Binnenland C&A: inspectie zweeg over gif in partij sokken KRAS.NL Tot 2,5 jaar cel geëist tegen elf jongeren Tehuis staakt project na mishandeling jongere Keizerlijk BEIJING Natuurrijk FILIPPIJNEN ARGENTINIË PATAGONIE Kledingconcern niet meteen ingelicht over gif in sokken uit China. Groep pleegde geweld vanuit 'nationalistisch' gedachtegoed. Meisje krijgt kopstoot bij oversteken inspectiedienst neemt roofvogels in beslag Meldpunt over hoogte toeristenbelasting Opnieuw problemen met Turkije-reizen waarom zou je verder zoeken 6 Donderdag 23 augustus 2007 PZC DEN HAAG - C&A is boos dat de In spectie Vrom het concern niet snel heeft gewaarschuwd nadat er in april in de Rotterdamse haven in een partij sokken uit China con centraties van de giftige stoffen benzeen en tolueen waren aange troffen. De sokken zijn waarschijn lijk doorgeleverd naar Duitsland. C&A moet het definitieve rapport van de milieu-inspectie nog ont vangen, maar geeft aan dat de con centraties stoffen onder de Europe se maxima lagen. „De concentra ties vormden geen acuut gevaar, de in EU-verband aanvaarde norm- waarde was niet overschreden. Maar die stoffen zouden er niet in moeten zitten," zegt Edwin Fafié, directielid van C&A Nederland. Fa fié vindt dat C&A meteen in april op de hoogte had moeten worden gesteld. ROTTERDAM - Het Openbaar Minis terie (OM) heeft voor de recht bank in Rotterdam tot 2,5 jaar ge vangenisstraf geëist tegen een groep van elf jonge mannen in de leeftijd van 17 tot 21 jaar. Justitie verdenkt hen van brandstichting, vernielingen en bedreigingen in Al- mere. De drijfveer voor hun acties werd gevoed door hun nationalisti sche gedachtegoed. De zaak kwam eind februari aan het rollen, nadat de groep werd op gepakt wegens brandstichting en vernieling van een gekraakte For- mido supermarkt. De door hen be dreigde krakers konden nog net tijd het pand ontvluchten. Vijf mannen hoorden 2,5 jaar ge vangenisstraf tegen zich eisen om dat ze ook nog verantwoordelijk zouden zijn voor branden in 2006 bij een synagoge, een islamistische school, een islamistische super markt en een krakerspand. Tegen de andere zes heeft het OM 1,5 jaar gevangenisstraf geëist. Zij worden alleen verdacht van brand stichting, vernieling en bedreiging van de Formido supermarkt. Enke le verdachten toonden openlijk sympathie voor het regime van Hitier. Het aantal racistische geweldsinci denten waarbij extreemrechtse groepen of individuen zijn betrok ken, is vorig jaar sterk gestegen. Dat blijkt uit de gisteren versche nen Monitor Racisme Extremis me van de Anne Frank Stichting en de Universiteit Leiden. In 2006 was er sprake van 67 gevallen; in 2005 waren dat er nog 38. Benzeen is een stof die bekend staat als kankerverwekkend. C8cA kwam pas deze week op de hoog te van de situatie. Gisteren meldde het VPRO-pro- gramma Argos dat in de periode maart tot augustus de Vrom in spectie bij routinecontroles 26 con tainers traceerde waarin giftige stoffen zijn gemeten. De lading be stond uit sokken, andere kleding, schoenen, houten poppen en an der kinderspeelgoed. Doordat het officiële rapport er nog niet is, is onduidelijk waar de containers vandaan kwamen en wie de pro ducenten zijn. C&A stelt nu zelf een onderzoek in naar de verdere gang van de om streden producten. „C&A zou nooit een partij die stijf staat van verkeerde spullen naar een dism ie C&A is boos op het ministerie van Vrom omdat