Nieuw overleg met buurt over Badmotel Zeeland Vloed Goese scholieren balen van Deelname aan diner Four Freedoms te koop zeelond 28Qu9t/m8sePt2o°7 i nazomerfestival.nl Walcherse Junior Kamer houdt veiling voor het goede doel. Gemeente Veere komt tegemoet aan kritiek op communicatie. Zware beveiliging is zaak van ministers Twee keer vuurwerk tijdens Sail de Ruyter Rokers op school voor beroepsonderwijs hekelen nieuwe regel. 1 drama in de gedempte sluizen van Hansuueert Sint Jacobstoren open Vlissingse politie houdt voor beklimming een fietskijkavond Zwarte bromfiets Woofer, drie brillen en gestolen in Middelburg cd's uit auto verdwenen 26 Donderdag 23 augustus 2007 PZC W Een lang weekeinde in een slaaphuisje aan het Nollestrand is ook te winnen tijdens de veiling van de Junior Kamer Walcheren. foto Lex de Meester door Emile Calon MIDDELBURG - Altijd al eens willen dineren met enkele groten der aarde. Mensen van het kaliber Nelson Mandela, Simon Wiesent- hal, Desmond Tutu, Mohamed el Baradei, Kofi Annan, Martti Ahti- saari of Mary Robinson. Dat kan. Maar dan moet er waar schijnlijk wel flink voor betaald worden. Tijdens de veiling van de Junior Kamer Walcheren, op 23 november in het Vlissingse hotel Arion, is het mogelijk twee plaat sen te kopen voor zowel het di ner als de uitreiking van de Four Freedoms Awards 2008. Wie geen interesse heeft in sa men een vorkje prikken met zul ke internationale laureaten kan al tijd nog proberen een biljartclinic inclusief buffetdiner voor maar liefst twintig personen met we reldkampioen bandstoten 2007 Jean Paul de Bruijn in de Zeeland hallen in Goes te veroveren. Een ballonvlucht voor vijf perso nen is ook mogelijk evenals een lang weekeinde in een slaaphuis je op het Nollestrand bij Vlissin- gen. Daarnaast bestaat ook nog de kans om twee timmermannen voor een dag te winnen. Die twee vaklieden gaan dan al die klusjes in huis of bedrijf uitvoe ren die al zo lang liggen te wach ten. De Junior Kamer Walcheren |W De Junior Kamer hoopt dit jaar met een veiling weer zo'n dertig mille op te halen voor Stichting Alzheimer, Stichting Pa- lazzoli en Stichting Palladium. houdt dan voor het vierde jaar op rij een veiling voor het goede doel. Deze keer zijn dat de Stich ting Alzheimer, Stichting Palla dium en Stichting Palazzoli. Die eerste organisatie komt op voor de belangen van mensen die als patiënt of in hun omgeving te ma ken hebben met dementie. Palla dium ondersteunt jonge alleen staande moeders en Palazzoli geeft steun aan kankerpatiënten en hun naasten. De leden van de Junior Kamer zijn hard aan het werk om nog meer 'prijzen' te verzamelen. Het gaat, zoals H. Schenkenberg van Mierop zegt, om unieke kavels die niet in de winkel te koop zijn. Bedrijven en instellingen schen ken die kavels. Het aanschuiven aan het diner van de Four Freedoms Awards is bijvoorbeeld ingebracht door commissaris van de koningin K. Peijs. Het is de eer ste keer dat op deze manier de mogelijkheid wordt geboden om toegang tot dat strikt besloten di ner te kopen. Schenkenberg van Mierop heeft geen idee voor hoeveel euro die twee 'unieke plaatsen' weggaan. Hij durft geen bedrag te noemen om geen verwachtingen te wek ken. Wel verwacht hij dat daar flink op geboden wordt. De schenkers van de kavels zijn volgens Schenkenberg van Mie rop ook meestal de kopers van an dere kavels. De afgelopen jaren, haalde de Junior Kamer steeds zo'n dertig mille op voor de goe de doelen. D. Boer van die organisatie hoopt dat dit jaar weer zo'n bedrag ver zameld kan worden. Meer informatie op www.jkwvei- ling.nl. door Maurits Sep WESTKAPELLE - Omwonenden krij gen opnieuw de kans om met de gemeente Veere te praten over de nieuwbouw van het Badmotel in Westkapelle. De gemeente komt daarmee tegemoet aan kritiek van ten minste één omwonende dat er te weinig contact is over de bouw plannen. B. van den Hazel, overbuurman van het nieuw te bouwen complex met woningen en appartementen, heeft er de afgelopen weken sterk op aangedrongen bij de gemeente dat mensen die schriftelijk hebben gereageerd op het bouwplan, ook nog de gelegenheid krijgen hun reactie mondeling toe te lichten. Van den Hazel vindt dat door be ter overleg waarbij alle partijen be trokken zijn, een voor iedereen ZIERIKZEE - De zware beveiliging van burgemeester Asselbergs wordt regelmatig heroverwogen. Daarbij is niet alleen de top van het Openbaar Ministerie (het colle ge van procureurs-generaal) be trokken, maar ook de ministers van Binnenlandse Zaken en Justi tie. Ook het onderzoek naar de be dreigingen gaat onverminderd door, laat het Openbaar Ministerie weten. VLISSINGEN - De eerste twee dagen van Sail de Ruyter worden afgeslo ten met vuurwerk. Dat wordt afge stoken op de Groene Boulevard. Het vuurwerk begint zowel van avond als morgenavond om 22.15 uur. De Groene Boulevard ligt langs de Westerschelde, achter de Piet Heinkade op het Eiland. De boulevard is te bereiken via de slui zen en via de binnenstad. door Luc Oggel GOES - 'Kut', 'klote', 'bullshit', 'dis criminatie'. Het is zomaar