Luchtvaartambtenaar krijgt vleugels Nieuwe stek homo's in Terneuzen Convenant over woonbeleid Beleidsmedewerkers gaan een dagje echt de lucht in. Apparatuur gestolen uit huis Sas van Cent Poppodium op Sasse kermis voor bands Alzheimercafé over 'Leven met zorg' Bar Duck Out probeert met holebi-avonden gat in markt te vullen. Msnfótlyk ywwueirft Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Z PZC Donderdag 23 augustus 2007 2S door René Hoonhorst AXEL - Als beleidsmedewerker Rot terdam Airport heeft Hans Schutjes vaak te maken met lucht vaart. Maar ervaring in de lucht heeft de gemeente-ambtenaar van Rotterdam niet. Het zweefvliegkamp bij de Eerste Zeeuws-Vlaamse Aero Club (EZAC) in Axel biedt hem de kans zijn kennis én zijn netwerk uit te breiden. Bovendien doet hij tegelij kertijd praktische vliegervaring op. „Het is nuttig om eens een keer op het veld te maken te krijgen met de procedures voor het star ten, vliegen en landen. Om de denkwijze van de vliegers een beet je te leren begrijpen", zegt Schutjes. 'Het is makkelijk om aan mensen die je kent raad te kunnen vragen' De beleidsambtenaar verwacht niet dat hij door een middagje vlie gen alle geheimen van de lucht vaart doorgrondt. Maar hij denkt wel veel baat te kunnen hebben bij de gesprekken met allerlei men sen uit het wereldje. „Het is makkelijk om aan mensen die je kent raad te kunnen vragen. Als de verkeersleiding van Rotter dam Airport meldt dat voor aan vliegroutes een bepaalde bocht ge maakt moet worden, kan ik nog eens bij andere deskundigen navra gen of er ook andere mogelijkhe den zijn." Schutjes is een schoolvoorbeeld voor de doelstellingen van Vliegen Is Ons Doel (VIOD). De vliegclub, die allerlei mensen uit de profes SAS VAN GENT - In de nacht van dinsdag op woensdag is een flinke hoeveelheid apparatuur gestolen uit een woning in de Baljuwstraat in Sas van Gent. Inbrekers gingen aan de haal met onder andere twee flatscreen televisies, boxen en een laptop. sionele en plezierluchtvaart vere nigt, wil mensen die zich vanach ter hun bureau met luchtvaart be zighouden met de praktijk kennis laten maken. Voor Schutjes is die kennismaking heel nuttig, omdat hij nauwelijks vliegervaring heeft en binnenkort nieuwe wetgeving moet handhaven. De geluidscontouren voor het voormalige vliegveld Zestienho ven en de milieuregels veranderen SAS VAN GENT - Beginnende bands kunnen 2 september tijdens de Sas se kermis optreden op een groot podium in café Jeffreys. Stichting jongerenplasa heeft daarvoor ge zorgd. Golden Coffee uit Terneu- zen begint om 15 uur gevolgd door Asbak en El Duderino. nogal, terwijl de druk op Rotter dam Airport toeneemt. Overheids- vluchten zouden voor een groot deel van Schiphol naar Rotterdam moeten komen. De havenstad hecht weliswaar sterk aan haar luchthaven, maar moet ook rekening houden met de oprukkende nieuwbouwwijken in de nabijheid van het vliegveld. VIOD-woordvoerder Hans Hans- son: „Het is voor ons als vliegers TERNEUZEN - Het Alzheimercafé Zeeuws-Vlaanderen houdt 3 sep tember een bijeenkomst over het thema 'Leven met zorg'. Aanvang 19.30 uur in Brasserie Xieje in Ter- neuzen. De avond wordt verzorgd door sociaal psychiatrisch verpleeg kundige Carla Groote Schaarsberg. nuttig dat een beleidsambtenaar als Schutjes en andere mensen, die zich met handhaving van regels be zighouden, meer kennis vergaren over de luchtvaart. Behalve ambte naren hebben we deze week ook gasten uit kringen van politie, justi tie en douane. En zelfs een patho loog-anatoom." Deze week is de VIOD te gast op zweefvliegveld Smitschorre. Zeeuwen zijn er deze keer niet bij. TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen en woningcorporaties Clavis