geen alarm werd geslagen over de vondst van een partij sokken die giftige stoffen bevatten. butiecentrum laten gaan voor ver dere verspreiding," zegt Fafié. Henk Kruithof, verkoopdirecteur bij internationale palletproducent - en handelaar Dongen Pallets in Noord-Brabant, ergert zich eraan dat door de publiciteit het gebruik van pallets in een kwaad daglicht wordt gesteld. „Pallets hoeven hele maal niet gegast te worden, zeker niet als er al producten op zijn ver pakt." Volgens Kruithof kunnen pallets ook worden 'gekookt' in een oven, zodat ongewenste insec ten worden gedood. „Maar ja, als uit onnodige voorzorg containers die al zijn ingepakt, met behulp van goed voorbehandelde houten pallets, toch met gas worden volge spoten, is dat natuurlijk vragen om problemen." „Pallets vormen zeker geen weg- werpproduct als er zorgvuldig mee wordt omgesprongen", zegt Kruithof „Maar als er in andere landen rare dingen mee worden gedaan, kunnen wij daar niets aan doen." ROTTERDAM - Een 15-jarig meisje uit Rotterdam kreeg dinsdagmid dag klappen toen ze overstak bij een zebrapad. De bestuurder van een bestelbus remde zo laat dat hij haar bijna aanreed. Toen zij daar wat van zei stapte de passagier van de bus uit en gaf haar een kop stoot en klappen in het gelaat. UTRECHT - De Algemene Inspectie dienst (AID) heeft dinsdag 22 roof vogels, waaronder een aantal uilen, in beslag genomen bij een ondernemer in de provincie Utrecht. De vogels zijn waarschijn lijk geïmporteerd uit Duitsland, België en Engeland. De onderne mer had niet de juiste papieren. DEN HAAG - De Consumenten bond heeft een meldpunt toeris tenbelasting geopend om meer in zicht te krijgen in de tarieven en de toeslagen die consumenten krij gen voorgeschoteld. De hoogte van de gemeentelijke belasting va rieert van 34 cent tot 3,50 euro per nacht. ROTTERDAM - Voor de zevende keer dit jaar kampt een aanbieder van reizen naar Turkije met proble men. Het Stichting Garantiefonds Reisgelden schrapt Angel Tours uit Rotterdam als deelnemer wegens wanprestatie. Klanten zijn uit hun hotel waren gezet. Ook is van men sen de terugvlucht geannuleerd. ERMELO - Zorginstelling 's Heeren Loo in Ermelo staakt per direct een project waarbij licht verstande lijk gehandicapte jongeren met ge dragsproblemen worden begeleid. Na een ernstige mishandeling in mei dit jaar belandde een 19-jarige inwoonster zes weken in coma. Het besluit te stoppen met het pro ject werd gisteren genomen naar aanleiding van het rapport van een onafhankelijke commissie die het incident heeft onderzocht. Vol gens de commissie heerst er chaos in de woongroep door gebrek aan leiding en ongeschikte huisvesting. De betrokken bewoonster kreeg ruzie met een 16-jarige autistische medebewoner. Die bonkte vervol gens om hulp op de deur. Dat heb ben begeleiders niet gehoord. Ver volgens keerde de 16-jarige zich te gen zijn medebewoonster. Die viel bloedend op de stenen vloer en raakte buiten bewustzijn. Een uur later ging hij haar op nieuw te lijf, maar toen reageerde de leiding wel op haar hulpgeroep. De onafhankelijke commissie on der leiding van oud-rechter Bel- jaars concludeert er inschattings fouten zijn gemaakt en dat functio narissen niet aanwezig waren op cruciale posities Volgens het bestuur van 's Heeren Loo blijkt uit het rapport dat het project vanaf het begin niet goed liep. Zo was er 'onvoldoende besef wat deze zorg van medewerkers vraagt'. 