voor kwetsbaren in Senegal VZOS werkt aan Reizen en zwerven bij decemberproiect Goereese Kunst<lagen Zangers uit Oosterland geven concerten met Irie koren en Apollo. Drie dagen vol met muziek, toneel en kunst in Goedereede. Regionale titelstrijd ploegen bij Kerkwerve Eilandenkoor begint aan nieuw seizoen Muzikale leken leren spelen op gitaar Seniorenraad houdt openbare vergadering Gratis meditatiecursus in Schuddebeurs Fietspad zakt plots weg onder wielen fiets S P2C Donderdag 23 augustus 2007 [27 or Martijn de Koning STERLAND - De Oosterlandse ge- ïgde zangvereniging VZOS een enerverende december- i itnd tegemoet. Onder de naam jï Promise of Christmas doet zij ,ee aan drie grote concerten op grschillende locaties. Daaraan kerken tweehonderd zangers en ïiusici mee. ■lie Promise of Christmas is een kerstcantate van de Amerikaan Dan Burgess. Hij voegde er beken de en onbekende kerstliederen in .samen. Naast zang is er plaats voor instrumentale gedeelten en gespro ken tekst. VZOS werkt in het project samen met jongerenkoren Worship en Corazon uit Zoetermeer, het koor Reliance uit Zwijndrecht en mu ziekvereniging Apollo uit Wissen- kerke. De leiding is in handen van dirigenten Willemdirk van den Berg, die VZOS, Worship en Cora zon onder zijn hoede heeft, en Ca thy Kotoun (Apollo). De concerten zijn op 8 december in de Hervormde Kerk in Dreischor, 15 december in Zoeter meer en 22 december in de Zee- landnetstudio in Kamperland. VZOS begint maandag in het Oos terlandse dorpshuis met de repeti ties. Daarbij zijn ook gastzangers welkom. Meer informatie via VZOS-voorzitter Theunie van der Laan op 0111 642153 of op de websi te van het project. ra www.promiseofchristmas.nl COEDEREEDE - De begrippen 'rei zen en zwerftochten' lopen als ro de draad door de negende editie van de Goereese Kunstdagen, die tot en met zaterdag worden gehou den in de historische kern van Goedereede. Tijdens deze jaarlijkse meerdaagse manifestatie exposeren diverse beeldend kunstenaars hun werk in galeries, de toren, het gemeente huis, de Ark en achter de vensters van enkele woonhuizen. Daar naast wordt er een uitgebreid mu ziekprogramma geboden door tal van artiesten met genres van klas siek tot rock 8c roll. Verder zijn er optredens van dichters en straat muzikanten. Het Baryton Trio geeft vanavond om 20.00 uur in de toren van Goedereede een ka mermuziekconcert. Morgenavond zijn op de Markt in Goedereede de zanggroep Just 4 fun en de band Dust te beluisteren. Zaterdag ont vangt Nico de Verhalenverteller zijn publiek in de toren om over zijn zwerftochten te vertellen. Hij doet dat tussen 12.30 en 16.30 uur. Verder loopt op deze dag het pop pentheater Plansjet uit België met een kar vol poppen over straat om her en der voorstellingen te geven. Aan de Haven NZ kan iedere be langstellende een panfluit maken bij Marcello Tito. Bovendien leren de makers daarop te spelen. Even eens aan de haven kunnen kinde ren zaterdagmiddag schilderen met kunstenaar Jan Roedoe. Hij schildert op verschillende doeken een kinderkaravaan van diverse landen en bevolkingsgroepen. De ze doeken moeten met elkaar een bonte stoet vormen. KERKWERVE - De regionale ploeg- commissie Schouwen-Duiveland houdt zaterdag een wedstrijd om het regionaal kampioenschap. De wedstrijd vindt plaats op een perceel op de hoek van de Arkel- weg en de Taaijersweg bij Kerkwer ve. Er doen zowel moderne als an tieke tractoren mee. De wedstrijd begint om 12.30 uur. Info en opgeven via 06 53534900. ZIERIKZEE - Maandag start het nieu we seizoen van het Christelijk Ge mengd Eilandenkoor met een open repetitie in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het koor, dat onder leiding staat van Tholenaar Peter Wildeman, zingt op de Zeeuwse eilanden en Goeree-Overflakkee. Komend sei zoen nemen de zangers een cd op. Wie eens mee wil zingen, kan op maandag terecht om 19.45 uur. flPnil/fCC nib An V^rGno begint dinsdag aan een cursus lied- begeleiden op de gitaar voor muzi kale leken. In 24 lessen van één uur leren deelnemers alles over stemmen, tokkelen, akkoorden en zingen. Het is niet nodig om no ten te kunnen lezen. De lessen vinden plaats in het Mul- ti Functioneel Centrum in Zierik zee, van 19 tot 20 uur. Voor meer info of inschrijven: 0111417170. ZIERIKZEE - De Seniorenraad Schouwen-Duiveland houdt maan dagochtend een openbare vergade ring in het gemeentehuis in Zierik zee. De agenda vermeldt onder meer het jaarplan 2008, voorberei ding van een themadag voor senio renraden en een notitie over het ef fect van de advisering aan het ge meentebestuur. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. SCHUDDEBEURS - De Brahma Kuma- ris Spirituele Akademie geeft van af morgen zeven opeenvolgende vrijdagavonden een introductiecur sus Raja Yoga Meditatie. De bijeenkomsten vinden plaats aan de Donkereweg 64 in Schudde beurs. Deelname is gratis. Meer informatie en opgeven kan telefonisch tussen 20 en 21 uur via 0111 414006 of door te emailen naar annekee@zeelandnet.nl. S www.bksa.nl MIDDELBURG - Een Middelburger schrok zich een ongeluk toen de te gels van het fietspad waarover hij reed plotseling wegzakten. De on fortuinlijke raakte niet gewond. Het voorval gebeurde dinsdaga vond op het fietspad langs de Ka- naalweg in Middelburg. Vlak bij het waterschapskantoor zakten de tegels zeker dertig centimeter weg. Volgende week kijkt een boorbe- drijfwat er aan de hand is. Peter van der Klooster tijdens zijn bezoek aan een schooltje in het Senegalese dorp Porokhane. „Voor kinderen vanaf vijf jaar zijn er stoeltjes. De kinderen van drie en vier jaar moeten op de grond zitten." foto Patrick Brondgeest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63