Ambtenaar krijgt vleugels Actie voor behoud van ambulance Aan tafel met groten der aarde Totale Zonnebrilopruiming 2007 van Het Huis Coen Honig Onderzoek naar i werking hagelkanon Tube Southparkcontest op Goese skatebaan Twee keer vuurwerk tijdens Sail de Ruyter ito doelwit van ireker Nieuwerkerk Gemeentepersoneel maakt kennis met de luchtvaartpraktijk. Wethouder krijgt volgende week ruim 2500 krabbels. donderdag vrijdag zaterdag 16 augustus 17 augustus 18 augustus 20% korting 30% korting 40% korting VERSACE D&G PRADA CUtianDior CHANEL „5=>y GUCCI S PZC Donderdag 23 augustus 2007 29 GOES - De Nederlandse Fruittelers organisatie (NFO) laat in Zeeland onderzoek doen naar de effectivi teit van hagelkanonnen. Om de on afhankelijkheid van het onderzoek te waarborgen, is taxateurs van ha- gelschadeverzekeraars gevraagd tel lingen uit te voeren. Aan het einde van het seizoen volgt een eerste evaluatie. Zowel in Zeeland als in Limburg is discussie tussen fabrikanten en deskundigen over de vraag of de hagelkanonnen werken. GOES - Op de skatebaan in Goes- Zuid wordt zaterdag gestreden om de Tube Southparkcup. Tussen 12.00 en 13.00 uur kunnen deelne mers zich inschrijven voor één eu ro. Niet alleen skaters kunnen in de prijzen vallen, ook is er een prijs voor de opvallendst geklede bezoe ker. Dj's Ventbeats en Bonamza zor gen voor muziek. Goese graffiti kunstenaars zijn ook actief VLISSINGEN - De eerste twee dagen van Sail de Ruyter in Vlissingen worden afgesloten met een vuur werk. Dat wordt afgestoken op de Groene Boulevard. ÉTet vuurwerk begint zowel van- fevond als morgenavond om 22.15 Bur. De Groene Boulevard ligt Bangs de Westerschelde, achter de Piet Heinkade op het Eiland. ■>e boulevard is te bereiken via de lizen en via de Vlissingse bin- ïstad. 'iUWERKERK - Tussen dinsdaga- ind en gisterochtend is ingebro- ;n in een auto die geparkeerd tond aan de Lijsterbesstraat in rlieuwerkerk. pJit de auto is landbouwgereed schap met een waarde van enkele duizenden euro's weggenomen. De nog voortvluchtige dader for ceerde het slot van de auto. Het to tale schadebedrag is onbekend, liet de politie Zeeland gisteravond we ten. door René Hoonhorst AXEL - Als beleidsmedewerker Rotterdam Airport heeft Hans Schutjes vaak te maken met luchtvaart. Maar ervaring in de lucht heeft de gemeente-ambte naar van Rotterdam niet. Het zweefvliegkamp bij de Eer ste Zeeuws-Vlaamse Aero Club (EZAC) in Axel biedt hem de kans zijn kennis én zijn netwerk uit te breiden. Bovendien doet hij tegelijkertijd praktische vliegervaring op. „Het is nuttig om eens een keer op het veld te maken te krijgen met de procedures voor het star ten, vliegen en landen. Om de denkwijze van de vliegers een beetje te leren begrijpen", zegt Schutjes. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het besluit over een eventuele verhuizing van de ambulancepost mag dan zijn uitgesteld; de initiatiefnemers van de handtekeningenactie in Scher- penisse en Sint-Maartensdijk trek ken volgende week gewoon naar door Emile Calon MIDDELBURG - Altijd al eens willen dineren met enkele groten der aar de? Mensen van het kaliber Nelson Mandela, Desmond Tutu, Mohamed el Baradei, Kofi Annan, Martti Ahtisaari of Mary Robin son? Dat kan. Maar dan moet er waarschijnlijk wel flink voor be taald worden. Tijdens de veiling van de Junior Kamer Walcheren op 23 in novem ber in Vlissingen is het namelijk mogelijk twee plaatsen te kopen voor zowel het diner als de uitrei king van de Four Freedoms Awards 2008. Wie geen interesse heeft in samen een vorkje prikken met zulke inter nationale laureaten kan altijd nog proberen een biljartclinic inclusief buffetdiner voor maar liefst twin tig personen met wereldkampioen bandstoten 2007 Jean Paul de Bruijn in de Zeelandhallen in Goes te veroveren. Een ballon- vlucht voor vijf personen is ook mogelijk, evenals een lang week