's Heeren Loo zegt zich niet te her kennen in het beeld dat actualitei tenrubriek EénVandaag eerder schetste. Volgens een reportage zou geweld tussen bewoners vaker voorkomen, 's Heeren Loo zal ech ter wel nader onderzoek verrich ten. „Elk signaal nemen we se rieus", aldus directeur Westerla- kën. 8-daagse stedenspecial China Ontdek de fascinerende hoofdstad van China! Vertrekdata: zaterdag van 3/11 t/m 29/3 Ontdek spotgoedkoop de bruisende metropool Beijing! Vanaf slechts 649 boekt u al een reis naar deze stad van prachtige tempels en paleizen. Naast 3000 jaar geschiedenis biedt de Chinese hoofdstad een boeiend dagelijks leven en talloze bezienswaardigheden. Een absolute aanrader is het uitgebreide excursiepakket a 99, dat u intensief kennis laat maken met de mooiste plekjes. Zo staan onder meer het Plein van de Hemelse Vrede, de Verboden Stad, de Tempel van de Hemel en het Zomerpaleis op het programma. Uiteraard bewonderen we ook de wereldberoemde Grote Muur en de interessante Ming Graven. Wacht niet langer en boek nu deze unieke stedenspecial! Inclusief luchthavenbelastingen a 129 en 6 x ontbijt. Reisnummer VERW 74.700, zie www.kras.nl/74700 15-daagse v!ieg-/i*ondreis Met o.a. Manilla, Pagsanjan, Banaue, Sagada en Puerto Galera Vertrekdata: 12/11,10/12,10/17/2 en 6/3 Nieuwe rondreis! Reis met KRAS naar de interessante Filippijnen, waar de indrukwekkende natuur u zeker zal betoveren. Per Lufthansa vliegen we naar de hoofdstad Manilla, waar de reis begint met een stadstour. Vervolgens trekken we de kleurrijke natuur in en bewonderen we o.a. de watervallen van Pagsanjan en de 2000 jaar oude rijstterrassen van Banaue. Per jeepneys volgen we de panoramische bergroute naar Sagada en het mijnstadje Bontoc. Via Manilla komen we uiteindelijk aan in de badplaats Puerto Galera, waar de dagen in het teken staan van zon, zee, strand, duiken en snorkelen. U ziet het: de Filippijnen bieden alle ingrediënten voor een heerlijke vakantie! Inclusief luchthavenbelastingen a 237,12 x ontbijt en 2 x lunch. Reisnummer VERW 25.237, zie www.kras.nl/25237 15-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Buenos Aires, Torres del Paine IMP, Puerto Natales en Ushuaia Vertrekdata: 7-21/1,4-18/2 en 3/3 Natuurliefhebbers opgelet! KRAS biedt u nu de mogelijkheid om het indrukwekkende natuur schoon van Argentinië, Patagonië en de archipel Vuurland, gelegen op de grens van Argentinië en Chili, te ontdekken. De ongerepte natuurrreservaten en nationale parken herbergen talloze blauwe gletsjers, imposante bergen en heldere meren. In de wateren voelen dolfijnen en walvissen zich prima thuis, terwijl pinguïns en zeeleeuwen aan de waterkant te vinden zijn. Torres del Paine National Park, Los Glaciares National Park, Tierra del Fuego National Park en de Perito Moreno Gletsjer zijn slechts enkele voorbeelden van de schitterende natuurgebieden die op u wachten in Zuid-Amerika! Inclusief luchthavenbelastingen a 197 en 12 x ontbijt. Reisnummer VERW 25.292, zie www.kras.nl/25292 Een nieuwe brochure boordevol bijzondere rondreizen voor zowel individuele als groepsreizigers. Ontdek de cultuur van Thailand, China, Australië, Zuid-Afrika, Cuba of een van die andere adembenemende landen! U reist met KRAS naar alle werelddelen, altijd scherp geprijsd zoals u van ons gewend bent... boek online of bel 0900 - 9697 T&r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6