Van Hartingsveldt trots op titel Verrassend MADEIRA Borgsom omlaag voor Champ Car in Assen NL boek online of bel 0900 - 9697 Tennisster uit Goes Nederlands kampioene gemengddubbel. Commissaris van de Koningin schiet organisatie te hulp. Krajicek 32e geplaatst bij US Open tennis Drie afvallers in honkbalselectie Gilbert wint eerste etappe Limousin 8- t/m 22-daagse zonvakanties Portugal Verblijf in prachtige hotels op veelzijdig Madeira waarom zou je verder zoeken PZC Woensdag 22 augustus 2007 [45 Suzanne van Hartingsveldt tenniste ook fulltime. Blessures wierpen haar echter steeds terug. foto Willem Mieras door Sven Bakker GOES - Elke ochtend als ze opstaat en haar ogen open doet, is-ie daar. Mooi aan de muur opgehangen. Suzanne van Hartingsveldt werd afgelopen weekeinde Nederlands kampioene tennis en gaf haar over- winningsschaal een mooi plekje. „Ja, ik moet zeggen dat ik er wel heel erg blij mee ben, met die Ne derlandse titel. Maar dat is vrij nor maal, toch?" De retorische vraag kwam uit de mond van een trotse, 25-jarige Van Hartingsveldt, die in Amster dam samen met Paul Logtens de Nederlandse titel pakte in het ge- mengddubbelspel. „Ik sprak Paul bij een nationaal ranglijsttoernooi (NRT) in Brunssum en wij had den het er over dat het leuk zou zijn samen te dubbelen bij het NK. Ondanks dat we beiden met wat kleine pijntjes en blessures kampten, kwam het er op het laat ste moment toch van. En dat is niet zonder succes gebleven." De afloop is bekend: de Goese won samen met Paul Logtens in de finale in drie sets (7-6 4-6 6-2) van Mireille Bink en Boy Wijnma len. Het publiek genoot, de spelers genoten. Het was een hoogstaande partij. „Voor mij betekende de titel een bevestiging. Een bevestiging dat ik 'De Nederlandse titel was een beloning op een goed zomerseizoen' dat niveau aan kan. Ik sta nu rede lijk hoog: zevende van Nederland in het dubbelspel en elfde in het enkelspel. Ik wil proberen om in beide categorieën mijzelf in de top tien te handhaven." Suzanne van Hartingsveldt had die doelen echter voor aanvang van het NK ook al. In dat opzicht veranderde de titel dus niets aan haar ambities. „Ik had eigenlijk heel de zomer al goed gepresteerd. Winst bij het NRT in Oost-Sou burg, een finaleplaats bij een NRT met vier sterren. De Nederlandse titel was een beloning op een goed zomerseizoen." Dankzij haar goede prestaties le vert haar huidige plaats op de Ne derlandse ranglijst directe plaat sing voor de Nederlandse Masters op. En ook een nieuwe kans om op jacht te gaan naar nog een na tionale titel, maar dan indoor, in plaats van op buitenbanen. „Vorig jaar was mijn eerste keer dat ik aan de Masters deelnam. Erg gaaf allemaal. Dat toernooi is zo groots aangepakt en daarom extra leuk om aan deel te nemen. Nu heb ik al enige ervaring met de Masters, dus eens zien of het wat oplevert." Van Hartingsveldt is voortvarend bezig en dat mag best een prestatie worden genoemd. De Nederlands kampioene combineert haar ten- nisloopbaan met het lesgeven in Goes en Kapelle .Daarnaast volgt zij een studie. „Aan de ene kant zet mij dat wel te denken. Want ondanks dat ik niet fulltime tennis, win ik wel van veel speelsters die wel dag in, dag uit trainen. Ik kan nog heel aardig mee. Dan denk je wel eens: hoe zou het zijn als ik ook fulltime zou trainen." Maar, direct daarna: „Ik heb een paar keer fulltime ge probeerd te tennissen, maar elke keer was er een terugslag door een blessure die roet in het eten gooi de. Ik weet van mezelf dat die bles sures meespelen en daarom speel ik nu ook niet meer fulltime. Ik vind het prima zoals het nu is." ROLDE - De Champ Car-races in Zolder en Assen hebben aan een zijden draad gehangen. De Neder landse douane eiste een astrono misch bedrag als borgsom voor het materiaal, dat met twee MD11 vrachtvliegtuigen uit Amerika werd overgevlogen. Bart Rietber gen, de Europese promotor van de races: „We moesten twaalf mil joen euro ophoesten. Je zult begrij pen dat ik zo'n bedrag niet zo maar even uit mijn mouw