OoKp zoek naar goed personeel? Europese kampioenen Bram Som en Arnoud Okken vol onzekerheden Bel nu 0113 - 315 500 Zes medailles, één wereldkampioen atletiek Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! --44 1 Woensdag 22 augustus 2007 PZC Atleten zijn hoopvol over hun kansen op het WK in Osaka. Veenstra zet handtekening onder contract Op woensdag 24 oktober verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die geheel in het teken staat van het werven van per soneel. Hierin kunt u laten zien welke mogelijkheden uw bedrijf biedt op het gebied van ontwikkeling en scholing, aan welke innova ties u werkt of hoe goed de faciliteiten zijn binnen uw bedrijf. Kortom: Profileer uw organisatie als dé nieuwe werkgever! Rogier Veenstra (links) schudt technisch directeur Ear- heeft gezet. De Middelburger (19) debuteerde vorig sei- nie Stewart met een brede glimlach de hand, nadat hij zoen bij de Bredase club en speelde inmiddels acht wed- zijn handtekening onder een driejarig contract bij NAC strijden in de eredivisie. foto Roy Lazet ARNHEM - Hun status is duidelijk veranderd. Bram Som en Arnoud Okken hebben een Europese titel achter hun naam staan en zijn te genwoordig 'grote meneren' bin nen het Nederlands atletiekteam. In Fukuoka laden zij zich op voor de mondiale titelstrijd in Osaka. „Zo'n titel moet je eigenlijk snel vergeten", kijkt hun trainer Ho- noré Hoedt vooruit naar de WK. Hij wil er maar mee aangeven dat het niveau van de concurrentie daar veel hoger ligt dan op een EK. Som veroverde vorig jaar op in drukwekkende wijze in Göteborg de Europese titel op de 8oo meter, Okken volgde hem in maart in een hal in Birmingham. Dit sei zoen hebben ze allebei nog niet kunnen imponeren. Het karakteristieke eindschot van Som is dit seizoen nog niet te be wonderen geweest. Okken lag er in de aanloop naar het buitensei zoen lang uit door een blessure, Hoewel de Europese atletiekkam- pioenen Bram Som en Arnoud Okken een moeizaam seizoen be leven, zijn ze optimistisch over hun kansen op het WK. maar was uiteindelijk op weg naar Osaka wel sneller dan zijn trai ningsmaat en vriend. „Ik heb mijn doelstellingen iets naar beneden aangepast", zegt Som in de aanloop naar Osaka. „Ik heb door die Europese titel een nieuwe status gekregen. Het ver wachtingspatroon ligt hoger. Maar ik wil in Osaka alleen lopen als ik het gevoel heb dat ik mee kan strij den. Som begint vanuit een andere uit gangspositie dan de afgelopen ja ren aan het toernooi. Doorgaans staan er bij de specialist goede tij den achter zijn naam. „Nu zal het vooral een mentale strijd worden. Dat is ook een uitdaging. In paniek ben ik nooit geweest. Het is een proces dat je doormaakt. Ik had ook niet kunnen gaan, maar ik heb het gevoel dat ik in de 1.44 kan lopen. Dan moet je gaan." Ook de voorbereiding van Okken is niet optimaal verlopen. Vroeg in het seizoen stond hij zes weken aan de kant. „Toch heb ik me be hoorlijk kunnen voorbereiden. Met de tijden die ik heb staan, kom je niet in de finale. Maar op EK's en WK's gaat het niet om tij den, maar om de wedstrijden. Het zijn tactische races. Zaterdag open den we in de 51 seconden. Dat ge beurt nooit op een WK. Ik had vol doende over. De basis is er dus." RIJSWIJK - Nederland heeft sinds de invoering van de wereldkampi oenschappen atletiek in 1983 zes medailles veroverd op de tot nu toe tien gehouden toernooien. Daaronder is geen enkele vrouw. Slechts één Nederlander kroonde zich tot wereldkampioen: Rens Blom. De Limburger was twee jaar geleden in Helsinki de beste met de polsstok. Blom, die een wild card had voor de WK in Osaka, besloot begin au gustus zijn titel niet te verdedigen wegens een blessure en een mage re voorbereiding. Rob Druppers won in 1983 als eer ste Nederlander zilver op de 800 meter in Helsinki. De overige vier Nederlandse medailles zijn in be zit van de volgende atleten: Zilver: Rutger Smith (kogelstoten, 2005, Helsinki), Erik de Bruin (discus, 1991, Tokio). Brons: estafetteploeg (4 x 100 m, 2003, Parijs), Bert van Vlaanderen (marathon, 1993, Stutt gart). Ondernemer ■m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64