Souburgse kermis in oktober Slachtoffer voorziet nog meer leed sigarettenban Bruse mosselvissers Levende kip azen op toeristen tussen kadavers workshop ontdekt Middelburger kan nog lang niet werken na botsing tegen rotonde. W PZC Donderdag 23 augustus 2007 27 Schrijf in voor: 15 en 21 september Inlichtingen en inschrijving 0118 640269 decmiddelburg@solcon.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Dus nog zeker vier botsingen. De kans op nog min stens vier mensen in de kreukels, voorspelt Marcel Egeraat. Nog meer mensen die net als hij een lange revalidatie te gaan heb ben omdat ze botsen tegen de ro tonde op de Schroeweg bij Middel burg. De 35-jarige Middelburger weet maar al te goed wat die toekomsti ge slachtoffers te wachten staat. Maanden ziekenhuis en revalidatie centrum. En daarna nog vele maanden oefenen in de hoop dat daarna alles weer een beetje nor maal functioneert. „Weer kunnen springen, rennen en bukken." Op 30 maart van dit jaar botste hij in de mist tegen de inmiddels toch redelijk beruchte rotonde. Terwijl hij de Schroeweg toch goed kent. Hij werkte immers als havenwer ker in Vlissingen-Oost en passeer de die rotonde minstens tien maal per week. Toch werd hij die bewus te dag verrast door de rotonde. „Ik zag hem plotseling in mijn kop lampen." Hard reed hij zeker niet. Tussen de vijftig en zestig kilometer. Deson danks knalde hij die avond met zijn auto op die muur van stenen aan de binnenkant van de roton de. Het resultaat; kaak op drie plaatsen gebroken, heup uit de kom en gebroken, pols gebroken, milt gescheurd, ribben gekneusd en knieschijf finaal verbrijzeld. Zijn maat, die op de bijrijdersstoel zat, brak zijn been tijdens die bot sing. Egeraat zit sinds dinsdag weer thuis. Die dag werd hij ontslagen uit het revalidatiecentrum in Goes. „Gisternacht was mijn eer ste nacht in eigen bed." Maar wer ken, dat kan hij nog lang niet. Hij hoopt - 'als het meezit' - in maart voldoende hersteld te zijn om weer aan de slag te kunnen. Tot die tijd moet hij poliklinisch revali deren. „Drie keer in de week naar Goes voor een behandeling." Of hij in maart ook weer kan ren nen, springen en bukken, zoals een echte havenwerker, dat betwij felt hij. „Dan moet er nog heel wat gebeuren." De Middelburger is blij dat het da gelijks gemeentebestuur tot het in zicht is gekomen dat de rotonde moet worden aangepast. Alleen is dat volgens hem veel te laat. Hij vindt het onbegrijpelijk dat nog steeds beweerd wordt dat die ro tonde goed is. Dat de rotonde vol doet aan de richtlijnen. „Dat is toch niet mogelijk met zoveel bot singen en ongelukken." Dinsdag, toen hij thuis werd ge bracht, zag Egeraat dat er sinds zijn ongeval nog twee auto's tegen de schanskorf zijn gereden. Hij re kent voor dat er dus nog heel wat botsingen zullen volgen voor de ro tonde in de loop van de eerste helft van 2008 wordt aangepast. OOST-SOUBURG - De kermis in Oost-Souburg gaat dit jaar toch door. Vijf dagen in oktober is het feest op het Oranjeplein. De kermis zal, als de bewoners en ondernemers van het Oranjeplein dat goed vinden, duren van vrij dag 12 tot en met dinsdag 16 okto ber. De kermis sluit elke dag om middernacht. De kramen en attrac ties kunnen op vrijdag om 16.00 uur open, op zondag om 15.00 uur en op zaterdag, maandag en dins dag om 12.00 uur. Voordat de gemeente definitief toe stemming geeft voor de kermis, mogen mensen in de buurt nog zeggen of ze het daarmee eens zijn. Bedrijven en instellingen aan het Oranjeplein en in de omge ving hebben al ingestemd. De kermis in Oost-Souburg ging vorig jaar niet door omdat op de vaste plaats voor de attracties, het parkeerterrein tegenover het voet balveld van RCS, is bebouwd met woningen. Het leek erop dat het dorp het ook dit jaar zonder zou moeten doen, maar op verzoek van het dorpsplatform wordt nu uitgeweken naar het Oranjeplein. De kermis komt aan beide kanten van het plein. Als de kermis dicht is, moet de straat open zijn voor verkeer. Bussen worden wel omge leid. Voorwaarde is ook dat kerk diensten en begrafenissen in de kerk op het plein geen last van de kermis zullen hebben. Daarop zijn de openingstijden van de kermis aangepast. TWÜr iRIv door Melita Lanting BRUINISSE - Wat de minicamping is voor de boer moet de aangepas- te oude vissershaven van Bruinisse 88® Hl IMpi worden voor de mosselvloot: een HW*Ï In aanvullende bron van inkomsten wBHfc f iff""1 uit toerisme. Daarbij moet gedacht Leerlingen van het Goese Lyceum locatie Bergweg denken dat roken rond de Bruse vissersvereniging Alge- de school niet valt tegen te houden. foto Mechteld Jansen meen Vissersbelang en de onder nemersvereniging al een plan inge diend bij de gemeente om dit te realiseren. In eerste instantie voel de het college er niet veel voor de oude vissershaven grondig aan te pakken en was alleen geld beschik baar om de haven op te knappen. Maar de vissers zijn bereid om zelf een substantiële bijdrage te leve ren door akkoord te gaan met de verhoging van de liggelden met 45 procent voor de grotere schepen. De verhoging voor kleine schepen ligt nog wat hoger. Daarbij hoopt de gemeente dat de provincie als nog geld wil spenderen aan de Bruse vissershaven. Daarnaast gaat de gemeente proberen Europese subsidies binnen te slepen. VLISSINGEN - Verontwaardigd is In ge Zweedijk. De medewerkster van de Dierenbescherming kan er met haar hoofd niet bij dat ie mand een levende kip zomaar in de kadavercontainer bij afvalver werker Olaz heeft gestopt. Perso neel van de dierenambulance hoor de dinsdagmiddag gekras en ge piep vanuit die container terwijl ze daar waren om een kadaver te dumpen. Na het nodige zoekwerk ontdekten ze onder enkele kada vers de vogel. Wie het dier daar ge dumpt heeft, is Zweedijk een raad sel. „Het dreigde een gruwelijke dood te sterven." De kip is ondergebracht bij vogel opvang De Mikke in Middelburg. Marcel Egeraat botste eind maart in dichte mist tegen de rotonde in Middelburg. „Onbegrijpelijk dat er nog niets is gedaan. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29