Meningen PZC Pensioen Wille Slurp ers Rotonde Rotonde 2 Ontpoldering Verhuizing 1 O I Donderdag 23 augustus 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.n! De twee heren Willemsen en Ma liepaard laten via een ingezonden brief (PZC, 18-08) hun nobele ge dachten gaan over het pensioen van wethouder Wille van de ge meente Sluis. Laat ik eerst melden dat beiden aanhangers zijn van de PvdA. Wat ze doen is afgeven op de oppositie en niet ingaan op de essentie: Een onrechtvaardig pen sioen. De PvdA is toch een partij die opkomt voor de sociaal zwak ken in de samenleving. Hoort daar bij niet een fatsoenlijk, normaal en eerlijk pensioen. Ik denk dat het verstandig is de hand in eigen boezem te steken en niet toe te staan dat dit gebeurt. Dat hoort ook bij regeren. Beide heren passen in hun brieven aflei dingsmanoeuvres toe. Beiden zou den beter eens bezien wat dit te weeg brengt. De burgers, zoals ik er een ben, vinden het grote, on rechtvaardige pensioen maar niets. E. Corveleijn, Zuidstraat 6, Aardenburg Tot mijn grote verbazing las ik dat de SUV's (auto met hoog laadver mogen) extra belast zouden wor den op het parkeertarief (PZC, 21 augustus). De mensen die in deze auto's rijden hebben de staatskas al aardig gespekt. Ze betaalden een niet gering bedrag aan BPM en de BTW, nu ook nog een schepje bo venop het parkeren. Deze auto's nemen toch ook maar een parkeer plaats in, en betalen ook nog eens een fors bedrag aan wegenbelas ting! Dit heeft natuurlijk niets met het milieu te maken, maar is pure zak- kenvullerij. Bovendien stoot me nig kleinere auto veel meer CO2 uit dan de doorsnede SUV. Mijn mening is dat ze in Den Haag maar eens moeten gaan studeren of ze zelf niet eens wat minder CO2 uit moeten stoten. Regerings leiders moeten niet in slurpers rij den. Misschien een idee om daar eens van die automobielen op bat terijen neer te zetten. Zij moeten in deze toch zeker het goede voor beeld geven? Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Gelezen over het bedrag dat nodig is om de rotonde veiliger te maken (PZC, 22 augustus). Je gelooft bijna niet wat je leest. Ronduit belache lijk. Dit geld kan beter worden ge bruikt in de zorg. Daar bezuinigen gemeenten enorm op, waardoor veel ouderen verstoken blijven van goede hulp. Nu willen de gemeen ten bijna alles laten doen door al- fa-hulpen die in veel gevallen niet bekwaam zijn voor dit werk. Er komt een bonte pluimage sollici tanten, waaronder zelfs 16-jarigen, allochtonen die niet eens goed Ne derlands spreken en iedereen die maar denkt makkelijk een beetje vrij te werken wanneer het uit komt. Het personeel in de gezondheids zorg is onderbetaald, maar met de ze bezuinigingen wordt wel een héél erg scheef beleid gevoerd. Vlis- singen blijkt weer geld te hebben om kunst aan te kopen (ook zo'n giller) en Middelburg zal de roton de die een onderdeel is van dat stukje wegenstelsel dat ontworpen is door iemand die vroeger nooit een blokkendoos van zijn ouders heeft gehad, wel eens voor een ex treem hoog bedrag gereed maken. Als de aanduiding 'Opgepast roton de' niet voldoende is om af te rem men, dan moet de daaruit voort vloeiende schade een goede les en waarschuwing zijn voor de onver laat. Gebruik het geld daar waar het hard nodig is en voor die men sen die er het meeste recht op heb ben Marcel Vis Prinsenlaan 61, Middelburg Jawel hoor, goed gelezen! Er moet maar weer eens een bak geld tegen de Schroeweg rotonde aan ge gooid worden (PZC, 22 augustus). Deze is niet veilig bevonden, over het algemeen hoor je over te wei nig groen, nu zou er weer ineens te veel beplanting staan!? Ook de toegangswegen deugen niet, ik zie de bui al hangen, er zul len wel van die automobielslopen- de verkeersremmers verzonnen worden. Dan nog een kunstwerk in het midden. Zit iedereen daar weer naar te sta ren, en kun je dus op de klappers wachten. Als je het krantenartikel leest heeft de gemeente Middelburg geld zat, enkel nog even zoeken naar midde len voor het kunstwerk, maar dat komt ook wel goed. Gemeente, ge woon zo laten, en besteed het geld aan echt onveilige plaatsen, die zijn er nog zat. