandelaars doen daar een nacht en een dag over. In verband met de nattigheid is het parcours door de Slikken van Flakkee verlegd waardoor de tocht nog wat langer wordt. De monster wandeling gaat verder over dijken, door polders, natuurgebieden en over het strand. De organisatie ver wacht achthonderd deelnemers aan de start. Het startschot wordt gegeven door minister Verburg om 19.00 uur in Ooltgensplaat Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27