Meer vraagtekens voor Van Basten Fletse rentree van verloren zoon Nederlands elftal onderuit tegen Zwitserland: 2-1. Van Nistelrooij krijgt in 45 minuten voetbal nauwelijks een kans. Nalnu Hockeyers na zege op Spanje tegen België in halve finale EK Michiel Elijzen viert twee successen op één dag Donderdag 23 augustus 2007 Tip? sport@pzc.nl «Af VB Twente-speler Blaise Nkufo (links) houdt namens Zwitserland John Heitinga van de bal. door Dick Sintenie GENÈVE - Oefenwedstrijden zijn er om wijzer van te worden, maar bondscoach Marco van Basten heeft alleen maar meer vraagte kens na de vriendschappelijke in terland tegen Zwitserland (2-1 ne derlaag). De aanvallende mogelijkheden ne men toe, maar vastigheid in het spel is nog altijd ver te zoeken. En de achterhoede blijft een zorgen kindje. Oranje leed pas de derde nederlaag in drie jaar onder Van Basten,'na eerdere verliespartijen tegen Italië (3-1 in een oefenwed strijd) en Portugal op het WK (1-0). Het tijdstip van de meest re cente struikelpartij komt echter op een ongelegen moment. Het Ne derlands elftal staat voor drie cru ciale maanden waarin kwalificatie voor het EK moet worden afge dwongen. De serie van zes kwalifi catieduels begint op 8 september thuis tegen Bulgarije en eindigt op 21 november in Wit-Rusland. Winst tegen de Bulgaren, met Roe menië de grootste concurrent in de poule, kan Oranje een flink eind op weg helpen. Maar ook na gisteravond is de werkelijke kracht van het Nederlands elftal niet dui delijker in kaart gebracht. Dat kwam vooral doordat Van Basten in de rust flink in zijn basisopstel ling sneed. Van de tien veldspelers Het Nederlands elftla verliest een oefenwedstrijd in Genève van Zwitserland met 2-1. Bonds coach Van Basten zal weinig ge leerd hebben van het duel. verving hij er vier. Voor rust duur de het tot de 28ste minuut eer Oranje greep kreeg op de wed strijd en de ruimte creëerde voor het eigen aanvalsspel. Oranje keek toen al tegen een 1-0-achterstand aan na een fout van doelman Maarten Stekelenburg. Hij kwam te laat en torpedeerde een Zwitser: penalty. Tranquillo Barnetta ont fermde zich stoïcijns over het bui tenkansje (1-0). De tweede helft was als kijkspel aantrekkelijker, maar ook toen moest Oranje eerst een doelpunt slikken (van opnieuw Barnetta) al vorens het de regie in handen nam. Dirk Kuijt scoorde voor het eerst in bijna een jaar eindelijk weer eens in het Nederlands elftal op aangeven van Babel: 2-1. De grootste zorgen heeft Van Bas ten achterin, waar Urby Ema- nuelson grossierde in balverlies en het centrale duo John Heitinga/Wilfred Bouma sterke en zwakke momenten afwisselde. Maar de mogelijkheden in defen sief opzicht zijn beperkt. En dat maakt de klus die Van Basten de komende drie maanden te wach ten staat er niet eenvoudiger op. Ruud van Nistelrooij door Leon ten Voorde GENÈVE - De man die de schijnwer pers van het succes is gewend, keerde gisteravond in stilte en zon der een kans op glorie terug in de spits van Oranje. Na meer dan een jaar afwezigheid meldde Ruud van Nistelrooij zich tegen Zwitserland weer aan het front, maar na 45 minuten geploe ter kon hij niet anders dan conclu deren dat er in de tussentijd wei nig is veranderd. Net als in zijn eer ste periode onder bondscoach Van Basten kreeg hij ook in Genève nauwelijks de gelegenheid zich te onderscheiden. In de tweede helft werd hij afgelost door Dirk Kuijt. Die scoorde wel. Ook dat nog. Zo'n lekkere voorzet (Ryan Babel) als Kuijt kreeg, had Van Nistelrooij in de eerste helft ook wel willen hebben. Van een fatsoenlijke aan voer was voor rust namelijk geen sprake. Van Nistelrooij liep er in verloren bij. Alsof er nooit iets ver anderd was bij Oranje. De eerste en meteen ook laatste keer dat er iets van dreiging in zijn spel zat, was na een half uur. Vlak voor rust leidde hij ook nog een kansje in voor Robin van Persie, maar daarmee was alles gezegd. In de rust mocht hij gaan douchen. Dat was overigens niet omdat de bondscoach hem vond falen, wel omdat hij nog maar net is hersteld van een blessure. En zondag be gint het echte werk weer. Atleti- co-Real, dat is andere koek. Karakteristiek Genève. Vriendschappelijk. Zwitserland - Nederland 2-1 (1-0). 9. Barnetta 1-0 (straf schop), 51. Barnetta 2-0, 52. Kuijt 2-1. Scheidsrechter: Duha- mel (Fra). Aantal Toeschou wers: 25.348. Nederland: Stekelenburg; Ja- liens (46. Boulahrouz), Heitin ga, Bouma en Emanuelson; De Zeeuw, Van Bronckhorst en Sneijder (46. Seedorf); Van der Vaart (46. Babel), Van Nistel rooij (46. Kuijt) en Van Persie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43