en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen gaan nauwer samenwerken op het gebied van wonen in de Kanaalzo ne. De drie partijen tekenden giste ren een convenant, waarin voor de periode tot 2010 prestatieafspra ken zijn gemaakt. Terneuzen, Cla- Op oud-commissaris van de konin gin Wim van Gelder na dan. Als politicus die de weg weet op pro vinciaal en landelijk niveau en als ervaren piloot van lichte vliegtuig jes is Van Gelder snel ingelijfd door de zweef- en andere vliegers. Zo zit hij onder meer in het be stuur van het nationaal zweefvlieg- centrum Teriet in Gelderland. Hansson: „Zulke mensen zijn goud waard voor ons." vis en Woongoed slaan de handen ineen op het gebied van woning bouw, leefbaarheid en de verbete ring van de woonomgeving. Om al le bouwplannen te realiseren moe ten de corporaties onrendabele in vesteringen doen. In die gevallen neemt de gemeente compensatie maatregelen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het allermooiste, ja het allermooiste zou volgens Ter- neuzenaar Ronald Meijer zijn dat er weer een COC-beweging in de havenstad op poten zou worden gezet. Zover is het nog niet, maar wat niet is kan nog komen. Een eerste aanzet is er wel, met een we kelijkse holebi-avond in café Duck Out in de Nieuwstraat. Holebi is een samenvoegsel van ho mo's, lesbiennes en biseksuelen. Tot 2001 konden zij terecht in het COC-café De Dijk in de Dijkstraat, maar toen ging de Terneuzense tak van het COC ter ziele. Een aan tal homo's uit Zeeuws-Vlaanderen ging daarna op zoek naar een nieu we stek in het uitgaanscircuit. Meijer en Erwin de Bruijn, des tijds allebei ook betrokken bij de activiteiten van het COC, startten onder het kopje 'Secret garden' avonden in het café De Tuin, maar ook dat etablissement was geen lang leven beschoren. „Ik bleef daarna vragen krijgen, ook van ouders van homo's en lesbiennes. Of ik niet iets voor hun kind wist. Er is dus behoefte aan een nieuwe plek, maar ik heb er zelf de kracht niet meer voor om het COC nieuw leven in te blazen. Boven dien vind ik dat ik daar toch wat te oud voor ben geworden", zegt Meijer. Dat neemt niet weg dat hij samen met De Bruijn betrokken is bij een nieuw initiatief. Het twee tal werd benaderd door John Oost- dijk en Reina van Doorn, die sinds anderhalf jaar café Duck Out run nen. Vanaf aanstaande zondag zijn er wekelijks holebi-avonden. „Eer lijk is eerlijk: wij zien er brood in, omdat er op dit gebied in Terneu zen helemaal niets is. Maar daar naast staan wij sympathiek tegen over alle soorten mensen. In Ne derland nemen de anti-homoge- voelens de laatste tijd nogal toe. In Terneuzen is dat niet het geval, maar om te voorkomen dat voor oordelen ook hier de boventoon gaan voeren hopen wij met dit soort avonden meer openheid te creëren", zegt Oostdijk. De holebi-avonden krijgen dan wel een 'roze tintje', maar dat neemt niet weg dat ook hetero's welkom zijn. „Duck Out is dus geen speciaal homocafé, maar we geven de zondagavond dit stempel vooral om duidelijkheid te geven. Mensen die zoiets niet op prijs stel len worden dan niet op de avond zelf verrast. Maar het wordt alleen maar als leuk ervaren als ook he tero geaarde mensen op zondaga vond komen. Al is het ook weer niet de bedoeling dat het een vorm van aapjes kijken wordt", al dus Oostdijk. Eén keer per maand houdt Duck Out op zondag een thema-avond. Daarmee wordt dit weekend gestart. Bezoekers wordt gevraagd in roze kleding te ko men, omdat het thema 'Think pink' luidt. Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Laminaat, Novilon, Marmoleum,. Gordijnen Hans Schutjes stapt in Axel in het zweefvliegtuig, daarbij geholpen door instructeur Ben van der Klein (met pet). foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69