Ouders pleiten voor strengere opvoeding Binnenland NS Zomertoer SP ligt deze zomer onder vergrootglas nog t/m 31 augustus te koop Samen 2 dagen kriskras door Nederland "Kijk op ns.nl Houd-je-bag wapen tegen tasjesdieven Onderzoek naar cadeaupunten op universiteit Onderzoek: vooral andermans kinderen zijn bron van ergernis. Partij wordt al maanden geplaagd door grote en kleine affaires. PZC Donderdag 23 augustus 2007 5 Ga mee AMSTERDAM - Kinderen moeten strenger worden opgevoed en min der worden verwend, vinden veel ouders. Zij ergeren zich vooral aan andermans kinderen. Die vinden ze te brutaal, asociaal, stiekem en ongehoorzaam. De opvoeding van hun eigen kroost vinden ze kwali tatief wel ruim voldoende. Dat blijkt uit onderzoek in op dracht van J/M, een maandblad voor ouders met schoolgaande kin deren. Het onderzoek werd ver richt onder 317 moeders en 296 va ders. Volgens het uitvoerende on derzoeksbureau Qrius gaat het om door Erwin Buter DEN HAAG - De grootste oppositie partij ligt onder het vergrootglas. Partijleider Jan Marijnissen hult zich in stilzwijgen. „Het is me het weekje wel, of ei genlijk deze hele zomer", verzucht te gisteren de voorlichter van de SP-fractie in de Tweede Kamer. Zijn telefoon stond opnieuw rood gloeiend, maar hij vraagt zich ver ongelijkt af: waarover gaat het ei genlijk? Zoveel hadden de jongste relletjes binnen de SP allemaal niet om het lijf, probeerde hij te sussen. Dat Harry van Bommel werd be schuldigd van ongewenste intimi teiten was volgens hem al achter haald omdat het Tweede Kamerlid excuses had aangeboden. En dat enkele SP'ers ondanks bezwaren een representatieve doorsnee van de bevolking. TWee derde van de ondervraagde ouders pleit voor een steviger pe dagogische aanpak. Ouders komen er nu rond voor uit dat zij hun kin deren weieens een opvoedkundige tik geven. De regel rust, reinheid en regelmaat voor kinderen moet weer in ere worden hersteld, vin den ze. Over de opvoedvaardigheden van leerkrachten zijn de ondervraagde ouders niet te spreken. Bijna 90 procent vindt dat het best wat Ouders vinden meestal dat ze zelf goed opvoeden, blijkt uit een onderzoek. Andere ouders doen het fout, vinden ze, net als het onderwijs. van de partij tegen de wachtgeldre geling toch zo'n uitkering opstrij ken is 'een persoonlijke beslissing' waar de partijtop niks over te zeg gen heeft. Nee, Jan Marijnissen wil de daarom op deze kwesties niet reageren. Terwijl andere politieke partijen de nieuwsluwe zomermaanden re delijk geruisloos doorkomen - op de PvdA en Jami na - zijn bij de SP alle interne strubbelingen nieuws. Al maanden worstelt de grootste oppositiepartij met haar nieuwe se nator Güzgün Yildirim. Geeft hij wel of niet zijn zetel op? Yildirim stond op een onverkiesbare plaats, maar kwam dankzij voorkeurstem men toch in de senaat terecht. De partij wil dat hij zijn zetel opgeeft, maar Yildirim weigert dat. Het par tijbestuur besluit morgen waar schijnlijk dat de kwestie wordt doorverwezen naar de beroeps commissie van de partij. „Wij hou den ons wel aan de regels", aldus strenger en gedisciplineerder mag op school. Ouders zien het geluk van hun kind bij de opvoeding nog altijd als hoogste doel. Daarna volgen het bijbrengen van verantwoorde lijkheidsgevoel en het leren reke ning houden met anderen. Daar mee zijn de opvoeddoelen socialer geworden, volgens het blad J/M. De ondervraagde ouders zeggen dat kinderen een overwegend posi tief effect hebben op hun lichame