iP Van Basten toont zich 'humaan' Van Bommel fopt media met filmpje Boosheid bij Nederlandse hockeysters na zware charge op Maartje Paumen in EK-duel tegen Engeland 41 45 Bondscoach baalt van vooruitgeschoven competitieduel HSV. Oranje zonder puntverlies door naar de halve finale. 44 Veel ophef rond grap over naturalisatie tot Duitser. Alberto Riera wil toch transfer naar Ajax gm Tennisster Suzanne van Hartingsveldt geniet van haar titel - 1 T AC T'7 WÉÈÊïÊÊÊÊS Woensdag 22 augustus 2007 Ruud van Nistelrooy (rechts) in duel met Khalid Boulahrouz tijdens de training van het Nederlands elftal in het Stade de Cenève. Clarence Seedorf (links) kijkt toe. Vandaag speelt Oranje een vriendschappelijke oefenwedstrijd tegen Zwitserland. foto Marcel Antonisse/ANP GENEVE - Rafael van der Vaart zal vanavond in de oefenwedstrijd te gen Zwitserland niet de volle ne gentig minuten in actie komen. Hij moet vrijdag met zijn club HSV alweer aantreden in het com petitieduel met VfL Bochum. Bondscoach Marco van Basten is daar niet blij mee. „Dat HSV vrij dag moet spelen, is niet mijn pro bleem en het is ook niet onze schuld. Dat klinkt bot, maar de in ternationale kalender is deze week vrijgemaakt voor interlands. Wij hoeven geen rekening te houden met het feit dat er een competitie wedstrijd naar voren wordt ge- MANCHESTER - Maartje Paumen is waarschijnlijk voor lange tijd uitge schakeld. De Oranje-hockeyster scheurde gisteravond op het EK in Manchester waarschijnlijk de kruis band in haar rechterknie, na een forse charge van Engeland-speel- haald in verband met de recht streekse uitzending op televisie." Door Van der Vaart vanavond een hele wedstrijd te laten spelen, zou Van Basten een statement kunnen maken. Maar hij weet dat dat ten koste gaat van de speler. „Er wordt in dat opzicht een bepaalde huma niteit van ons verwacht." De bondscoach verkeert boven dien in de luxe positie dat hij ruim in zijn middenvelders en aanval lers zit. Met Van der Vaart, Robin van Persie, Wesley Sneijder, Cla rence Seedorf, Ruud van Nistel- rooij, Dirk Kuijt en Ryan Babel heeft hij smaken genoeg. Van Basten: „Èen luxe-probleem is ook een probleem, want je moet iets oplossen. Maar liever te veel goede voetballers dan te weinig. En als Arjen Robben, Stijn Schaars ster Crista Cullen. Nederland won de wedstrijd met 1-0 en gaat zon der puntverlies door naar de halve finale, maar bondscoach Mare Lammers kon niet blij zijn met de overwinning. „Dit soort acties kunnen echt niet", beoordeelde Lammers de uit loopactie van Cullen bij één van de Nederlandse strafcorners. „Het is niet toegestaan andere spelers te raken." en Ibrahim Afellay fit zijn, komen er straks nog meer keuzes bij." Eén ding is zeker: voor Van Basten is Van Persie geen centrumspits, hoewel hij die rol bij Arsenal op dit moment wel heeft. Van Basten: „Spelers hebben ook hun voor keur en daar moet je als coach soms een beetje in meedenken. 