ri esiiiii I DOLLE DAGEN IN ARNEMUIDEN 3*N Kinderdoden op boerenerf onderzocht walky fpMf! Verzilting te volgen in kustgebied HALVE PRIJS Reddingsactie oude gebouwen donderdag 23 - vrijdag 24 - zaterdag 25 augustus Er is al een deel van de nieuwe collectie binnen! MODE zomer collectie koopjes vanaf 10,- euro modehuis Jan de Noolier vof Niemand stapt in, niemand stapt uit Waterschap Friesland biedt boeren informatie over oppervlaktewater. Jaarlijks vallen tussen de tien en twintig doden bij ongevallen. 6 Woensdag 22 augustus 2007 PZC Langstraat 73 Arnemuiden tel.0118-606200 ZOMERCOLLECTIE Damesschoenen 12,50 extra korting Herenschoenen 10,00 extra korting Kinderschoenen halve prijs! Walky Schoenmode Langstraat 83 4341 ED Arnemuiden www.walkyschoenmode.nl Peuter-kleding KLEINE PRIJSJES alle setterbroeken en rokken HALVE PRIJS korting op confectie 25% 50% 75% koopjesrekken 7,- 10,- 15,- Loop gerust vrijblijvend binnen! Langstraat 17 - Arnemuiden tel. 0118 - 601588 en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden tel. 0118 602937 www.jandenooijervof.nl - ,S Dekbedovertrekken 70% korting Diversen textiel 1,50 Diverse aanbiedingen. ^adrpaften,; Str&hdtekerfe.25% korting Badhanddoeken vanaf 5.- 20% korting op rolluiken, 15% korting op terrasschermen, 15% korting op plissédeuren, 15% korting op harde vloeren, 10% korting op raam horren. Kai' 'vNA/r vt -■•r;!PP'j: dmv Restanten 5,-, nu uitzoeken 3 voor 10,- Gehele collectie 2006/2007 korting 50% Skippy Kids Kinderkleding Westdijkstraat 19 Arnemuiden 0118-606441 www.skippykids.nl v.*.m ZOETERMEER - RandstadRail rijdt met lege voer- meer verbindt werd in november vorig jaar stilge- het spoorboekje en stoppen op alle tussengeie- tuigen volgens de normale dienstregeling over legd na een reeks ontsporingen waarbij zeventien gen stations, maar nemen geen passagiers mee. het spoor. Het publieksvervoer van het lightrail- gewonden vielen. Sindsdien vinden er testritten Reizigers tussen Zoetermeer en Den Haag wor- tracé dat Den Haag met Rotterdam en Zoeter- plaats en rijden de treinstellen dagelijks volgens den met bussen vervoerd foto Cees Zorn/GPD LEEUWARDEN - Boeren in de Friese kustgebieden kunnen sinds kort op de website van Waterschap Friesland zien hoe het gesteld is met de verzilting van het opper vlaktewater. Dat is van belang voor het drinkwater voor het vee en het beregenen van de gewas sen. Door de stijgende zeespiegel en de dalende bodem komt er meer en steeds vaker zout kwelwater om hoog borrelen in de Friese kustge bieden aan de Waddenzee. Het drinken van te zout water leidt tot diaree en uitdroging bij vee en ge wassen gaan kapot wanneer er zout water op wordt gespoten. Het waterschap meet al tien jaar lang op diverse punten het zoutge halte van het oppervlaktewater. Wanneer de concentratie te hoog is, spoelt het de sloten door met zoet water. Controleurs meten minimaal een keer in de twee weken het zoutge halte. Op sommige plaatsen staan automatische meetstations, die vier keer per uur de gegevens door sturen. AMSTERDAM - Stedenbouwkundi gen, lokale overheden en bewo nersorganisaties hebben de han den ineengeslagen om oude en bij zondere gebouwen in Amsterdam van de ondergang te redden. Op 28 augustus begint de campagne 'Nieuw leven voor oude gebou wen', die moet voorkomen dat ge bouwen worden gesloopt. De reddingsactie vraagt aandacht voor de toekomst van het cultu reel erfgoed in Amsterdam. De vrees bestaat dat kerken, scholen en industriële gebouwen uit het stadsbeeld verdwijnen, omdat zij hun oorspronkelijke functie kwijt raken. De campagne roept men sen op een bestemming te beden ken, waardoor deze gebouwen voor de stad behouden blijven. door Jan Salden DEN HAAG - De Arbeidsinspectie begint een onderzoek naar dodelij ke ongevallen met kinderen op boerenbedrijven. Daarmee hoopt de inspectie erachter te komen of de ongevallen volgens een bepaald patroon plaatsvinden. Op basis van de uitkomst worden extra vei ligheidsadviezen verstrekt aan on dernemers. Jaarlijks vallen tussen de tien en twintig doden bij ongevallen op en rond de boerderij, van wie on geveer een kwart kinderen. De Arbeidsinspectie gaat nu alle ongevallen van de afgelopen vijf jaar analyseren, om na te gaan hoe de kinderen precies om het leven zijn gekomen. Op die manier hoopt zij te zien op welk gebied er nog meer voorlichting en advies moet worden gegeven aan onder nemers. De Arbeidsinspectie verspreidde vorig jaar samen met Stigas, de ar- bodienst van de agrarische sector, voorlichtingsmateriaal aan boeren over de veiligheid op het erf. „Maar dat heeft onvoldoende ge holpen", aldus woordvoerster Mag- da de Vetten van de Arbeidsinspec tie. „Het aantal slachtoffers is niet afgenomen." De inspectie heeft de indruk dat de meeste kinderen overlijden door aanrijdingen met een trekker. „Door de hoge achterwielen van de tractor heeft de bestuurder een enorme dode hoek", zegt De Vet ten. „Als er dan ook nog een land bouwvoertuig achter hangt, is het zicht helemaal beperkt." 'Boeren zijn zelf opgegroeid op het erf, dus zien zij de gevaren niet meer' Een andere oorzaak is dat kinde ren van de trekker vallen als zij meerijden op de wielkap. „Dat gaat allemaal nog wel goed op een effen wegdek, maar als je over hob belige veldweggetjes rijdt, wordt het link. Kinderen kunnen zich nergens aan vasthouden. Onze in druk is bovendien dat het aan risi cobewustzijn ontbreekt. Boeren zijn zelf opgegroeid op het erf heb ben zelf ook als jongetje op de trek ker meegereden, dus zien zij de ge varen niet meer", verklaart De Vet ten. Doorgaans zien het Openbaar Mi nisterie en de Arbeidsinspectie af van een onderzoek naar ongeval len op een boerenbedrijf, omdat de veroorzaker vaak een familielid is van het slachtoffer. Ook het nieuwe onderzoek van de Arbeids inspectie zal niet tot sancties lei den. „Deze mensen zijn al hard ge noeg gestraft", aldus De Vetten. De Arbeidsinspectie doet geen on derzoek naar ongevallen met vol wassen slachtoffers, omdat daar al voldoende over bekend is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6