lijk en geestelijk welzijn. Wel vin den met name ouders die allebei werken dat opvoeden energie vreet. Bij een kwart schiet het seks leven er bij in en blijft er weinig tijd over voor henzelf! Bij eenvijf de leidt dit soms tot jaloerse gevoe lens ten opzichte van kinderlozen. fractievoorzitter in de Eerste Ka mer Tiny Kox, die toegeeft dat het probleem daarmee blijft doorzeu ren. Het getouwtrek om de senaatsze tel riep bij de voorheen zo gezags getrouwe aanhang kritische reac ties op. De hoofdredacteur van Tri bune, het blad van de SP, moest het veld ruimen nadat zij een kri- Partijleider Jan Marijnissen wilde op alle kwesties niet reageren tisch artikel had willen plaatsen over Yildirim en het democratisch gehalte van de partij. In Gelderland begon een SP'er een website voor meer democratie bin nen de partij. De fractievoorzitter in Zwolle, partner van Yildirim, dreigt inmiddels ook de partij te verlaten. De SP ageert sinds lange tijd tegen de riante wachtgelden voor ex-poli- tici. Zo plaatste SP-Statenlid Toine Bergen vorige week het wachtgeld van ex-Statenleden en oud-gedepu teerden uit Gelderland op het in ternet. Nu blijkt echter dat veel SP' ers ook zelf de vergoeding opstrij ken, hoewel ze een deel ervan la ten terugvloeien in de partijkas. Dat is ongewenst, vindt minister Guusje ter Horst van Binnenland se Zaken. Zij kan er niks tegen be ginnen, maar roept gemeenten en provincies wel op om een rechts zaak te beginnen en het geld terug te vorderen. Bij de lijst 'zomerberichten' kwam daar deze week het relletje rond Van Bommel bij, die een Jordaan se medewerkster van de Neder landse ambassade iets te uitbundig met haar uiterlijk had gecompli menteerd. Tweede Kamervoorzit ter Gerdi Verbeet wil hierover nog een hartig woordje met Van Bom mel spreken. Wordt dus zeker ver volgd. DOETINCHEM - Houd-je-bag is de noviteit van het bedrijf Easylocker uit Doetinchem die tasjesdieven moet afschrikken. De vinding - een gedraaide stalen beugel onder een terrastafel - wordt vandaag geïntroduceerd op het terras van 't Nieuwe Kafé op de Dam in Am sterdam. De vinding is volgens bedenker Henry Veugelink simpel en doel treffend. Onder de tafel wordt een gekrulde beugel gemonteerd, waar aan de terrasbezoeker zijn tas op hangt. Omdat de beugel twee krul len bevat, is het volgens Easylock niet mogelijk om snel en geruis loos toe te slaan. Veugelink kreeg het idee op de plek waar hij de vinding presen teert: „Bij een bezoek bleek dat de eigenaar chagrijnig was omdat tas jesdieven twee keer hadden toege slagen op zijn terras. Op weg naar huis bedacht ik Houd-je-bag." DEN HAAG - Minister Plasterk (On derwijs) wil dat de Inspectie van het Onderwijs onderzoekt op wel ke schaal universiteiten en hoge scholen studenten 'cadeaupunten' geven. Dit zijn studiepunten die een student krijgt terwijl hij er nauwelijks iets voor hoeft te doen. De inspectie concludeert in een gisteren verschenen rapport dat studenten regelmatig zulke cadeau punten krijgen. Elke studiepunt staat voor een bepaald aantal uren die een student nodig zou moeten hebben om een vak te halen. De inspectie is echter vakken tegenge komen waarvoor studenten veel meer punten krijgen dan het aan tal uren dat ze ervoor hoeven te blokken. Die vakken zijn redelijk makkelijk, maar worden wel met veel studiepunten beloond. Ook krijgen studenten soms al stu diepunten als ze alleen maar ko men opdagen bij colleges.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5