Zeeland PZC Mosselvissers azen op toeristen PZC Onderzoek naar palen vergt meer dan een ton deDRVKKERY 25 Infoavond over werk aan weg SCHOUWEN-DUIVELAND Oranje gaat onderuit tegen Zwitsers 41 Verdieping van Westerschelde begint pas in 2008 31 Oude haven Bruinisse kan na opknapbeurt attractie worden. m Brasseriemenu De Helden uisch) j van de Honte Uiteindelijke kosten van herstel verrotte meerpalen Bru duister. Gevoel Donderdag 23 augustus 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting BRUINISSE - Wat de mini-camping is voor de boer moet de aangepas te oude vissershaven van Bruinisse worden voor de mosselvloot: een aanvullende bron van inkomsten uit toerisme. Daarbij moet gedacht worden aan de verkoop van vis of attracties als rondvaarten, meeva ren op een kotter, uitleg over de mosselvisserij of vistripjes. Hier voor moet de haven flink aange pakt worden. Er moeten steigers komen voor kleinere schepen en meer ruimte voor de bruine vloot en recreatievaart. In 2005 heeft: de WD-fractie sa men met de Bruse vissersvereni ging Algemeen Vissersbelang en de ondernemersvereniging al een plan ingediend bij de gemeente om dit te realiseren. Belangrijk on derdeel daarbij is verlenging van de loswal en het verleggen van de kotters zodat deze schepen met de neus tegen de loswal komen te lig gen. Om dit plan te realiseren is echter veel geld nodig en de ge meente heeft dit niet. Daarom wordt nu geprobeerd om subsidies binnen te slepen. In eerste instantie voelde het colle ge er niet veel voor om de oude vissershaven ingrijpend aan te pak Bruse vissershaven kan een bron van extra inkomsten worden voor de mosselsector. De haven wordt daarvoor opgeknapt en op nieuw ingericht. ken en was alleen geld beschikbaar om de haven op te knappen. Maar de vissers zijn bereid om zelf een substantiële bijdrage te leve ren door akkoord te gaan met de verhoging van de liggelden met 45 procent voor de grotere schepen. De verhoging voor kleine schepen ligt zelfs nog wat hoger. Bovendien hoopt de gemeente dat de provincie alsnog geld wil spen deren aan de Bruse vissershaven. In eerste instantie leek de kans hierop nihil. Daarnaast gaat de ge meente proberen Europese subsi ZIERIKZEE - Appeltaartkampioen, noemde bege leider Koen van dagcentrum Brugzicht haar pas geleden. Hij maakte zelfs een speciaal diploma voor haar. Erica Kristelijn, die sinds een paar maanden werkt in de bakkerij van het centrum voor mensen met een verstandelijke beperking, was er zo trots op dat ze op eigen houtje de PZC belde. Daar had ze groot gelijk in. Want wie drie keer per week meer dan tien appeltaarten op één dag bakt, mag best eens in de krant. foto Marijke Folkertsma Markt 511 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur met couscoussalade, steak of lasagne en fruit 15,00 of€ 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 j zaterdag 25 augustus 16.00 uur in (lil Boekhandel 't Spui, Vlissingen presentatie 6 866 j DorothéTempelman-Venselaar www.de-drvkkery.nl Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. BRUINISSE - De kosten die de ge meente tot nu toe heeft moeten maken voor de verrotte meerpalen in de vluchthaven Bruinisse zijn opgelopen tot ruim 100.000 euro. Daar bovenop komen nog kosten voor een vervolgonderzoek (tus sen de 10.000 en 20.000 euro). Hoeveel de uiteindelijke reparatie van de meerpalen (en eventueel damwand) in de vluchthaven gaat kosten is nog niet bekend, maar wethouder Renden heeft eerder al aangegeven dat hij er rekening dies binnen te halen. Mocht het niet lukken om de subsidiegelden te ontvangen, dan zal de gemeente wel de huidige lange steiger en de loswal opknappen, maar blijft de inrichting van de haven zoals die nu is. Het plan voor de haven sluit aan bij de structuurschets voor Bruinis se. Daarin staat dat de relatie tus sen de haven en het dorp verbe terd moet worden. Nu zijn de acti viteiten in de haven niet afge stemd op het toerisme en heeft de haven geen uitstraling. SEROOSKERKE - Rijkswaterstaat houdt op woensdag 5 september een informatieavond over de stremmingen op de N57 en N59 op Schouwen-Duiveland. De door gaande route moet opgeknapt wor den. Op 15 september wordt begonnen met het weggedeelte tussen Serooskerke en Zierikzee (de N59). Gedurende drie weken wordt de weg gedeeltelijk of hele maal afgesloten. Het fietspad is tij dens de werkzaamheden volledig buiten gebruik. Weggebruikers krijgen te maken met wegomleidingen en voor om wonenden zal er ook overlast zijn. De opknapbeurt bestaat uit het ge deeltelijk verharden van de ber men. Ook komt een dubbele belij ning in het midden zodat het ver keer wat meer afstand van elkaar heeft. Het fietspad wordt ook aangepakt. Op 8 oktober wordt begonnen met het weggedeelte tussen Serooskerke en Burgh-Haamstede. Tijdens de informatieavond op 5 september hebben omwonenden de kans om in overleg te gaan met de aannemer om afspraken te ma ken over de toegankelijkheid van de panden. De avond begint om 19.30 uur in restaurant De Schelp- hoek. mee houdt dat het de gemeente enkele tonnen gaat kosten. Hoe de reparatie wordt uitgevoerd is nog niet bekend. „Men zegt dat verven de oplossing is, maar anderen zeg gen juist weer dat dit maar een tij delijke oplossing is", zegt Renden. Bij de uiteindelijke beslissing voor de aanpak wordt in ieder geval de deskundigheid van TNO betrok ken. De vluchthaven is in 2000 aange legd. Eind vorig jaar kwamen de problemen met de doorgeroeste meerpalen aan het licht toen een van de palen spontaan omviel. Onderzocht wordt of de schade te verhalen is op de aannemer die de haven destijds heeft gebouwd. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De benzinedamp was niet van de lucht, toen de vader van dat Middelburgse gezin naar buiten stapte. Ach, zoonlief, net acht tien, net zijn rijbewijs. Daar moest je niet te veel over zeuren. Ze reden weg met de allu re van een iets te veel opgevoerde bumperklever. „Rustig nou, rus tig aan", probeerde vader de pril le stuurman te temperen, „je moetzo'n auto toch met een beet je gevoel rijden." De chauffeur hield zich doof. Maar gaf een extra dot gas en toeterde uitbundig toen hij een club blondgelokte stadgenootjes passeerde. En mompelde richting zijn vader: „Kijk, dat noem ik nou met gevoel rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61