Jeugd Souburg ontspoort Zorg- en huurtoeslagen pas rond kerst bekend Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Groep losgeslagen jeugd vernielt alles wat los en vast zit in het dorp. Ouders ergeren zich aan andermans kroost Bosbranden op Sicilië eisen mensenlevens Word ook abonnee! HET WEER: 22 Morgen bij de PZC: IIF Donderdag 23 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 198 - los nummer €1,30, zaterdag €1,85 www.pzc.nl door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Ze vervelen zich. En daarom hangt een groep jonge ren de beest uit in Souburg. Ze ver nielen bij het station alles wat ka pot kan, slaan 'zomaar' mensen in elkaar, gooien bakstenen bij men sen door het raam en als die de po litie bellen, krijgen ze nog een doodsbedreiging ook. Het vandalisme bij de draaibrug naast het station, waarbij jongeren de slagboom omhoog duwden met alle gevolgen van dien, is geen incident. De misdragingen zijn al jaren aan de gang, zeggen omwo nenden. Regelmatig vinden ze fiet sen op het spoor. Ruiten van het spoorhuisje worden vernield en ge vels beklad met graffiti. In juni werd een jongen uit Goes op de brug 'zomaar' in zijn gezicht ge stompt. Bij basisschool De Twee master wordt bijna elk weekend wel wat gesloopt, gestolen of in brand gestoken. Ook in de Kanaalstraat wordt ge klaagd. Behalve winkelruiten zijn ook slaapkamerruiten niet veilig. Autobanden worden niet zelden lek gestoken. Mensen durven 's avonds niet meer de straat op. Het Oranjeplein is de derde hang plek. Jongeren gebruiken het paad je tussen het verzorgingshuis en de supermarkt als scooterrace baan. Bij zorgcentrum Nieuw Bachtenpoorte kruipen ze de par keerkelder in en vernielen ze au to's. Daar hangt nu een apparaatje dat hoge tonen uitstoot, die alleen mensen onder de 25 horen. Dat helpt. Een groep jongens en meisjes, in een wisselende samenstelling en 13 tot 18 jaar oud, zou verantwoor delijk zijn voor de problemen. Ze komen niet alleen uit Souburg. Ge vraagd naar de reden van hun ge- Inwoners van Souburg worden getergd door een rondhangende groep jongeren. Ze laten sinds drie jaar een spoor van vernie ling achter in het dorp. drag, luidt het antwoord 'verve ling'. De politie bellen doen de meeste Souburgers niet meer. Ze zeggen dat het geen zin heeft. Volgens in woners weet de politie wie de rad draaiers zijn, maar wordt nooit hard ingegrepen. Buurtbrigadier Kees Schuit: „Je hebt te maken met een groep die samenklontert en dan gebeurt er wel eens wat. Maar niets meer dan in Middel burg ofVlissingen. Je kunt wel een tik uitdelen, maar de gemeen schap heeft ook een verantwoorde lijkheid. Wij als politie klaren die klus niet alleen." pagina 2 en 3: Souburgers liggen niet meer naast slaapkamerraam pagina 3: commentaar alles over het Zeeland Nazomerfestival Een corrigerende tik moet kunnen reageer op www.pzc.nl Hagelschadeverzekering werkt beter dan een kanon eens oneens J] 49% aantal reacties: 233 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 33: Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. CEFALU - Brandweermanen kijken naar de vlam men van bosbranden op Sicilië. Op het Italiaanse eiland waren spuitgasten gisteren voor de twee de dag op rij in de weer om een bosbrand onder controle te krijgen die woedt in de heuvels boven de badplaats Cefalu. Drie mensen zijn in de vlam men omgekomen en voor het leven van twee ver misten wordt gevreesd. De toeristische plaats Ce falu, zeventig kilometer ten oosten van Palermo, is vermaard om zijn fraaie stranden en middel eeuwse centrum. Er wonen 15.000 mensen. foto Francesco Saya/AP RIJSWIJK - Ruim driekwart van de ouders ergert zich aan kinderen van andere mensen. Ze vinden ze brutaal, asociaal en ongehoor zaam. Dat bleek gisteren uit een onderzoek van J/M, een maand blad voor ouders met kinderen op de basisschool. Een meerderheid is voor een strengere opvoeding, inclusief de corrigerende tik. pagina 5: strengere opvoeding Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 DEN HAAG - Ontvangers van zorg- huur en kindertoeslagen moeten tot eind van het jaar geduld heb ben. Pas tegen die tijd denkt de Be lastingdienst alle toeslagen over vo rig jaar definitief te hebben vastge steld. De vertraging is het gevolg van de automatiseringsproblemen waar de belastingdienst al ruim een jaar mee kampt. Loongegevens die de fiscus gebruikt om de hoogte van de toeslagen te bepalen zijn daar door onbruikbaar geworden en moeten opnieuw worden aangele verd. Inmiddels 111.000 werkge vers hebben het verzoek gekregen dat voor 1 oktober te doen. Van mensen die zelf aangifte doen voor de inkomstenbelasting kan de fiscus de definitieve huur-, zorg- of kindertoeslag wel sneller berekenen. In totaal krijgen zo'n 6 miljoen mensen geld terug vanwe ge één of meerdere toeslagen. In april van dit jaar maakte de fis cus al overuren over om de voorlo pige toeslagen tijdig uit te kunnen keren. Nu moeten de definitieve bedragen nog worden vastgesteld. De chaos met de loongegevens leidt er ook toe dat gemeenten niet goed kunnen controleren of bijstandsgerechtigden terecht een uitkering krijgen. De extra kosten die werkgevers moeten maken doordat zij opnieuw informatie moeten verstrekken, moeten zij zelf betalen. De Belastingdienst weigert hen tegemoet te komen. zie pagina Geregeld zon "W'V. Muziek, drama en dans op locatie Bruisend programma opAbSjplein zeeland nazomerfestivo! 28 oog ï/m 8 sept 8007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1