Buitenland Duitse klopjachten op buitenlanders SALE bij GroenRijk 50% korting 50% korting 50% I0t.«50% Afgezwakte orkaan Dean stevent af op olieplatforms Golf van Mexico Australië mild over misstap oppositieleider Onthoofding mogelijk in scène gezet Massa-arrestatie drugssmokkel Extreem-rechts houdt steeds vaker huis in oosten van het land. Op alle afdelingen volop aanbiedingen en kortingen die oplopen tot wel 50% Eilanden op Noordpool onder smeltend ijs Drie doden door hevig onweer in Polen Vrouw van 102 moet naar de kleuterschool Speleologen ontdekken 1500 meter diepe grot PZC Woensdag 22 augustus 2007 9 door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - Buitenlanders met een ge tinte huidskleur kunnen beter geen volksfeesten in kleine Oost-Duitse steden bezoeken. De kans dat ze slachtoffer worden van een extreem-rechtse klopjacht is reëel, waarschuwde het Duitse par lementslid Sebastian Edathy van de socialistische SPD gisteren. Hij zei dat in reactie op een bloedige klopjacht, zaterdagnacht in het Oost-Duitse stadje Mügeln. CANBERRA - Het nieuws dat opposi tieleider en keurige huisvader Ke vin Rudd ooit een bezoek bracht aan een stripteaseclub in New York heeft in Australië voor veel commotie gezorgd. Toch lijkt dit hem bij de komende verkiezingen nauwelijks stemmen te gaan kos ten. Integendeel: veel Australiërs vinden de wat saaie Labourleider nu een stuk menselijker. Rudd (49) is hard op weg om na bijna twaalf jaar de liberale premier John Howard van zijn politieke troon te stoten. Enkele dagen geleden werd be kend dat Rudd vier jaar geleden tij dens een officieel bezoek aan de Verenigde Naties in de stripclub belandde. Hij heeft inmiddels toe gegeven dat hij in beschonken toe stand kortstondig in de club ver bleef, maar kan zich de details niet meer herinneren. Reden: zijn over vloedige inname die avond. De Labourleider is een overtuigd christen en lid van de anglicaanse kerk. De grote christelijke gemeen schap in Australië reageert echter mild. Jim Wallace, hoofd van de or ganisatie Australian Christian Lob by, meent dat dat de overgrote meerderheid Kevin Rudd zal verge ven. Australiërs zijn dan ook wel wat gewend. Ex-premiers als Bob Hawke en Malcolm Fraser stonden bekend om nog veel kleurrijker ge drag. Volgens Edathy schuwen neona zi's er helemaal niet meer voor om hun idee van 'nationaal bevrijde zones' openlijk en met geweld in de praktijk te brengen. In Mügeln achtervolgden en mis handelden zo'n vijftig jongeren acht Indiërs, nadat in een feesttent in het centrum van het stadje spanningen waren ontstaan. On der het uitroepen van 'buitenlan ders eruit' en 'dit is nationaal be vrijd gebied' werden de Indiërs be werkt met messen, geschopt en ge slagen. Uiteindelijk konden de In diërs, marktkooplieden uit de re gio, zich verschansen in een pizze ria waar zeventig man politie hen ontzette. De voor- en achterdeur van het eethuis waren op dat mo ment al gesloopt. Toekijkend pu bliek heeft volgens getuigen geen vinger uitgestoken, evenmin als de aanwezige bewakers. Alle Indiërs moesten naar het ziekenhuis, één lag daar gisteren nog steeds. Ook 'Neonazi's spreken graag van 'nationaal bevrijde zones' in Duitsland' twee aanvallers en twee politie agenten raakten gewond. De burge meester van het vijfduizend zielen tellende Mügeln, Gotthard Deuse, liet na het incident geen kans voor bij gaan om te benadrukken dat er in zijn stadje géén extreem-rechtse jongeren zijn. „Misschien had het niets met extreem-rechts te ma ken. Als dat wel zo is, zijn ze van elders naar ons volksfeest geko men." Deuse probeert de ophef te temperen. „De deur van de pizze ria is maar licht beschadigd", zei hij. „Ik wil absoluut niet dat mijn stadje nu een slechte naam krijgt." De reactie van de burgemeester, lid van de liberale FDP, lokte ver ontwaardiging uit bij kopstukken uit de landelijke politiek. „De ma nier waarop Herr Deuse reageert, is compleet verkeerd. We moeten niet wegkijken, maar erkennen dat we een probleem hebben met ex treem-rechts geweld. De indruk dat we dat in dit land bagatellise ren, moeten we absoluut voorko men", zei Wolfgang Tiefensee (SPD), minister voor de opbouw van Oost-Duitsland. Mügeln, met 16 procent werkloosheid, ligt in Saksen dat op basis van de cijfers de meeste 'bruine' deelstaat van Duitsland genoemd kan worden. Van de ongeveer veertigduizend openlijke aanhangers van ex treem-rechts die er volgens onder zoekers zijn, woont de helft in Sak sen. Op iedere honderdduizend in woners van Saksen zijn 75 mensen actief voor rechts-extreme par tijen. Voor heel Duitsland ligt dat op 49 personen. MOSKOU - Uit voorlopig onder zoek blijkt dat de op internet ver spreide video waarop een ont hoofding te zien was waarschijn lijk in scène is gezet, zegt het Rus sische ministerie van Binnenland se Zaken. 