een greep uit de reacties die je krijgt als je leerlingen van het Goese Ly ceum locatie Bergweg vraagt wat ze vinden van het algehele rook verbod in en om hun school. Sinds deze week heeft de directie de sigaret compleet in de ban ge daan en mag ook op het plein en zelfs daarbuiten geen sigaret meer worden opgestoken. Wie toch wordt betrapt krijgt straf en in het uiterste geval volgt een gesprek met de ouders. Maar tegenhouden leefbaar plan gemaakt kan wor den. De communicatie verloopt al lan ger moeizaam. De gemeente geeft nu toe dat zij in juli fouten heeft gemaakt bij het beantwoorden van brieven van bezwaarmakers. Er zijn verkeerde brieven ver stuurd met daarin slechts een stan daard-ontvangstbevestiging. Voor Van den Hazel was dat het bewijs dat de gemeente niet correct om gaat met de omwonenden. De gemeente trekt niet alleen het boetekleed aan, maar komt ook te gemoet aan het verzoek om op nieuw te gaan overleggen over het plan en de reacties daarop. Wan neer dat gesprek zal plaatsvinden, is nog niet bekend. Op de plaats van het oude Badmo- VLISSINGEN - Tijdens Sail de Ruy ter is de Sint Jacobstoren morgen en zaterdag open voor publiek. Er is niet alleen een maritieme exposi tie te bewonderen, maar bezoekers mogen ook de toren in. Niet via de buitenkant, zoals Michiel de Ruyter destijds zou hebben ge daan, maar van binnenuit. De to ren is open van 10.30 tot 16.30 uur. Volwassenen betalen een euro en tree, kinderen een halve euro. MIDDELBURG - Een zwarte Yamaha SA 14 brommer is in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen uit de Westmede in Middelburg. De brommer stond volgens de po litie met een afgesloten stuurslot voor de woning van de eigenaar. Het kentekenplaatje van de Ya maha is FG138S. Volgens de eige naar is het voertuig nog enkele dui zenden euro's waard. kun je het toch niet, denken velen. „Bijna iedereen die rookt baalt er van", zegt Manon de Bruine (14, rookt sinds een jaar) uit 's-Heer Hendrikskinderen. Ze zit in het derde jaar van de opleiding Han del en Administratie. „Ik snap wel dat het slecht is voor je gezond heid, maar je moet toch zelf weten of je rookt?", klinkt het veronge lijkt. Of ze zich eraan houdt? „Ik heb stiekem al wel een keer snel een hijsje genomen achter de school." In opstand komen heeft echter geen zin, denkt ze. Een 16-jarige leerling uit Kortgene ('mijn familie weet niet dat ik rook') die woensdag even na vie ren de school uitloopt, steekt met een een sigaret op. Ook hij baalt van het verbod. „Ik zit in m'n exa- tel komen onder meer huizen en appartementencomplexen. Men sen in de buurt (Grindweg, Park weg en De Casembrootstraat) heb ben geen bezwaar tegen nieuw bouw als zodanig. Die lieten eer der al weten de meerwaarde voor de omgeving daarvan in te zien. Anderzijds vinden zij dat de appar- tementengebouwen te hoog wor den. Dit jaar werd het plan daarop aangepast. De complexen worden iets lager. Ook komen er meer vrij staande huizen en geen twee-on- der-een-kapwoningen. Behalve omwonenden bleef ook de dorpsraad moeite houden met de massaliteit van het bouwplan. De dorpsraad vraagt zich af of het wel past in de omgeving van de Kreek. Bovendien ijvert de raad er voor dat de appartementen het grootste deel van het jaar worden verhuurd. Dat is beter voor de win keliers en de horeca in het dorp en het voorkomt dat het complex meestentijds leegstaat. VLISSINGEN - De Vlissingse politie houdt maandag 27 augustus een zogenoemde fietskijkavond. Be langstellenden kunnen dan tussen 19.00 en 20.00 uur op het bureau aan de Molenstraat terecht om daar te kijken of hun gestolen fiets daar misschien staat. Mensen die de afgelopen tijd aan gifte hebben gedaan, worden ver zocht dat formulier mee te ne- VLISSINGEN - In de nacht van dins dag op woensdag werd in de Bea- trixlaan in Vlissingen een auto opengebroken. De dieven namens vervolgens enkele tientallen cd's, drie zonnebrillen en een zoge noemde woofer mee uit die auto. Een woofer is een luidspreker die speciaal geschikt is voor de weerga ve van geluid met lage frequentie, de lage tonen. menjaar, dus ik wil wel de kans hebben om af en toe te kunnen ro ken." Het feit dat er voor leraren nog wél een rookkamertje in de school is, vindt hij oneerlijk. „Of iedereen houdt zich eraan, of nie mand." Hij wil wel ooit stoppen met roken. „Het is gewoon onge zond." Wat Goesenaar Ricardo Veldman (15) betreft is de sigarettenban dis criminatie. „Het is hetzelfde als met die hoofddoekjes. Dat is ook een eigen keuze, net als roken." ^'5 ©en conflict tussen vader en zoon is de kern van dit actuele toneelstuk over ontpoldering met zang en muziek gratis brochure kaarten info hoofdsponsor A zie nazomerfestival.nl deltm of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) r PW Veere erkent fouten te hebben gemaakt in de beantwoording van brieven van bezwaarmakers tegen het plan voor het Badmo tel. Er wordt opnieuw overlegd. 'Het slecht is voor je gezondheid, maar je moet toch zelf weten of je rookt?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28