voelde ik me net John Cleese Verbod op bingo valt zwaar bij deelnemers 60% Tholenaar woedend na inval door politie %4 1 WÉf ■hit m STEUTEL Nu tot korting! Na jaren valt doek voor activiteit in Geertruidahoeve. Tube Southparkcontest op Goese skatebaan Stalland krijgt wellicht een woonzorgcomplex Manhuistuinconcert Caecilia 's-Heerenhoek Autopuzzelrit Tholen start in Stavenisse Panna op Kapelse Dag niet voor de C1000 Kloetinger Huijsen exposeert in Kapelle B PZC Donderdag 23 augustus 2007 27 Karin en Eric Moerland in één van de twaalf kamers van hun pas geopende hotel. Het uitzicht over het water is fraai. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Al jaren komen ze elke week samen in de Geertrui dahoeve bij Heinkenszand om een spelletje bingo te spelen. Volgende week woensdagavond is de laatste keer. De bingo mag niet meer, om dat die niet zou voldoen aan de Wet op de Kansspelen. Het valt de g deelnemers, voornamelijk oudere to dames, zwaar. D Eén van de vaste spelers is de echt- 'it genote van D. Sijbesma uit Hein- L) kenszand. Sijbesma stuurde een in- y s gezonden brief naar de PZC waar in in hij zijn ongenoegen uitte over •^«t verbod. Hij legde een link met °^ta nieuw project van de gemeen- orsele om eenzaamheid te be- *'n, Kijken achter de gera niums. Zijn kritiek luidde kortweg: „Is er een leuke activiteit voor ouderen, wordt die verboden. Er gebeurt niks illegaals." Sijbesma richtte zijn pijlen op wet houder M. Vermue-Vermue (CDA, welzijn). Zij presenteerde het pro ject Kijken achter de geraniums. Van daar. Inmiddels heeft de wethou der Sijbesma teruggeschreven. Ze geeft aan 'onaangenaam verrast' te zijn door zijn brief én legt uitvoe rig uit waarom door politie en ge meente is opgetreden. Zo moet de bingo door een Nederlandse vere niging opgezet zijn en het prijzen geld mag hooguit 1400 euro per meeting zijn. Een deel van de opbrengst is voor visvereniging Steheplas, reageert organisatrice van de bingo A. Boer lage, en 'op een hele avond gaat er niet meer dan 815 euro om'. Zij laat weten dat de deelnemers zich bezinnen op een actie. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, ©0113 - 27 00 25. www.steutelgoes.nl THOLEN - Woedend is hij, Thole naar Jannes Evegroen. Toen hij gis teren aan het werk was, drong de politie zijn huis aan de Julia- nastraat binnen, omdat daar een wietplantage aanwezig zou zijn. „Met dat soort rotzooi hou ik me niet bezig", zegt hij. „Maar goed, dat ze het controleren als ze een tip krijgen, vind ik normaal. Het gaat me meer om de manier waar op." Volgens Evegroen hebben de agenten niet eens een boodschap achtergelaten. „Als ik niet was ge beld door de buurvrouw, had ik bij thuiskomst gezien dat er ie mand binnen was geweest, zonder te weten wie." De Tholenaar zegt dat hij gisteren nergens meer ver haal kon halen. Hij wil een klacht indienen en een vergoeding vra gen voor schade aan zijn deur. Een woordvoerster van de politie bevestigt dat er op basis van een tip een inval is geweest. „Maar er is geen in werking zijnde kwekerij aangetroffen." Dat er geen bericht is achtergelaten, kan ze niet beves tigen. „Je kan in zo'n geval schrik ken als je thuiskomt, ja." goes - Op de skatebaan in Goes- Zuid wordt zaterdag gestreden om The Tube Southparkcup. Tussen 12.00 en 13.00 uur kunnen deelne mers zich inschrijven voor één eu ro. Niet alleen skaters kunnen in de prijzen vallen, ook is er een prijs voor de opvallendst geklede bezoeker. Dj's Ventbeats en Bo- namza zorgen voor muziek. Goese graffitikunstenaars zijn ook actief. sint-annaland - In Sint-Annaland wordt op termijn misschien een nieuw woonzorgcentrum gereali seerd. De Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) onderzoekt de mogelijkheden daartoe, omdat het huidige aantal zorgwoningen onvoldoende zou zijn. Een even tueel nieuw woonzorgcentrum rea liseert de SVRZ samen met Cast- ria Wonen en De Schutse. Waar het komt, is nog niet bekend. goes - Fanfare St.Caecilia uit 's- Heerenhoek speelt zondag in de Manhuistuin in Goes. Het concert duurt van 12.30 tot 13.30 uur en de toegang is gratis. St.Caecilia staat onder leiding van Anja Sinke. Bij slecht weer is het optreden in de Grote of Maria Magdalenakerk, net om de hoek. Gewoonlijk wordt uit geweken naar de rooms-katholieke kerk, maar dat kan niet vanwege restauratiewerkzaamheden. stavenisse - De Stichting Actief Stavenisse houdt zaterdag 1 sep tember een autopuzzelrit over het eiland Tholen. Tijd en snelheid spelen geen rol, alleen het vinden van de route en het uitvoeren van opdrachten tellen mee. De rit be gint om 14.00 uur op het Haven plateau en de prijsuitreiking is om 19.00 uur bij Van Haaften aan de Pilootweg in Stavenisse. kapelle - Het panna-knockout- toernooi dat zaterdag op de Kapel- se Dag wordt gespeeld, vindt niet plaats op het parkeerterrein van de C1000, maar op het kruispunt tegenover drogisterij Looijen. De organisatie heeft per abuis ver keerde informatie in de Kapelse Dagkrant gezet. Het toernooi is van 12.30 tot 16.30 uur. Op het par keerterrein voor de C1000 vinden tussen circa 10.30 en 16 uur korfbal- demonstratiewedstrijden plaats. kapelle - Kunstenaar Kees Huij sen (55) uit Kloetinge exposeert vanaf maandag tot en met 21 sep tember in het gemeentehuis van Kapelle. De tentoonstelling bestaat uit acrylwerken. Huijsen die een beeldende kunstopleiding/schilde ren volgde, maakte eerst vooral rea listische schilderijen. Zijn nieuwe acrylwerken zijn kleur- en fantasie rijk, geïnspireerd door Salvador Da- li. Zie ook: www.keeshuijsen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57