schud. Ik heb er drie slapeloze nachten van gehad." Commissaris der Koningin Relus ter Beek hielp de organisatie uit de problemen. Hij zocht contact met minister Wouter Bos. De uitkomst was dat het bedrag werd verlaagd naar een dikke miljoen. Met 28 vrachtwagens zijn de 28 ra ceauto's, twee zogenoemde pace- cars, drie veiligheidsauto's, dui zend banden en 55 ton vracht naar Zolder gebracht, waar zondag de eerste Europese Grand Prix wordt gehouden. Daarin gaat ook Robert Doornbos van start. Carl Haas, de puissant rij ke baas van het team dat hij runt met acteur Paul Newman, heeft de Nederlandse Minardi-coureur een aanbieding gedaan om te gaan rij den voor het team van Newman/Haas. Dat kan doorgaan voor Ferrari van de Champ Cars. Doornbos hoeft zich voor volgend seizoen dus geen zorgen te maken. NEW YORK - De Nederlandse ten nisster Michaella Krajicek is als 32e geplaatst bij de US Open. De Zwit ser Roger Federer en de Belgische Justine Henin voeren als num mers één van de wereld de plaat singslijst aan. De US Open begint komende maandag. Krajicek was bij Wimbledon ook al geplaatst. Dit leverde haar toen een gunstige loting op. Ze haalde op het gras van Londen de kwartfi nales. Vorig jaar jaar verloor Kraji cek op de US Open in de eerste ronde van Maria Sharapova met 6-3 6-0. NIEUWEGEIN - Bondscoach Robert Eenhoorn heeft opnieuw drie spe lers laten afvallen uit de selectie van het Nederlands honkbalteam. Kenny Berkenbosch, Bryan Engel- hardt en Roel Kooien (elleboog blessure) gaan niet mee naar het Europees kampioenschap, dat in september in Barcelona wordt ge houden. Eerder vielen Berry van Driel, Gregory Gustina, Percy Ise- nia en Martijn Meeuwis al af. De winnaar van het EK plaatst zich automatisch voor de Olympi sche Spelen van 2008 in Peking. LA SOUTERRAINE - Philippe Gilbert heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van de Limousin gewon nen. De Belgische wielrenner was dinsdag na 160 kilometer van Li moges naar La Souterraine de snel ste in een kleine kopgroep. Ruim twintig renners waren na 30 kilometer ontsnapt aan het pelo ton. Een aantal haakte later af Gil bert en zijn medevluchters finish ten met 30 seconden voorsprong op een achtervolgende groep. Het peloton volgde op ruim 11 minu ten. www.beleefmadeira.nu Boek nu ook voor c L winter1. vanaf Voordelig Madeira! KRAS biedt u een heerlijke 8-daagse zon vakantie aan vanaf maar slechts 459! 3-STERREN HOTEL MET UNIEKE LIGGING! U verblijft in een prima hotel dat indrukwekkend gelegen is op een klif, met zicht op de oceaan, de baai en het strandje. Het centrum van Funchal is met een gratis shuttleservice te bereiken. Het hotel beschikt over een goed restaurant, winkeltje, bar en een zwembad met ligstoelen en parasols.Tevens is er meerdere malen per week entertainment. U verblijft o.b.v. logies en ontbijt. Zonliefhebbers opgelet! Met KRAS boekt u nu een heerlijke 8-daagse zonvakantie naar Madeira vanaf slechts 545! 5-STERREN HOTEL GELEGEN IN EEN VALLEI Het luxe 5-sterren hotel is gevestigd in een schitterend 18e eeuws landhuis. Het landhuis is in een vallei gelegen, op ca. 15 minuten van Funchal. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant, healthclub, fitnessruimte, verwarmd overdekt zwembad, jacuzzi, Turks stoombad en tennisbaan. U verblijft o.b.v. logies en ontbijt en inclusief autohuur. Het is nu of nooit! Een heerlijke 8-daagse zonvakantie naar Madeira boekt u nu vanaf slechts 575 5-STERREN HOTEL, DIRECT AAN ZEE U verblijft in een fantastisch 5-sterren hotel direct aan zee gele gen en op ca. 2 km van de gezellige hoofdstad Funchal. Het hotel beschikt o.a. over 5 cafés/restaurants, groot zonneterras aan zee, binnen- en buitenzwembad met handdoekenservice, sauna, fitness, whirlpool, tennis, squash, tafeltennis, volleybal, driving range (golf) en een duikschool. U verblijft o.b.v. logies en ontbijt. Vertrekdata: ma., di. en do. van 3/9 t/m 24/3 Reisnummer SUNZ 23.610, www.kras.nl/23610

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65