'Diepgaander onderzoek' is nodig om met zekerheid te zeggen dat de beelden zijn gefingeerd. Op de opnames lijkt een neonazi het hoofd af te snijden van een niet-Slavische migrant. Een andere persoon wordt in het hoofd ge schoten. In de video roept de Na- tionaal-Socialistische Partij op tot de deportatie van alle Kaukasiërs en Centraal-Aziaten uit Rusland. MADRID - De Spaanse politie heeft 26 mensen gearresteerd wegens drugssmokkel erf heeft drie ton hasj in beslag genomen. De arrestaties en de drugsvondst vonden in mei op diverse plaatsen in Spanje plaats, maar werden gis teren pas door de politie bekendge maakt. De arrestanten smokkel den hasj van Marokko naar Spanje en de rest van Europa. De politie nam ook drie boten en zes auto's in beslag. Alle vaste planten in 9 cm pot Alle waterplanten Alle rozen O korting Tuinmeubels en kussens korting Kortingen gelden niet voor reeds afgeprijsde artikelen en bestaande akties. GtoeNRik Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118 - 470400 www.groenrijk.nl Goes Nieuwe Rijksweg 2d 01 13 - 223359 www.groenrijk.nl MERIDA - In Mexico is gisteravond opgelucht adem gehaald nadat de orkaan Dean zonder al te grote ge volgen het schiereiland Yucatan was gepasseerd. Eerste meldingen spreken van ma teriële schade en niet van persoon lijke ongelukken. De orkaan kwam aan land in dunbevolkt gebied. Bo vendien had het Mexicaanse leger vele kleine dorpen geëvacueerd. De storm was trouwens flink in kracht afgenomen. Van tevoren was rekening gehouden met een catastrofe omdat de orkaan op zee sterkte 5 had bereikt, de hoogste categorie voor stormen. Dean had voor zijn aankomst in Mexico 13 inwoners van het Cari- bisch gebied het leven gekost en veel schade aangericht in Haïti en op Jamaica. In Mexico namen 50.000 toeristen de wijk voor de orkaan die eerder windstoten bereikte tot 320 kilo meter per uur. Uiteindelijk trok Dean langs ten zuiden van de gro te vakantie-oorden aan de kust. De storm bedreigt nu, na Yucatan te hebben verlaten, meer dan hon derd olieplatforms in de Golf van Mexico. Op weg naar de Verenigde Staten is het goed mogelijk dat Dean weer aan kracht wint, om dat hij zich verplaatst over warm zeewater. Het dodental in China als gevolg van de tyfoon Sepat is opgelopen tot zeker 36. Dat berichtten Chine se media gisteren. Sepat is intus sen afgezwakt tot een tropische storm, maar veroorzaakt nog altijd veel wateroverlast en schade. Een onbekend aantal mensen wordt vermist. Sepat hield vooral in het afgelopen weekeinde huis in het zuidoosten van China. De provincie Hunan, in het centrale deel van Zuid-Chi- na, ondervindt momenteel veel overlast van de storm door hevige regenval en ander noodweer. Ze ker 270.000 mensen zijn er geëva cueerd In kustprovincies werden eerder al bijna een miljoen mensen naar vei liger oorden gedirigeerd. NY ALESUND - Wetenschappers heb ben op de Noordpool eilanden ontdekt die voorheen niet bekend waren. De eilanden zijn tevoor schijn gekomen doordat het ijs op zee is gesmolten. Volgens deskun digen is het ijs van de ijskap op de Noordpool nog sneller gesmolten dan de VN hadden voorzien. WARSCHAU - Door hevige onweers buien zijn gistermiddag in het oos ten van Polen zeker drie doden ge vallen. Tien mensen worden nog vermist. Dit heeft de plaatselijke politie laten weten. Door hevige windvlagen kapseisden enkele bo ten op meren in het gebied. BRUSSEL - Een 102-jarige dame in Mechelen is meegedeeld dat ze naar de kleuterschool moet. Het Bevolkingsregister had adresgege vens van iedereen die in '05 is ge boren doorgegeven aan de school directie. „We hadden niet door dat daar ook mensen van 1905 konden bij zijn", aldus de ambtenaar. LEUVEN - Speleologen hebben in het Spaanse bergmassief Picos de Europa een van 's werelds diepste grotten ontdekt. In de grot Sima de la Cornisa bereikten ze een diepte van 1507 meter, wat de grot op de achtste plaats op de lijst van diepste grotten ter wereld brengt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9