Henk Oostkapelle vecht na rust terug bij De Meeuwen ralllCr Kloetinge heeft de stijgende lijn te pakken w Twee bekerduels halen einde niet Tweede zege van Domburg Vierdeklasser kan zich opmaken voor tweede ronde bekertoernooi. Hoofdklasser heeft geen problemen met Halsteren: 5-0. Nieuwland laat op eigen veld weinig heel van WIK'57: 6-0. Hoek in bekerduel moeizaam langs Arnemuiden: 4-2. Zeeland Sport boekt eerste seizoenszege LMB Van Gilst Goes B.V. DEMODAG GRONDBEWERKING FENDT - LEMKEN Graag tot ziens op deze demodag! LMB Van Gilst Goes B.V. Moeizame overwinning voor MZVC 9fi> 42 1 Woensdag 22 augustus 2007 PZC GOES - Evert van den Berg, de spe ler die vorig seizoen geen speelmi nuut miste voor HW'24, werd gis teravond per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De wedstijd werd in de 68e minuut gestaakt. De onfortuinlijke middenvelder brak in het bekerduel met Zaam- slag zijn kuit- en scheenbeen, na dat hij van achteren hard was ge tackeld. De gebeurtenis overschaduwde de wedstrijd die een leuke eerste helft kende en na 45 minuten 2-2 stond. De 'dader', Coen Goossen, was zichtbaar aangeslagen. De midden velder van Zaamslag, die niet be kend staat als een harde, gemene speler, draaide van schrik zijn hoofd weg toen hij het been van Van den Berg zag. Hij had tranen in zijn ogen en moest worden ge troost door zijn medespelers. Ook het duel Lewedorpe Boys-Spui haalde het einde niet. Dit duel werd gestaakt in de 53e minuut. Bij een ongelukkig bot sing liep Spui-speler Johan Meul- broek hoogstwaarschijnlijk een beenbreuk op. GOES - Domburg staat op de drem pel van de tweede ronde van het bekertoernooi. De ploeg won ook het tweede doel in poule 56. Poule 56. Domburg-ZSC'62 5-3 (4-1): Domburg kan zich na de ze ge op ZSC op gaan maken voor de tweede bekerronde. Door goals van Wilco van Eijzeren (1-0 en 4-0), Rick van de Driest en Robin van de Velde kwam de ploeg bin nen 32 minuten op een 4-0-voor- sprong. Vlak voor rust schoot Kasi- mier Snoek namens ZSC'62 in de kruising. Kort na de hervatting zorgde Gijs Maljaars voor de 5-1. ZSC'62 kwam in de slotfase door goals van Martin van der Schee en Arjan Smalheer nog terug tot 5-3. door Jan Dagevos KLOETINGE - De competitie nadert en de scherpte neemt toe. Hoofd klasser Kloetinge maakte gistera vond in de tweede bekerwedstrijd korte metten met zondag-tweede klasser Halsteren: 5-0. „Zo'n overwinning is goed voor het vertrouwen", zei trainer Die- derik Hiensch na aflloop. „Voor mij is het de bevestiging dat we op de goede weg zitten." Toch bleef de trainer realistisch. Kloetinge combineerde bij vlagen aardig, gaf in verdedigend opzicht weinig weg, maar de tegenstand van Halsteren was soms wel heel erg pover. „Het is nu belangrijk dat we dit spel ook kunnen brengen tegen een ploeg die ons meer weer GOES - Serooskerke greep gisteren de winst in het verre Cllinge. In de tweede helft maakte Bas Rooze de winnende treffer: 2-3. Oostkapelle boog tegen De Meeuwen na rust een 2-0-achterstand om: 2-3. Jong Ambon staat met één been in de tweede bekerronde dankij een ze ge op Hoedekenskerke. Poule 2. Clinge-Serooskerke 2-3 (2-2): Een aantrekkelijk duel tus sen twee aan elkaar gewaagde ploe gen. Alex de Visser zette Seroosker ke voor rust twee keer op voor sprong, maar Clinge kwam steeds langszij. Na rust zorgde Bas Rooze ervoor dat Serooskerke de verre thuisreis met een zege kon aanvaar den. Poule 6. De Meeuwen - Oostka pelle 2-3 (2-0): Oostkapelle domi neerde de hele wedstrijd, maar keek bij rust wel tegen een 2-0-ach- terstand aan. Michael Tempelman GOES - Zaterdagvierdeklasser MZVC had gisteren legio kansen nodig om zich te ontdoen van Dreischor. Pas na rust konden de Middelburgers het vijandelijke doel vinden. Poule 55. MZVC-Dreischor 3-2 (0-1): MZVC maakte het zich erg moeilijk tegen Dreischor. De Mid- stand geeft." Wat dat