'Dat HSV vrijdag moet spelen, is niet mijn probleem' De voorkeur van Robin gaat niet uit naar de spits." Of de voorkeur van Van Persie uit gaat naar de rechtshalfpositie valt te betwijfelen, maar dat was wel de plek waarop hij gisteravond tij- Minke Booij was nog veel feller in haar commentaar: „Verschrikkelijk dat sommige uitlopers dit nog steeds doen", foeterde de aanvoer der. „Ze werkt Maartje gewoon compleet onder de zoden. Ik ben zelf ook uitloper, maar heb zoiets nog nooit gedaan. Hockey mag best een powersport zijn, maar er is een groot verschil tussen fysiek spelen en iemand bewust tegen de grond werken." dens de training in het Stade Genève werd neergezet door de bondscoach. Afgaande op die op stelling is er opnieuw geen plaats in het basiselftal voor Seedorf, wel voor Ruud van Nistelrooij die na langdurige afwezigheid is terugge keerd bij Oranje. Edwin van der Sar verliet de trai ning vijf minuten voor tijd met een voetblessure. Het is nog niet duidelijk of hij vanavond mee kan doen. Uit voorzorg heeft Van Bas ten Feyenoord-doelman Henk Timmer naar Genève laten over vliegen. Vermoedelijke opstelling Oranje: Van der Sar (of Stekelenburg); Mel- chiot, Heitinga, Bouma, Ema- nuelson; Van Persie, Van Bronck- horst, Sneijder; Van der Vaart, Van Nistelrooij, Babel. Paumen werd na de wedstrijd naar het ziekenhuis gebracht voor een MRI. De uitkomst daarvan wordt vandaag bekend. „Maar het ziet er niet best uit", kon Lammers zo wel inschatten. „Dit kan haar zo maar een paar maanden kos ten." De Nederlandse vrouwen verdedi gen in Manchester hun Europese titel. Zij wonnen al zes van zeven eerdere edities van het toernooi. Middelburger Rogier Veenstra (19) tekent contract bij NAC Tip? sport@pzc.nl i0 door Dennis Harmsen DEN HAAG - Mark van Bommels grap over naturalisatie tot Duitser maakte meer indruk dan de speler én de producent van het filmpje voor TV Limburg verwachtten. „Journalisten hadden kunnen we ten dat het onmogelijk was", zegt Charles Biemans van TV Limburg, die de videograp produceerde. Van wie kwam het oorspronkelijke idee voor deze grap? „Het idee is on derweg naar München geboren. We wilden als zender iets ludieks doen. Van Bommel stemde er met een mee in." Had u verwacht dat het zo'n impact zou hebben? „Ja, een beetje wel. Maar dat er uiteindelijk over gedis cussieerd zou worden op Radio 1 en alle grote media het bericht zouden oppikken, nee, dat hadden we niet verwacht. We wilden la ten zien hoe de media iets napape- gaaien zonder iets te controleren. Dat is wel gelukt." Maar hoe is zoiets te checken als Van Bommel het zelf voor de camera zegt? „Natuurlijk, hij vertelde het met een stalen gezicht, dat was knap. Maar journalisten hadden kunnen weten dat wat hij zoge naamd wilde doen, onmogelijk was." Want volgens de reglementen is het voor Van Bommel niet mogelijk om voor Duitsland uit te komen? „Pre cies. Dat is gewoon te checken. We kregen dezelfde avond van een collega een telefoontje dat wij een 'denkfout' hadden gemaakt in ons item met Van Bommel. Hij had het dus wel door." Bent u niet bang dat dit de geloof waardigheid van uw zender aan tast? „Nee, absoluut niet. Ik heb be grepen dat Van Bommel inmid dels zijn excuses heeft aangebo den, na alle commotie begrijp ik dat wel." AMSTERDAM - Espanyol wil nog steeds niet met Ajax over de over gang van Alberto Riera onderhan delen. De 25-jarige middenvelder heeft de bekerwinnaar echter la ten weten dat hij graag naar Am- sterdam verhuist. De leiding van Ajax probeert daarom nog steeds om met het bestuur van Espanyol aan de onderhandelingstafel te be landen. Ajax bood vorige week 6 miljoen euro voor Riera. De Catalanen lie ten toen ook weten dat ze niet over een overgang wilden praten. Riera verklaarde daarop tegenover zijn supporters vervolgens ook dat hij bij Espanyol wil blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61