Buitenland Vrouw wil haar gezin doden Leidse wethouder doet aangifte na bedreiging Ex-moslim Jami: harde uitspraken over islam waren niet zo handig Bos wacht met oordeel over Pronk mm. Vakantievoordeel www.skytours.nl Onbekenden kraken website van gemeente Andijkse (38) sticht brand in huis terwijl man en kroost slapen. Zeldzame vogels doen het goed Boze ondernemer roept buurt op stenen door zijn ruit te gooien. Oprichter comité van ex-moslims betreurt hekelen inhoud Koran. Vicepremier: goede gewoonte dat eerst de partijleden aan zet zijn. 349) 399) PZC Woensdag 22 augustus 2007 7 ALKMAAR - Een 38-jarige vrouw uit Andijk is gisteren door de rech- ter-commissaris in Alkmaar in be waring gesteld op verdenking van brandstichting en poging tot moord dan wel doodslag op haar man en kinderen. Dit heeft het Openbaar Ministerie (OM) in Alk maar gisteren bekendgemaakt. De vrouw werd zondag in Dren the aangetroffen in een auto. Ze was toen een aantal dagen vermist geweest. De vrouw wordt ervan verdacht in de vroege ochtend van 13 augustus brand te hebben gesticht in haar woning. Op dat moment lagen haar man en kinderen daar te sla pen. Ze zou de gaspitten hebben open gedraaid, waarna ze de woning ver liet. Haar echtgenoot ontdekte de brand en de openstaande gaspit ten. Hij schakelde de hulpdiensten in. Volgens het OM is het onderzoek naar de exacte toedracht nog niet afgerond. Het OM wil 'in het be lang van het onderzoek' geen ver dere mededelingen doen over de zaak. BOXMEER - De internetpagina van de gemeente Boxmeer is gisteroch tend gekraakt. Op de site stond een tekst met Arabische tekens plus een afbeelding van twee gewe ren. Een beangstigend beeld, aldus een gemeentewoordvoerster gistera vond. De gemeente weet niet wie achter de actie zit en hoe het heeft kunnen gebeuren. De woordvoer der kan evenmin ontcijferen wat de schrijver met de tekst wilde zeg gen. Er is een tolk ingeschakeld die de teksten gaat vertalen. In de loop van de ochtend was de sitê weer in oude staat hersteld. FOCHTELOO - De grauwe klauwier (foto), in ons land een bedreigde vo gel, heeft dit jaar in het Friese Foch- teloërveen met opmerkelijk succes gebroed. Vier paren zorgden voor negentien jongen. In voorgaande ja ren hield het in dit hoogveenreser vaat met één broedpaar op. Ook LEIDEN - De Leidse wethouder Mare Witteman (PvdA) heeft aan gifte gedaan van bedreiging door ondernemer Jan Verbaan. Deze riep bewoners van de nieuw bouwwijk Roomburg op om de ruiten bij de wethouder in te gooien. Verbaan kondigde in het Leidsch Dagblad aan dat hij de boetes voor zijn rekening zou nemen als Roomburgbewoners bakstenen door Wittemans ruiten zouden gooien. Hij voegde daaraan toe dat hij 'bereid was om drie maanden te zitten'. De vastgoedondernemer, die zelf een slepend conflict heeft met de gemeente, zocht aansluiting bij een groep verontwaardigde Room burgbewoners. I** Vastgoedondernemer grijpt vesti- ging asielzoekerscentrum in Leid se nieuwbouwwijk aan om per soonlijke vete met PvdA-bestuur- der op de spits te drijven. DEN HAAG - Oprichter Ehsan Jami van het comité voor ex-moslims vindt dat hij sommige negatieve uitspraken over de islam beter niet had kunnen doen. Hij doelt onder meer op een inter view in de krant NRC Handels blad waarin hij bepalingen in de Koran 'achterlijk' heeft genoemd. „Dat was achteraf niet zo handig", aldus Jami nu in een video-inter view met collega PvdA-raadslid Moussa Aynan uit Haarlem, die het op zijn website plaatste. „De discussie gaat nu de hele tijd over mijn uitspraken en dat betreur ik. Dat was niet zo verstandig. Ik vind nog altijd: je hebt vrijheid van me ningsuiting, maar je moet je ook afvragen of je er je doel mee be reikt", aldus Ehsan Jami. Toch zegt de afvallige moslim geen spijt te hebben van zijn uit spraken. Jami: „Ik geloof niet in spijt, maar ik denk dat ik me in de toekomst minder met de islam, maar meer met vrijheid van religie zal bezig houden. Dat is voor mij het belang rijkste." Volgens Aynan is het interview op 22 juli opgenomen, maar heeft hij het pas vrijdag op zijn website ge plaatst. Dat kon niet eerder, omdat Aynan zijn website uit de lucht had gehaald nadat hij was be dreigd. Aanleiding voor die dreigementen was Aynans actie tegen de inmen ging van Marokko bij Nederlandse gemeenten. Nederlandse gemeenten