Zeeland PZC Jongeren Hulst wachten op honk PZC Sloop panden Overdamstraat en Bierkaaistraat: de kop is eraf déDRVKKERY 25 Meisje gewond in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 41 31 Onderzoek moet behoefte aan eigen plek nog uitwijzen. Realisatie Plan Nieuwe Bierkaai Hulst weer een stapje dichterbij. Brasseriemenu De Helden van de Honte Wij geven u de helft cadeau! Oranje gaat onderuit tegen Zwitsers Donderdag 23 augustus 2007 Verdieping van Westerschelde begint pas in 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De wens voor een eigen honk voor jongeren in Hulst wordt door de beleidsmakers op het stadhuis niet snel verhoord. Ruim drie jaar geleden kondigde het college van burgemeester en wethouders al een onderzoek daar naar aan. Ook de politieke partijen in de ge meenteraad lieten onlangs nog we ten dat ze vinden dat jongeren in de gemeente meer aandacht ver dienen. Ze hebben recht op een vast jeugdhonk, vinden sommige gemeenteraadsfracties. Een enkele fractie pleit daarnaast voor de aan stelling van een jeugdveldwerker. Ook het college lijkt op die lijn te zitten. Want, spraken B en W zich eerder uit, de inrichting van een jongerencentrum in Hulst kan niet zonder deskundige begelei ding van een jongerenwerker. Cijfers in de nieuwe beleidsnota over jongeren tonen aan dat die groep groot genoeg is om aan spraak te maken op aandacht van de gemeente. Van de inwoners van de gemeente Hulst is namelijk een kwart jonger dan 23 jaar. In diezelfde nota, getiteld 'Waar om trekken, als een duwtje genoeg kan zijn', blijkt uit het tijdspad van te nemen maatregelen dat het onderzoek naar de vestiging van een jongerencentrum echter pas Hulster jongeren en politici die pleiten voor een jeugdhonk moe ten geduld oefenen. Beleidsma kers op het stadhuis willen dat pas in 2009 gaan onderzoeken. in de eerste helft van 2009 zal wor den gehouden. Zo'n jeugdhonk zou onderdak kunnen bieden aan diverse facili teiten voor jongeren, zoals een re petitieruimte voor muziekbandjes, concertpodium en ontmoetings plaats. Ook kan het volgens de no ta 'een zeer belangrijke vindplaats zijn voor (potentiële) pro bleemjongeren en antwoorden op jongerenvraagstukken'. Eerst en vooral vraagt de realisatie van een jongerencentrum volgens de welzijnsambtenaren gedegen onderzoek naar de gewenste func ties en vooral ook de (structurele) kosten De nota Jeugdbeleid is geschreven in het kader van de verdieping van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO), die per 1 januari dit jaar van kracht is geworden. Jeudgbeleid is een van de onderde len van de WMO. Het concept van het beleidsdocu ment ligt tot en met 3 oktober in de inspraak op het stadskantoor, gelegen aan de Grote Markt in Hulst. Ook de gemeenteraad buigt zich deze maand over de ambtelij ke notitie. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het biedt een beetje een naar gezicht; slooppanden waar de ziel al uit is verdwenen. Van as best, leidingwerk en glas ontdaan wachten de bouwwerken op de kop van de Hulster Overdam straat op de kraan die ze met de grond gelijk zal maken. Over twee weken, als alles achter de rug is, zal het lijken alsof ze er nooit heb ben gestaan. De sloper is deze week begonnen met de afbraak van de voormalige versmarkt (later een outletwin- kel), de voormalige Aldi en het pandje waar eens een biljartcen trum en later een videotheek ge vestigd was. De panden liggen in geklemd tussen de Overdamstraat en de Bierkaaistraat en het is aan deze promenade dat de gemeente Hulst weer, zoals het vroeger was, water wil laten stromen. De kaai moet in ere worden hersteld en het noordwestelijk gedeelte van de binnenstad weer nieuw elan geven. Ook komen er nieuwe woon- en winkelpanden. Tussen de Bier kaaistraat en het achtergelegen Godsplein worden later dit jaar in opdracht van Woonstichting Hulst 39 appartementen ge bouwd. De aannemer moet wel de ruimte hebben om deze appar- tementenkrans te kunnen bou wen en daarom moeten de pan den op de kop van de Overdam- en de Bierkaaistraat nu al plat. Op deze plek zal de bouwer tijdelijk een werfje aanleggen en zijn mate rialen stallen. De gemeente ontspringt, althans De sloper maakt korte metten met deze panden aan de Bierkaaistraat in Hulst. voorlopig, de dans om archeolo gisch onderzoek te moeten laten verrichten op de locatie van de slooppanden. De panden worden letterlijk met de grond gelijk ge maakt, maar verder en dieper wordt niet gegraven. De kelders blijven gewoon zitten en worden opgevuld met zand. De sloop en foto Peter Nicolai opruimwerkzaamheden zullen nog tot en met volgende week du ren. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur met couscoussalade, steak of lasagne en fruit 15,00 of 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 25 augustus 16.00 uur in Boekhandel 't Spui, Vlissingen presentatie Dorothé Tempelman-Venselaar www.de-drvkkery.nl TERNEUZEN - Een elfjarig meisje uit de gemeente Terneuzen is gisterochtend rond acht uur met knieletsel naar het ziekenhuis ge bracht. Zij kreeg op de kruising Wielingenlaan-Vlietstraat in Ter- neuzen geen voorrang van een 18-jarige automobiliste. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53