Zeelan c Vaargeul Schelde pas in 2008 verdiept In konvooi van Veere naar Vlissingen Cel en dwangverpleging voor ontvoerder zesjarig meisje 3 daagse 23 - 24 - 25 augustus Uitvoering begint op zijn vroegst in tweede helft van volgend jaar. Michiel de Ruyter komt om 15.30 uur aan op zijn eigen verjaardagsfeestje. GOESE RESTANTEN P2C Donderdag 23 augustus 2007 31 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De derde verrui ming van de vaargeul in de Wester schelde loopt vertraging op. De uit voering begint op zijn vroegst in de tweede helft van 2008. Dat is aanzienlijk later dan Nederland en het Vlaams Gewest in het Schelde- verdrag over de Ontwikkelings- schets 2010 voor het Scheldebek- ken hebben afgesproken. Daarin staat dat de uitvoering van de verdieping 'ten laatste in 2007' van start gaat en uiterlijk in 2009 klaar is. Door de verruiming moet een getij-onafhankelijk vaart op de Westerschelde mogelijk worden voor schepen met een diepgang van 13,10 meter. De vertraging heeft te maken met onderzoeken en procedures die doorlopen moeten worden. Pro jectleider Harm Verbeek van Rijks waterstaat verwacht dat omstreeks eind oktober het milieu-effect rap port uitkomt en de zogeheten 'pas sende beoordeling' in het kader van de Natuurbeschermingswet (waarin de Europese Vogel- en Ha bitatrichtlijnen zijn verwerkt). Die moet uitwijzen of er van de derde verdieping natuurschade te verwachten is. Tot nu is ervan uit gegaan dat dit niet het geval zal zijn, zodat ook geen natuurcom pensatie nodig is (zoals bij de tweede verdieping wel het geval De derde verruiming van de vaar- geul in de Westerschelde begint op Zeeuws grondgebied niet zo als afgesproken in 2007, maar in de tweede helft van 2008. was). Ook verschijnt dan het ont- werp-tracébesluit voor de verrui ming. Rapport, beoordeling en tra- cébesluit zijn onderhevig aan in spraak- en bezwaarprocedures. Ver beek gaat ervan uit dat nog eind dit jaar of begin 2008 door de mi nister van Verkeer en Waterstaat een tracébesluit genomen wordt. Daarna kan de vergunningen-aan vraag in gang worden gezet. Dat alles leidt ertoe dat de zandzui gers zeker niet voor de tweede helft van volgend jaar in de rivier aan de slag kunnen. Er moeten elf drempels weg (twee in Vlaande ren en negen in Zeeland), totaal 14 miljoen kubieke meter bagger. Verbeek merkt op dat het werk voor de verdieping feitelijk wel in 2007 kan beginnen. Vlaanderen is dat namelijk nog vast van plan. In de vaarroute van de Zeeschelde moeten twee drempels worden op geruimd. Vanaf de Europaterminal tot 500 meter stroomopwaarts van het Deurganckdok zal de vaargeul wor den verbreed. Schepen met een diepgang van ruim 13 meter kun nen de Scheldehavens dan ook bij laagwater bereiken. De bruine vloot trok gisteren veel bekijks tijdens de tocht van Veere naar Vlissingen over het Kanaal door Walcheren. De schepen doen mee aan Sail de Ruytrer, dat vandaag begint en vier dagen duurt. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - In groepjes van twin tig voer de bruine vloot gisteren van Veere naar Vlissingen. De his torische schepen trokken veel be kijks langs het Kanaal door Wal cheren. Zij doen mee aan Sail de Ruyter, dat vandaag begint. Het maritie me evenement ter gelegenheid van de vierhonderdste geboorte dag van Michiel de Ruyter duurt tot en met zondag. De bruine vloot heeft afgelopen weekeinde om het hardst gevaren tijdens de Van Loonrace op het Veerse Meer. Gisteren ging het in een aanzienlijk kalmer tempo naar Vlissingen: vier knopen, of wel 7,4 kilometer per uur. De cir ca tachtig schepen van de bruine vloot zijn vanaf vandaag te bezich tigen in de Dokhaven. De tall ships die meedoen aan de 'Hoogtepunten van Sail de Ruyter zijn het admiraalzeilen en het spiegelgevecht' Classic Yacht Race komen van daag aan in Vlissingen. Zij vertrek ken om 11.00 uur in Oostende en finishen tegen 16.00 uur op de re de van Vlissingen. De jarige zeifis dan net een half uur aanwezig op het voor hem georganiseerde eve nement. Michiel de Ruyter wordt om half vier bij het rondeel in de Koopmanshaven aan land gezet door een roeisloep, die gebruikt werd het beloodsen van schepen. Hoogtepunten tijdens Sail de Ruy ter zijn het admiraalzeilen (zater dag, 13.30 - 16.00 uur) en het spie gelgevecht (zaterdag, 21.00 - 22.00 uur), beide in de Binnenhaven, en de vlootschouw voor de boule vard (zondag, 14.00 -16.00 uur). De Uithoornse Roei- en Kanover eniging Michiel de Ruyter roeit de 190 kilometer naar Vlissingen. Zij vertrekken vandaag om 10.00 uur voor het eerste van dertien trajecten. De vereniging heeft een krans aan boord, die zaterdag om 12.00 uur bij het standbeeld van Michiel wordt gelegd. OOG door de hele goese binnenstad MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag een 45-jarige Terneuzenaar veroor-, deeld tot 18 maanden cel en tbs met dwangverpleging. Dat was ge heel conform de eis. V. ontvoerde op 2 maart in Vogel waarde een zesjarig meisje, randde haar aan en mishandelde haar. Ruim drie kwartier later werd het kind met bloedend gezicht door een passerende automobilist opge pikt. V. had zijn auto op een par keerplaats vlakbij een speelplaats in Vogelwaarde geparkeerd. Hij zocht contact met het meisje, praatte wat met haar, pakte haar beet en zette haar in de auto. On derweg trok hij haar op schoot en raakte hij opgewonden. Hij begon het meisje te betasten. Toen zij tegenspartelde, kreeg ze een harde stomp in haar gezicht en werd werd ze uit de auto geduwd. Op basis van het signalement van zowel de auto als V. kon de politie hem drie dagen later aanhouden. Volgens V. was er 'niets aan de hand omdat hij haar niet had ver kracht'. Verder zei hij dat hij het meisje had meegenomen om zich zelf te testen. Dat het fout was gelo pen noemde hij 'een incident'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33