betreft wordt de derde bekerwedstrijd van ko mende zaterdag tegen zon dag-hoofdklasser Papendrecht een graadmeter. Diederik Hiensch had Niels Kole gisteravond op de plek van de ge blesseerde Corné Schilperoort ge posteerd. Dat betekende dat er ook weer een plek in de middenlinie was ingeruimd voor Jaap Esser. Het experiment pakte goed uit. In aanvallend opzicht was Regilio Pinas de uitblinker. Hij was sterk in de duels en buitte zijn snelheid uit. Pinas brak na rust de wed strijd open. De aanvaller liet zich in de 49e minuut vallen in het zes tienmetergebied. Scheidsrechter Wisse 'beloonde' de buiteling met een penalty. Halsteren-verdediger Paolo Fortunati kon dat maar moeilijk verkroppen, reageerde fel en zag vervolgens rood. André Sie- reveld schoot na alle ophef raak. benutte twee schaarse kansen die de thuisploeg kreeg. Na rust zette Ooskapelle de zaken recht. Harold Vermeulen, Maarten van Malde- gem en Stefan Coppoolse zorgden dat hun ploeg verdiend met de ze ge huiswaarts keerde. Poule 50: Nieuwland-WIK'57 6-0 (3-0): Voor het eerst dit seizoen was Nieuwland vrijwel compleet, wat leidde tot een eenzijdige wed strijd tegen de op hetzelfde niveau uitkomende Schouwse tegenstan der. Topschutters waren Dennis van Belzen en Richard Jacobs met twee treffers. Joey van Belzen en Frans Westerink maakten het hal ve dozijn vol: 6-0. Poule 51: Jong Ambon-Hoede- kenskerke 3-1 (0-0): De Middel burgers lieten voor rust veel kan sen onbenut. In de tweede helft liep Jong Ambon uit naar een 3-o-voorsprong via een hattrick van Yoni Sahertia, tweemaal vanaf elfmeter en éénmaal uit een vrije trap. Sebastiaan Lagrand was ver antwoordelijk voor de enige tegen treffer van Hoedekenskerke: 3-1. delburgers misten de mooiste mo gelijkheden en keken bij rust zelfs tegen een 0-1-achterstand aan, na een treffer van Matthijs Heeres. Na de hervatting zette MZVC de zaken recht via Alexander Bom (twee keer) en Richard Bartend- sen. Karts van der Linde maakte in de slotfase nog 3-2. Halsteren kraakte en gaf Kloetinge ruim baan. De score liep op tot 5-0 via Niels Kole (2x), Regilio Pi nas (na voorbereidend werk van Bésar Xhoxhaj) en Daan Esser. Door deze tweede overwinning (zaterdag werd WGZ verslagen) is Kloetinge kansrijk voor het berei ken van de tweede ronde, wat vooraf geen doel was. „Die beker wedstrijden vallen in het kader door Frits Bakker HOEK - De voetballer in Henk Ot- tens won het na afloop van de trai ner. Hij had, leunend op zijn dug-out, genoten van John Schot, die in zijn acties twee, drie tegen standers het leven zuur kan ma ken. En hij wees op de mooiste voetballer van Arnemuiden, Leon van Belzen. „Wat een prachtige speler, die blijft maar lopen en raakt nooit de bal kwijt." Hij was een béétje trots op zijn ploeg, zei hij, kort na de bekerwed strijd tussen Hoek en Arnemui den (4-2). „We hebben verloren, maar ze hebben ons niet wegge speeld. En van die vier tegengoals kwamen er twee uit persoonlijke fouten. Eén van mijn keeper, Ru dy van Belzen, en één van John Crucq, anders toch een zeer be trouwbare verdediger." Maar verder had Arnemuiden bij vlagen goed meegespeeld met het twee klassen hoger spelende Hoek. „Ik dacht na de rüst even dat ze er op conditie overheen zou den lopen, maar op het laatst wa ren wij weer iets beter." Corné van Belzen raakte met een machtig schot in die laatste minu ten nog de paal, anders had 4-3 het verschil in klasse nog beter weergegeven. „We zijn gekomen om te voetballen", zei Ottens, „niet om met zijn allen voor de goal te liggen." En omdat Hoek met veel jonge spelers in het veld kwam, was er af en toe ook sprake van balans in het spelbeeld. Het stond wel al snel 1-0 (John Schot), maar Marinus Baas trok in de tien de minuut de stand weer gelijk. Daarna kende Hoek even een fase dat het wat beter liep, met goals van Sam Ysebaert na een solo van Peter Reijn en Bert den Hamer met een fraaie lob vanaf de rand Tweedeklasser Arnemuiden moet pas in de slotfase van het bekerduel met Hoek het hoofd buigen voor de hoofdklasser. Het wordt uiteindelijk 4-2. van de voorbereiding, maar we voetballen natuurlijk wel om ver der te komen", zei Hiensch. Kloetinge-Halsteren 5-0 (0-0). 