Veel leegstand Reimerswaal Kattenpopulatie neemt af Mosselvissers azen op toerist P.ÜIVELHNÖS MEÜBEÜHÜIS Deelname aan diner Four Freedoms te koop H Vooral in Rilland en Waarde staan veel onbewoonde huizen. Bestuurder van trekker rijdt door na botsing Zware beveiliging is zaak van ministers Levende kip ontdekt tussen kadavers Nostalgische wasdag in Historisch Museum Aandacht gaat in de toekomst minder uit naar doden van dieren. B PZC Donderdag 23 augustus 2007 29 Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 *5. S MIDDELBURG - Altijd al eens willen dineren met en kele groten der aarde. Mensen van het kaliber Nelson Mandela, Simon Wiesenthal, Desmond Tutu, Mohamed el Baradei, Kofi Annan, Martti Ahtisaari of Mary Robinson. Dat kan. Maar dan moet er waar schijnlijk wel flink voor betaald worden. Tijdens de veiling van de Junior Kamer Walcheren op 23 novem ber in hotel Arion in Vlissingen is het namelijk moge lijk twee plaatsen te kopen voor zowel het diner als de uitreiking van de Four Freedoms Awards 2008. Wie geen interesse heeft in samen een vorkje prik ken met zulke internationale laureaten kan altijd nog proberen een biljartclinic inclusief buffetdiner voor maar liefst twintig personen met wereldkampi oen bandstoten 2007 Jean Paul de Bruijn in de Zee landhallen in Goes te veroveren. Een ballonvlucht voor vijf personen is ook mogelijk evenals een lang weekeinde in een slaaphuisje op het Nollestrand bij Vlissingen. De Junior Kamer Wal cheren houdt voor het vierde jaar op rij een veiling voor het goede doel. Deze keer zijn dat de Stichting Alzheimer, Stichting Palladium en Stichting Palazzoli. foto Lex de Meester meer informatie op www.jkwveiling.nl. door Luc Oggel KRUININGEN - In de gemeente Rei merswaal staan relatief veel wonin gen langdurig leeg. Vooral de ker nen Rilland, Waarde en Hans- weert tellen behoorlijk wat onbe woonde huizen. Dat blijkt uit een onderzoek van de gemeente. Om na te gaan in hoeveel gevallen er sprake is van langdurige (admi nistratieve) leegstand, dat wil zeg gen langer dan drie maanden, is een vergelijking gemaakt tussen twee peildata: t februari en 1 mei van dit jaar. Daaruit is gebleken YERSEKE - Een 43-jarige bromfiet ser uit Yerseke heeft gistermiddag in zijn woonplaats een pijnlijke el leboog overgehouden aan een aan rijding met een trekker met opleg ger. Het ongeluk vond plaats rond kwart over twaalf op de Olzenpol- der. De chauffeur van de trekker naderde uit tegenovergestelde rich ting en raakte met zijn spiegel de elleboog van de bromfietser. Na de aanrijding stopte de bestuurder van de trekker even maar reed kort daarop toch door. ZIERIKZEE - De zware beveiliging van burgemeester Asselbergs wordt regelmatig heroverwogen. Daarbij is niet alleen de top van het Openbaar Ministerie (het colle ge van procureurs-generaal) be trokken, maar ook de ministers van Binnenlandse Zaken en Justi tie. Ook het onderzoek naar de bedrei gingen gaat onverminderd door, laat het Openbaar Ministerie we ten. VLISSINGEN - Verontwaardigd is In ge Zweedijk. De medewerkster van de Dierenbescherming kan er met haar hoofd niet bij dat ie mand een levende kip zomaar in de kadavercontainer bij afvalver werker Olaz stopte. Personeel van de dierenambulance hoorde dins dagmiddag gekras en gepiep van uit die container terwijl ze daar waren om een kadaver te dumpen. Ze ontdekten de vogel onder enke le kadavers. GOES - Het Historisch Museum De Bevelanden houdt zaterdag 25 au gustus tussen 12 en 16 uur een nos talgische wasdag. Dames in klederdracht laten op et plein achter het museum zien be er vroeger werd gewassen. s met de wasketel, wasbord t. borstel, de klok en de was- iner, de kousentuin en droog- Méfderen kunnen een handje Bel OÖJ het wassen °P een was~ r wringen van de was. dat in totaal 303 huizen op beide data leegstonden. Daar zitten overi gens ook huizen bij die vanwege een bepaalde reden onbewoond zijn, bijvoorbeeld omdat ze nog in aanbouw zijn, gesloopt worden of