einde in een slaaphuisje op het Nollestrand bij Vlissingen. Daarnaast bestaat ook nog de kans om twee timmermannen voor een dag te winnen. Die twee vak lieden gaan dan al die klusjes in huis of bedrijf uitvoeren die al zo lang liggen te wachten. De beleidsambtenaar verwacht niet dat hij door een middagje vliegen alle geheimen van de luchtvaart doorgrondt. Maar hij denkt wel veel baat te kunnen hebben bij de gesprekken met al lerlei mensen uit het wereldje. „Het is makkelijk om aan men sen die je kent raad te kunnen vragen. Als de verkeersleiding van Rotterdam Airport meldt dat voor aanvliegroutes een be paalde bocht gemaakt moet wor den, kan ik nog eens bij andere deskundigen navragen of er ook andere mogelijkheden zijn." Schutjes is een schoolvoorbeeld voor de doelstellingen van Vlie gen Is Ons Doel (VIOD). De vliegclub, die allerlei mensen uit de professionele en plezier- luchtvaart verenigt, wil mensen die zich vanachter hun bureau met luchtvaart bezighouden met de praktijk kennis laten ma ken. het gemeentehuis om de ruim 2500 krabbels te overhandigen. „Al is het maar als signaal naar de toekomst", zegt C. Koopman. De Thoolse wethouder M. Velt huis zegt ze graag in ontvangst te nemen, maar benadrukt nog eens dat de gemeente in feite niets te zeggen heeft over waar de ambu lancepost komt. Dat is een zaak van de Regionale Ambulance Voorziening Zeeland (RAVZ). „Ik geef ze graag door. Het geeft weer Voor Schutjes is die kennisma king heel nuttig, omdat hij nau welijks vliegervaring heeft en binnenkort nieuwe wetgeving moet handhaven. De geluidscontouren voor het voormalige vliegveld Zestienho ven en de milieuregels verande ren nogal, terwijl de druk op Rotterdam Airport toeneemt. Overheidsvluchten zouden voor een groot deel van Schiphol naar Rotterdam moeten komen. De havenstad hecht weliswaar sterk aan haar luchthaven, maar moet ook rekening houden met de oprukkende nieuwbouwwij ken in de nabijheid van het vliegveld. VIOD-woordvoerder Hans Hansson: „Het is voor ons 1^1 Vliegclub Vliegen Is Ons Doel wil mensen die vanachter hun bu reau bezig zijn met luchtvaartza ken met de dagelijkse vliegprak- tijk kennis laten maken. welke gevoelens er in de dorpen leven", aldus de wethouder. C. Koopman, betrokken bij de ac tie in Smerdiek en Scherpenisse, heeft een dubbel gevoel over de meest recente ontwikkelingen. „Enerzijds ben ik blij dat de post 155 'n Scherpenisse en Sint-Maartens- dijk wordt actie gevoerd voor het behoud van de ambulance post. Er loopt een handtekenin genactie. als vliegers nuttig dat een be leidsambtenaar als Schutjes en andere mensen, die zich met handhaving van regels bezighou den, meer kennis vergaren over de luchtvaart. Behalve ambtena ren hebben we deze week ook gasten uit kringen van politie, justitie en douane. En zelfs een patholoog-anatoom." Deze week is de VIOD te gast op zweefvliegveld Smitschorre. Zeeuwen zijn er deze keer niet bij. Op oud-commissaris van de Koningin Wim van Gelder na dan. Als politicus die de weg weet op provinciaal en landelijk niveau en als ervaren piloot van lichte vliegtuigjes is Van Gelder snel ingelijfd door de zweef- en andere vliegers. Zo zit hij onder meer in het bestuur van het na tionaal zweefvliegcentrum Ter- let in Gelderland. Hansson: „Zul ke mensen zijn goud waard voor ons." voorlopig in Sint-Maartensdijk blijft, maar aan de andere kant had ik ook wel willen weten of Poortvliet een goed alternatief was geweest voor Tholen stad." Een onderzoek dat dat had moe ten uitwijzen gaat (voorlopig) niet door. Dat komt omdat de RAVZ de problematiek van aanrijtijden volgend jaar in een Zeeuws ver band wil bekijken en niet voor Tholen alleen. De interim-direc teur hecht daar waarde aan. Het Huis Coen Honig. Uw Opticien. Appelmarkt 22, Zierikzee Tel. (0111) 41 42 11 www.hethuis.nl Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65