50. André Siereveld (strafschop) 1-0, 68. Niels Kole 2-0, 78. Regilio Pinas 3-0, 88. Niels Kole 4-0, 90. Daan Esser 5-0. Scheidsrechter: G. J. P. Wisse (Koudeker- ke). Gele kaart: Roald Wilbrink (Halste ren). Rode kaart: 50. Paolo Fortunati. Aan tal toeschouwers: 100. van de zestien: 3-1. Heel even was Arnemuiden daarna de weg kwijt. Drie keer werd er geel getrokken, voor Marinus Baas, Arjan Kats en Maarten Brasser, maar een snelle combinatie door de Hoekse verde diging werd na een uur met een puntertje afgerond door Marinus Baas (3-2). Bijna werd het zelfs nog gelijk, toen Baas alleen voor de goal kwam en de bal tegen de keeper kopte. De beslissing viel tien minu ten voor tijd toch nog uit in het voordeel van Hoek. Thomas Ra- gut, ingevallen op het middenveld, haalde de winst binnen met één van zijn zeldzame goals. Hoek speelde de bekerwedstrijd met Tom Ide, tot voor kort de assis tent van Wim Hofkens, als coach op de bank. Paul Telussa praatte maandag na de training wel mee over de tactiek, maar was gistera vond zelf met Jong Ambon mee. Het tijdelijke trainersduo koos voor de jeugdige variatie in opstel ling: met Peter Reijn (19), Kenneth Okorley (18) en Ramazan Kesikbas (21) op het middenveld. Nog altijd bestaat er geen zeker heid over de drie donkere voetbal lers uit Antwerpen, die tot vorige week met Hofkens in de auto mee naar Hoek reden. Preto komt zeker niet meer. Gideon Imagbudu had gisteravond een 'werkafspraak' en was niet in Hoek. En de spits Pa trick Okoro, die bij de Antwerpse tunnel zou worden opgehaald, kwam niet opdagen. „Hij heeft geen auto, denk ik, dus hoe moet hij dan bij de tunnel komen?", vroeg trainer Ide zich af Hoek-Arnemuiden 4-2 (3-1). 7. John Schot 1 -0; 10. Marinus Baas 1-115. Sam Ysebaert 2-1, 34. Bert den Hamer 3-1, 60. Marinus Baas 3-2, 75. Thomas Ragut 4-2. Scheidsrechter: P. van Loenen (Oost-Souburg). Gele kaart: Marinus Baas, Arjan Kats, Maarten Brassere (allen Arnemuiden). Aantal toeschouwers: 400. Arnemuiden: Rudy van Belzen; Gilbert Poortvliet (73. Benjamin Dijk), John Crucq (46. Werner van Belzen), Bart Jan Kroes, Cor Jan Marijs; Marvin Meerman, Arjan Kats, Leon van Belzen, Corné van Belzen; Maarten Brasser (59. Jarco Siere veld), Marinus Baas. GOES - Zeeland Sport boekte tegen Mevo de eerste zege van het sei zoen. Poule 52: De Noormannen-Ou- werkerk 2-0 (1-0): De kersverse za- terdagploeg was de hele wedstrijd beter tegen een verdedigend inge steld Ouwerkerk. Het duurde tot halverwege de eerste helft voordat Peter van Alphen de score opende: 1-0. Kort voor tijd werd de voor sprong verdubbeld door de van Ar nemuiden overgekomen routinier Adri van Belzen: 2-0. Poule 54. Zeeland Sport-Mevo 3-1 (2-1): Zeeland Sport boekte de eerste overwinning in de oefen campagne én beker. Voor rust leg de Niels Slager met twee goals de basis voor de overwinning. Patrick Knijnenburg bepaalde namens de bezoekers de ruststand op 2-1. Na rust scoorde Jacky Blijlevens na een fout van de Mevo-doelman de 3-1- Livingstoneweg 14 - 4462 LN Goes Tel. +31 (0)113 - 22 12 00 info@vangilstbv.nl www.vangilstbv.nl Op zaterdag 25 augustus a.s. van 10.00 tot 17.30 uur De demodag vindt plaats aan de Noordhoekweg in 's-Heer Abtskerke (vlakbij Trekker Trek). Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Izak op 't Hof, tel. 06 - 5336 4226. Uw HOOFDDEALER voor Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland Kloetinge-speler Bésar Xhoxhaj schermt de bal af voor Adam Yaran van Hal steren. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62