Alexander von Humboldt Bark „Sail Ruyter de Opvallend aan de Alexander von Humboldt zijn de smaragdgroene zeilen. Het is het vlaggenschip van de sail Training Association van Duitsland. De bemanning telt 60 koppen. In 1986 is de Alexander von Humboldt, gedurende twee jaar volledig gerenoveerd onder de supervisie van de Poolse, nauti sche architect Zygmunt Choren. Het schip kreeg overigens pas zei- 'V len in de jaren tachtig. Nog voor de bouw in 1906 was voltooid, raakte de werf in financiële proble men en moest het half voltooide casco verkopen. Dat casco werd de basis voor een lichtschip oftewel drijvende vuurto ren. Lichtschepenwaren uitgerust met sterke lichten en gebruikten geluidssigna len om andere schepen op hun positie te attenderen. Vanwege de sterke constructie van de scheepsromp waren deze schepen uitermate geschikt om te worden omge bouwd tot zeilschip. Dat gebeurde dus na ruim tachtig jaar. In Duitsland geniet de driemaster 'Alex grote bekendheid door een tv-reclame voor bier. Het schip is vernoemd naar de Duitse staatsman Friedrich Heinrich Alexander Freiherr von Humboldt (1769 - 1859). Alexander von Humboldt was een Duitse naturalist en ontdekkingsreiziger, tevens oprichter van de universiteit van Berlijn. Sinds de Alexander von Humboldt in 1988 weer in de vaart kwam, is het zeilschip zes keer de Atlantische Oceaan overgestoken en heeft meer dan 300.000 zeemijlen afge legd. Thuishaven: Bouwjaar: Lengte: Breedte: Diepgang: Masthoogte: Zeilopp.: Aantal zeilen: Bremershaven 1906 62,60 m. 8,00 m. 5,20 m. 31.60 m. 1010 m2 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 86