Voor Michiel Elijzen schijnt Hockeyers zonder averij naar halve finales EK Drenthe schiet Jong Oranje naar zege Volleybalsters beginnen met zege op China 42 Donderdag 23 augustus 2007 PZC Ploeg begint aan voorronde EK met winst in Macedonië. Ploeg van Roelant Oltmans treft Belgen na 4-2-zege op Spanje. Michiel Elijzen op weg naar zijn eerste overwinning bij de profs. foto Luc Claessen/EPA Roderick Weusthof (rechts) neemt de bal behendig aan om vervolgens de stand naar 3-1 te tillen. foto Koen Suyk/ANP SKOPJE - jong Oranje heeft een eer ste stap gezet op weg naar deelna me aan het Europees kampioen schap van 2009 in Zweden. Het elf tal van bondscoach Foppe de Haan won het eerste kwalificatie duel in Skopje met 0-1 van Jong Macedonië. Royston Drenthe scoorde in de 25e minuut. De omstandigheden in Macedonië waren zwaar. Op het tijdstip van het duel was het 37 graden. In aan loop naar de wedstrijd kende Oranje al de nodige tegenslagen. De geplande training voor dinsdag avond ging niet door, omdat de ploeg met negen uur vertraging in Skopje arriveerde. Bij Jong Oranje startten negen spelers in de basis die in juni tijdens het gewonnen EK ook al deel uitmaakten van de selectie. Alleen Gregory van der Wiel (Ajax) en Evander Sno (Cel tic) waren 'nieuw'. Nederland had veel moeite het spel te maken. Voor rust creëerde het elftal van De Haan weinig kan sen. Na de pauze had Jong Oranje nog steeds een overwicht, maar ook Macedonië was een paar keer gevaarlijk. Doelman Vermeer voor kwam in de slotminuut de gelijk maker. „Het niveau dat we een paar maanden geleden hadden, hebben we nog lang niet", zei een ontevreden De Haan. „We hielden de bal te lang vast. Daardoor moes ten we steeds de duels aangaan in plaats van dat we combinatievoet bal speelden." Macedonië - Nederland 0-1 (0-1). 25. Drenthe 0-1. Scheidsrechter: Nikolaev (Rus). Gele kaart: Pieters, Bruins, Donk (Nederland). Aantal toeschouwers: 300. Nederland: Vermeer; Zuiverloon, Donk, Van der Wiel en Pieters; Sno (57. Poe- pon), Aissati en Bruins; Beerens (72. Luijckx), Janssen (57. Elia) en Drenthe. MANCHESTER - De Nederlandse hockeyers hebben zich als groeps winnaar geplaatst voor de halve fi nales bij de Europese kampioen schappen. Oranje zette gisteren in Manchester ook de derde en laat ste poulewedstrijd in winst om. Ti telhouder Spanje werd met 4-2 ver slagen, mede dankzij twee treffers van topscorer Taeke Taekema. De ploeg van bondscoach Roelant Oltmans speelt vandaag in de hal ve eindstrijd tegen België, de num mer vier van het vorige EK in Leip zig (2005). Oranje won twee jaar geleden in de halve finales met 5-1 van de Belgen. De eerste drie ploe gen in Manchester verdienen een olympisch ticket voor Peking 2008. Spanje, de ploeg van de Nederland se bondscoach Maurits Hendriks, begon opgelucht aan het afsluiten de groepsduel met Oranje. De titel verdediger werd eerder op de dag geholpen door Frankrijk, dat ver rassend Ierland met 1-0 versloeg.. Door de verrassende nederlaag van de Ieren was Spanje evenals Nederland al vooraf zeker van een plaats in de halve finales. Oranje had genoeg aan een gelijkspel om de eerste plaats te behouden en om in de halve eindstrijd het aan trekkelijke België, de nummer der tien van de wereldranglijst, tegen te komen. De eerste helft verliep spectaculair. Beide ploegen speelden vol op de aanval. Het regende kansen over en weer, maar Oranje was aanzien lijk beter in de afronding. Al in de derde minuut opende Teun de Nooijer de score. Het was zijn eer ste treffer in Manchester. Taeke Taekema, uit een strafbal (2-1), en Roderick Weusthof (3-1) kwamen voor de rust eveneens tot scoren. Ook voor Weusthof was het zijn eerste eerste EK-doelpunt. De Spaanse gelijkmaker (1-1) kwam op naam van Xavier Ribas. Na de rust bleef het duel amusant. Pol Amat verkleinde de Spaanse ach terstand met een schitterende ac tie (3-2) waarna Taekema uit de derde strafcorner de veilige marge van twee doelpunten herstelde. Het was zijn achtste EK-treffer. Oranje hield in de slotfase de voor sprong bekwaam vast. Nederland won twee jaar geleden bij het EK in Leipzig ook van Span je in de groepswedstrijd (2-1). In de finale moest Oranje de Europe se titel echter aan de ploeg van oud-bondscoach Hendriks laten (2-4, na 2-1 vijf minuten voor tijd). NINCBO - De Nederlandse volley balvrouwen zijn in Ningbo de fina le van de World Grand Prix begon nen met een overwinning op gast land China. Nadat Oranje de eerste twee sets had gewonnen (28-26 26-24), kwam China via twee keer 23-25 terug tot 2-2. In de beslissende vijf de set werd het 15-8 voor de ploeg van bondscoach Avital Selinger. ,,Ik ben trots op de ploeg", aldus Selinger. „We hielden de hele wed strijd het vertrouwen dat we zou den kunnen winnen", zei aanvoer ster Visser. Oranje speelt in de finaleronde in China nog vier andere wedstrij den. Vandaag is Italië de tegenstan der. De Italiaanse vrouwen begon nen met een overwinning op Rus land, 3-1. Morgen treft Nederland Brazilië, zaterdag Polen en zondag sluit de ploeg af tegen de Russin nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44