Zeeland altijd in het midden Terneuzen breekt met ontwikkelaar 'Sluis moet overwegen bestuursdwang toe te passen op Hoompje' Appartementen op Hulster stek slagerij Jansen Open repetities Circus Reinardi Gemeente verleent de benodigde vergunningen. Nieuwe bestemming gezocht voor pand 'Antheunis' in Axel. Raadslid Bram Basting vraagt college haast te maken met 'spookhuis'. Z PZC Donderdag 23 augustus 2007 27 HULST - Op de plaats van de voor malige slagerij Jansen op de hoek van de Korte Nieuwstraat en het Basiliekstraatje in Hulst verrijst een klein appartementencomplex- je. De gemeente heeft een bouwver gunning verleend voor de komst van vervangende winkelruimte en drie appartementen met garages. Het complexje komt naast het gro te appartementsgebouw Onder de Toren. Dit geheel is opgetrokken in een historische bouwstijl. Volgens projectontwikkelaar Theo Bax zal zijn complexje, dat is ont worpen door architect Frank Schirris uit Sint-Jansteen, ook een 'architectonisch hoogstandje' wor den. De gemeente heeft ook een sloop vergunning afgegeven voor de sla gerij. Volgens Bax begint de sloop half september. HULST - Jeugdcircus Reinardi uit Hulst houdt volgende week drie open repetities voor kinderen van zes jaar en ouder die graag als hob by circusartiest willen worden. Tijdens de open repetities mogen de deelnemers alle circusdiscipli nes uitproberen, zoals goochelen, lopen op een grote bal, koorddan sen, jongleren, fietsen op een een- wieler, een bord op een stokje la ten draaien, acrobaatje spelen of de clown uithangen. De open repetities worden gehou den op woensdagavond 29 en don derdagavond 30 augustus van 18.30 uur tot 20.00 uur en op zaterda gochtend 1 september van 10.00 tot 11.30 uur. Er wordt geoefend in de vaste repetitieruimte van jeugd circus Reinardi; de gymzaal van de Praktijkschool aan de Frederik Hendriklaan in Hulst. De kerkmuur van de Nederlandse Hervormde Kerk in IJzendijke. De tand des tijds nam de laatste decennia flinke happen uit de omheining. door Eugène Verstraeten AXEL - Na meer dan vier jaar pra ten over een goede bestemming voor het monumentale pand 'Antheunis' aan de Markt in Axel is de gemeente Terneuzen weer te rug bij af De projectontwikkelaar die de gemeente in de arm had ge nomen is er niet in geslaagd een aanvaardbaar plan op tafel te leg gen. „Er zijn telkens wel mogelijke in vullingen ter sprake gekomen, maar dat leidde nooit tot concrete plannen", zegt wethouder Frank van Hulle. „Er zat gewoon geen voortgang in. Daarom hebben we een ultimatum gesteld dat hij voor 1 juli een plan op tafel moest leg gen dat we dan konden toetsen op haalbaarheid. Die datum heeft hij laten versloffen." Eind juli diende de ontwikkelaar wel wat tekenin gen in, maar daar ontbrak van al les aan. „Dus hebben we gezegd, u voldoet niet aan de eisen die we gesteld hebben en we verbreken de relatie." Formeel heeft de gemeente de aan vraag voor een vergunning voor de bouw van een appartementen complex moeten publiceren, maar die vergunning zal nooit worden afgegeven, verzekert Van Hulle. „Het unieke karakter van het mo- 'Hij diende eind juli wat tekeningen in, maar daar ontbrak van alles aan' numentale pand is in die plannen nauwelijks meegenomen. Het is wat stenen er omheen stapelen. Het is niet wat wij willen voor Axel en dus is dit bouwplan geen haalbare kaart." Nu de samenwerking met de pro jectontwikkelaar is verbroken heeft de gemeente de handen weer helemaal vrij om op zoek te gaan naar een geschikte invulling. „Initiatieven van projectonwikke- laars zijn welkom", zegt Van Hul le. „Maar het is ook mogelijk dat we zelf iets gaan ontwikkelen. Er zijn op dit moment nog geen con crete plannen, dus eigenlijk ligt al les nog open. Woningen, horeca, iets in de culturele sfeer. Het moet in ieder geval iets zijn dat Axel waardig is. Het behoud van het pand en de monumentale uitstra ling op de omgeving moeten cen traal staan." Het pand is tientallen jaren in ge bruik geweest als winkel van de fir ma Antheunis. Het is één van de weinige monumentale gebouwen van Axel. Er zijn al plannen ge weest om er een hotel en apparte menten in onder te brengen. Wethouder Van Hulle wil nu in ie der geval vaart zetten achter de in vulling. „Binnen een half jaar moe ten we aangeven wat we van plan zijn. Dat zijn we wel verplicht aan Axel." door Raymond de Frel SLUIS - De gemeente Sluis moet be kijken of met het toepassen van be stuursdwang iets kan worden ge daan aan de deplorabele staat van Het Hoompje aan de Sint-An- nastraat in Sluis. Daarvoor pleit raadslid Bram Bas ting van Gemeentebelangen in een brief aan het college van burgemees ter en wethouders. Het monumenta le pand is al tien jaar in handen van de Wassenaarse projectontwikkelaar Ronny van der Putte, maar die heeft er nog altijd niets mee gedaan. Sluis probeerde daarom vorig jaar de ver leende vergunningen te ontbinden, maar die procedure loopt vanwege een ingediend bezwaar nog steeds. Ondertussen wordt de staat van het pand, in trek bij spookjagers, graffi ti-kunstenaars en fotografen, met de dag beroerder. „Als het gaat om een verpauperd pand, dan is primair de woningwet van toepassing", zegt Basting. „Sinds r april geldt een zorg plicht voor de eigenaar om een pand aan alle gestelde eisen te laten voldoen. Zo niet - denk aan con structie en veiligheid - dan moet het college van B en W handhavend op treden door toepassing van bestuurs dwang. Als er sprake is van spoed, kan dat ook zonder waarschuwing vooraf Als er sprake is van een ex treem gevaarlijke situatie is het ook mogelijk om het tijdelijk te sluiten." Sluis heeft hem laten weten aan een oplossing te werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67