voor andere doeleinden gebruikt worden. De langdurig leegstaande woningen zijn volgens het onder zoek verouderd, waardoor er wei nig vraag naar is. Het gaat dan om de oude kern van Hansweert en het wijkje Schottes in Yerseke. Ook veel duplex bejaardenwonin gen zijn onbewoond. In Rilland en Waarde is relatief de meeste langdurige leegstand, res pectievelijk 50 op een totaal van 1291 en 15 op een totaal van 414. Hoewel over dit jaar nog geen defi door Eugene Verstraeten TERNEUZEN - De populatie muskus ratten in Zeeland kan tegen eind volgend jaar worden teruggebracht tot minder dan 0,20 vangsten per uur. Dat is aanvaardbaar, wordt ge steld in de begroting 2008 van de gemeenschappelijke regeling mus- kusrattenbestrijding van de Zeeuw se waterschappen. De Zeeuwse bestrijding van mus kusratten komt dan in een stabiele fase van bestrijding terecht. Dan wordt de aandacht meer gericht nitieve cijfers bekend zijn, is het aantal onbewoonde huizen vorig jaar toegenomen. Op 31 december 2006 stond vijf procent van de to tale woningvoorraad leeg, tegen over 4,3 procent een jaar eerder. Dat is nog altijd meer dan bijvoor beeld Borsele (3 procent) en Kapel- Ie (2,5 procent), maar die gemeen ten rekenen ook de verhuisleeg- stand mee. Op Noord-Beveland be droeg het aantal onbewoonde hui zen vorig jaar weliswaar 7,5 pro cent, maar in dat cijfer zijn ook de WJ In Reimerswaal staan relatief veel huizen al langere tijd leeg, met name in Rilland en Waarde. De situatie is nog niet zorgwek kend, zegt wethouder Knuit. op de preventie van schade aan oevers van waterlopen en land bouwgewassen en het voorkomen dat de dieren zich voortplanten. Het gaat niet meer alleen om het doden van ratten. De Europese Commissie bekijkt de mogelijkheid om strengere ei sen op te stellen voor het doden van dieren, waardoor de fuik als vangmiddel ter discussie komt te staan. Juist om die reden is het aan te bevelen om in Zeeland te stre- De bestrijding van de muskusrat ten in Zeeland werpt vruchten af. De rattenpopulatie zit bijna op een aanvaardbaar niveau, zeg gen de waterschappen. recreatiewoningen meegenomen. Hoewel hij niet ontkent dat er be hoorlijk wat huizen leegstaan in de gemeente, is de situatie volgens wethouder C. Knuit niet problema tisch. „Er zitten veel woningen tus sen die we in aanmerking willen laten komen voor de startersle- ning." Eén van de oorzaken is vol gens hem dat voor veel huizen die te koop staan te veel geld wordt ge vraagd. Er is Reimerswaal wel wat aan ge legen om de leegstand terug te dringen, aangezien die kan leiden tot waardedaling van huizen. In de nieuwe prestatieovereenkomst tus sen de gemeente Reimerswaal en woningcorporatie R en B Wonen zijn daarover afspraken gemaakt. ven naar een zo klein mogelijke populatie muskusratten en bever- ratten. Immers, dertig tot vijftig procent van de vangsten worden gedaan met behulp van fuiken. Vorig jaar werden er in Zeeland 5105 muskusratten gevangen, ter wijl dat er in 2005 nog 9725 waren. Omdat het aantal ingezette manu ren gelijk is gebleven kan geconclu deerd worden dat de rattenpopula tie kleiner is geworden. De meeste ratten werden vorig jaar gevangen in Zeeuws-Vlaanderen (2962) en westelijk Zuid-Beveland (1060). Op Walcheren werden 452 mus kusratten gevangen, op Tholen en Sint Philipsland 453 en op Schou- wen-Duiveland 138 ratten. BRUINISSE - Wat de minicamping is voor de boer moet de aangepas te oude vissershaven van Bruinisse worden voor de mosselvloot: een aanvullende bron van inkomsten uit toerisme. Daarbij moet gedacht worden aan de verkoop van vis, meevaren op een kotter en uitleg over de mos selvisserij. Om dit te kunnen reali seren moet de haven flink aange pakt worden. Er moeten steigers komen voor kleinere schepen en meer ruimte voor de bruine vloot en recreatievaart. Om het plan te realiseren gaan de vissers akkoord met hogere liggel den. De gemeente hoopt ook op geld vanuit Brussel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59