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke verkavelingen in de natuur niet in overeenstemming kan zijn met de zorgvuldigheid die Schweitzer in zijn filosofie 'eerbied voor het le ven' daarvoor bepleit. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee 'Natuurherstel is Europese ver plichting', meldt de PZC van 18-08. Hierover het volgende: Het is 'van de gekke' dat via EU-natuur- regels aan onze dijken wordt ge knaagd. Daarom regering: terug naar Brussel en bepleit daar de re ductie van het aantal hectaren voor nieuwe natuur. De politieke partijen, die straks hun oordeel over de Scheldeverdra- gen - dus ook ontpoldering- zul len geven, moeten zich tevoren af vragen hoeveel miljoenen euro's daarvoor in een bodemloze put worden gedumpt. En hoeveel mensen met zorgen, ziekte, ouderdom en armoede daarmee geholpen zouden zijn. Wanneer de EU-parlementariërs toch weer eens in Straatsburg zijn, moeten zij ook Saisersberg-Güns- bach 30 kilometer verderop bezoe ken. En daar de geest van dr. Albert Schweitzer opsnuiven, een veelzij dige geleerde met grote belangstel ling voor natuur en milieu. Zij zul len dan, hoop ik, tot de ontdek king komen dat grootschalige her Onlangs werd ouders van leerlin- gen van De Burcht-Rietheim in Oost-Souburg de verhuizing van groep 7 en 8 door de strot geduwd. Geen informatie, geen overleg, MR en OR wisten van niets. Het was echter maar tijdelijk, want de gemeente heeft in haar In tegraal Huisvestingsplan Onder wijs vastgelegd dat in 2011 geld vrij komt voor verbouwing. Nee, zegt nu wethouder Verhage, wij houden ons niet aan die belof te. Brede scholen zijn het hele maal, dat wordt het. Dat ze daarbij voorbij gaat aan de grondslag en identiteit van scholen, ach...En het bestuur van Perspectief gaat, we derom zonder informatie aan of overleg met ouders, blijkbaar ak koord. Ouders voelen zich behoorlijk ge nept. Door de gemeente, wier be leid blijkbaar aan personeelswisse lingen onderhevig is. En door de bestuursleden, die kennelijk een voudigweg schooltjes in de uitver koop gooien zolang het die van henzelf maar niet zijn. We willen toch dat onze kinderen netjes met anderen omgaan? Goed voorbeeld doet goed volgen, me vrouw de wethouder, heren be stuursleden! C. van Velthoven Kromwegesingel 55, Oost-Souburg Nederlands meest succesvolle band aller tijden heeft afscheid genomen van z'n fans. 41 Jaar muzikaal suc ces heeft geleid tot 55 hits in de Top 40 en 85 gouden en (dubbel)platina platen. In het boek BZN tot Ziens! hebben de bandleden hun mooiste, dierbaarste en grappigste herin neringen opgetekend. Aangevuld met een fraai fotoverslag van de Final Tour en een vooruitblik op toekomstplannen vormt dit boek een waardig slot op hun imposante carrière. De PZC biedt u nu de mogelijkheid dit collector's item te bestellen. De eerste 500 bestellers ontvangen bovendien \het unieke BZN kwartetspel t.w.v. 4,95 gratis! Bestel nu via nevenstaande bon of via www.pzc.nl/bznboek. Ik verleen eenmalig toestemming om het verschuldigde bedrag automatisch af te schrijven van mijn Bank-/girorekening: Handtekening: Stuur de volledig ingevulde bon op naar: Flevobird Trading, o.v.v. BZN, Postbus 130,8200 AC Lelystad. Voor vragen over deze actie kunt u contact opnemen met Flevobird Trading via tel. 0320-218805 of bzn-actie@wegenerdagbladen.nl De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10