laten Ma rokkaanse ouders ongevraagd een namenlijst zien van door Marokko goedgekeurde Arabische namen bij de geboorteaangifte van kinde ren. Kinderen zonder zo'n naam kun nen geen Marokkaans paspoort krijgen en niet naast hun ouders in Marokko ter aarde worden be steld. het paapje deed het goed in het Fochteloërveen. Tachtig paartjes, een belangrijk deel van de totale Ne derlandse populatie, kwamen broe den. Natuurmonumenten stelt dat beide soorten profiteren van de randzone die rond het natuurgebied is aangelegd, foto Theo Schuurs/CPD Die hebben in juni te horen gekre gen dat er een tijdelijk asielzoekers centrum naast de nieuwbouwwijk wordt gebouwd. De wijkvereniging distantieerde zich van de uitspraken van Ver baan. Witteman zag in eerste instantie af van aangifte omdat Verbaans ad vocaat ontkende dat zijn cliënt de bedreigingen had geuit, in contacten met de gemeente deed Verbaan 'een aantal zeer drei gende uitspraken', schrijft Witte man op zijn weblog. Witteman: „De heer Verbaan liet weten dat hij alles zou doen om mij 'kapot' te maken en ervoor te zorgen dat ik niet lang meer wet houder zou zijn. De rest van de dreigementen zal ik u besparen." De Leidse wethouder stelt dat hij heeft afgewogen of hij de bedrei gingen over zijn kant moest laten gaan. „Voor de wet is iedereen gelijk, dus ook Jan Verbaan. Daarom kon ik niet veel anders dan aangifte doen. Wat mij het meeste raakt is dat hij de azc-vestiging misbruikt om zijn persoonlijke vete tegen mij uit te vechten." DEN HAAG - PvdA-leider en vicepre mier Wouter Bos heeft gisteren te rughoudend gereageerd op de kan didatuur van oud-minister Jan Pronk voor het partijvoorzitter schap van de PvdA. Het is een goede gewoonte dat de partijleider zich niet uitlaat over de kandidaten voor de leden geko zen hebben, aldus Bos na een kabi netsberaad over de rijksbegroting 2008. „De partijvoorzitter heeft een andere functie en verantwoor delijkheid." Pronk maakte zijn kan didatuur vrijdag openbaar. Hij uit te daarbij nogal wat kritiek op de huidige koers van de PvdA, die vol gens hem naar links moet. Bos noemde dat „niets nieuws". „Kri- 1*5 Vicepremier Bos wacht met een oordeel over de kandidaat voor het voorzitterschap van de PvdA, Jan Pronk. Pronk heeft kritiek op de huidige koers van de PvdA. tiek hoort erbij." Hij zei uit te kij ken naar samenwerking met de nieuwe PvdA-voorzitter, wie dat ook wordt. Tot dusver zijn, inclusief Pronk, zes gegadigden bekend. Van een van hen, de Nijmeegse wethouder Paul Depla, staat nog niet vast of hij zijn kandidatuur doorzet. De pla wil alleen parttime voorzitter worden, terwijl het in principe om een fulltime functie gaat. De andere kandidaten zijn de Dordtse jurist Bart Bouman, de Friese afdelingsvoorzitter Bertus Mulder, Tjeerd Dekker uit Gronin gen en de PvdA-voorzitter in. Fle voland Ad Voerman. De laatste, een oud-FNV-bestuurder, profi leert zich als 'een bruggenbouwer' die eenheid en samenhang in de partij wil brengen. De PvdA-leden kunnen tussen 16 en 23 september schriftelijk, telefonisch of via inter net stemmen op de kandidaat van hun voorkeur. Op 25 september wordt de winnaar bekend. Het FVdA-congres moet de benoeming op 6 oktober formeel bekrachti gen. Portugal Algarve Quinta das Figueirinhas ApL~ Logies, 8 dagen Tenerife Los Cristianos 3* Castle Harbour Studio's Logies, 8 dagen Tunesie Sousse 3* Prima Life Imperial Park All Inclusive, 8 dagen Gran Canaria Playa del Ingles 3* Playa del Sol Appartement! Logies, 8 dagen Bulgarije Zonnestrand 4* Flamingo Hotel Logies Ontbijt, 8 dagen Egypte 1 oQ_l Sharm el Sheikh 5* Prima Life Sharm Resöfl All Inclusive, 8 dagen Kreta Chersonissos 3* Cleopatra Appartementen Logies, 8 dagen Kreta Istro 3* Elpida Hotel All Inclusive, 8 dagen Egypte Hurghada 5* Prima Life Makadi Resort All Inclusive, 8 dagen Kos Kos-stad 2* Geli /Ampavris Appartementen Logies, 8 dagen Egypte Taba 5* Hilton Taba Resort All Inclusive, 8 dagen Egypte /,3Qq] Nijlcruise Luxor ^1 4* cruise over de Nijl en verblijf in Luxor, 8 dagen Rhodos Trianda 3* Filerimos Village All Inclusive, 8 dagen Egypte 69 q) Rondreis inclusief Nijlcruise, Luxor, Aswan, Cairo en Rode Zee, 15 dagen ©-sfcriïtfl Bel: 0900 1552(isc/m) ■prijzen p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF toeslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7