Koné dicht bij overgang naar Sevila siiorï Clement en Terpstra startein niet Eén gaatje on groene Ierse muir is genoeg om door te stoten naar de halve finale van het EK Postma zeker van Spelen 40 1 Woensdag 22 augustus 2007 PZC PSV ontkent geruchten over vertrek Afellay naar Valencia. Ook Gert Steegmans doet niet mee aan Eneco Tour. Hockeyheren strijden met Spanje om de poulezege. Zeiler plaatst zich in Finn-klasse tijdens pré-olympisch regatta. Golfen vanaf de keukenstoel %EF 7?yrï>* m W EINDHOVEN - Arouna Koné lijkt als nog te vertrekken bij PSV. De Spaanse topclub FC Sevilla hoopt op korte termijn een akkoord te bereiken met de Eindhovenaren. Sevilla voldoet aan de eisen die Koné aan een nieuwe werkgever stelt en PSV kan door een transfer in één klap zijn schulden aflossen. Sevilla onderhandelde maandaga vond al met PSV. Die gesprekken zouden in Duitsland hebben plaatsgevonden. PSV kan, gezien een vastgestelde afkoopsom in het contract van Koné, twintig mil joen euro vragen-voor de speler. Sevilla zou volgens bronnen negen miljoen hebben geboden. Hoewel PSV verwacht dat de on derhandelingen niet gemakkelijk zullen zijn, lijkt de club toch be reid water bij de wijn te doen. Se villa had gisteravond nog geen tweede bod uitgebracht. Algemeen directeur Jan Reker van PSV heeft de geruchten over Valencia's interesse voor Ibrahim Afellay gehoord, maar verwijst ze naar het land de fabelen. „We heb ben niets van Valencia gehoord. Dit is een verhaal dat blijkbaar al leen onder journalisten speelt." Tottenham Hotspur heeft trai ner Martin Jol dinsdag nogmaals gewezen op de hoge ambities van de Engelse voetbalclub. Het be stuur wil na een vijfde plaats in de afgelopen twee seizoenen dit jaar Champions League-voetbal halen. „We hebben enorm geïnvesteerd met als resultaat dat we nu het bes te team hebben dat deze club sinds twintig jaar heeft gehad en dat net als wij honger heeft naar succes en zilverwerk", zei voorzit ter Daniel Levy gisteren. Het bestuur had een gesprek met Jol en zijn assistent Chris Hughton waarin de Spurs-top nogmaals de ze verwachtingen uitsprak. „Hij (Jol) zegt dat hij vastberaden is om die uitdaging aan te gaan", aldus Levy. SC Heerenveen heeft gisteren de 18-jarige aanvaller Paulo Henri que Carneiro Filho aangetrokken. De Braziliaan tekent in de Friese stad een contract voor drie seizoe nen met een optie voor nog eens twee jaar. Heerenveen ontdekte de spits op Door de verkoop van Aruna Koné aan Sevilla kan PSV in één keer zijn schulden aflossen. De Spanjaarden zouden negen mil joen euro hebben geboden. een jeugdtoernooi in Terborg. Pau lo Henrique speelde in Brazilië voor Atletico Mineiro. Hij voetbal de daar 13 wedstrijden in de hoofd macht en maakte daarin 3 goals. Benfica heeft José Antonio Ca- macho aangesteld als nieuwe coach. Hij volgt Fernando Santos op, die maandag al na één competi tiewedstrijd werd ontslagen. San tos nam in 2006 de plaats in van Ronald Koeman. Camacho had Benfica tussen 2002 en 2004 ook al onder zijn hoede. Van 1998 tot 2002 was hij bondscoach van Span je. Hij ging daarna aan de slag bij Real Madrid, maar vertrok al na twee maanden. HASSELT - Op de avond voor de start van de Eneco Tour zijn in Hasselt de ploegen voorgesteld die meedoen aan deze achtdaagse Pro- Tour-wedstrijd. Het voorlopige deelnemersveld heeft nogal wat wijzigingen ondergaan. Zo gaan de Nederlanders Stef Cle ment en Niki Terpstra vandaag niet van start in de proloog. Ook de sprinters Gert Steegmans, Ro bert Forster en José Rojas hebben zich op het laatste moment terug getrokken. Twee renners van naam die zijn toegevoegd zijn Mir- ko Celestino (Milram) en Markus Zberg (Gerolsteiner). De Belg Steegmans rijdt niet mee, omdat hij een longontsteking heeft. De samenstelling van het team van Rabobank bleef ongewijzigd. Thomas Dekker (rugnummer 41) gaat als kopman van start, met Mi chael Boogerd (42) als super knecht. De bekendste renners zijn verder Yaroslav Popovych (11) van Discovery Channel, Alessandro Ballan (51) en Fabio Baldato (52) van Lampre, Wouter Weylandt (68) van Quick Step, Robbie McE- wen (71) en Leif Hoste (72) van Pre dictor Lotto, Kim Kirchen (101) en Mark Cavendish (102) van T-Mobi- le, José Ivan Guttierez (111) van Caisse d'Épargne, David Millar (121) van Saunier Duval, Thor Hus- hovd (131) van Crédit Agricole, Nick Nuyens (141) van Cofidis, Jean-Patrick Nazon (155) van AG2R, Mikel Astarloza (181) van Euskaltel), Maarten Tjallingii (191) van Skill Shimano en Niko Eeck- hout (201) van Chocolade Jacques. In de berichtgeving die bij de Zeeuws- Vlaamse etappe van de Eneco Tour hoort, zijn gisteren enkele fouten geslo pen. Gratis pendelbussen naar de aan komstlocatie van de etappe rijden niet op zaterdag, maar zondag van 11.00 tot 15.00 uur. Van 16.30 tot 19.00 uur rijden de bussen van het centrum terug naar de parkeerplaatsen op de terreinen van Eyke Hoogendoorn aan de Mr. F.J. Haarman- weg en De Hoop aan de Duitslandweg. De start van de etappe naar Nieuwegein is niet op zondag, maar maandag om 11.45 uur vanaf de Markt in Terneuzen. MANCHESTER - Natuurlijk was er best wel iets aan te merken op het spel van Oranje. Een magere 1-0 ze ge op Ierland, dat is geen vetpot. Maar wie maalt daar om als een plaats in de halve finale zeker is en de drie-trapsraket de eerste fase van het EK ongeschonden is door gekomen? Voorlopig is Nederland de enige topploeg die nog geen ste ken heeft laten vallen. En dat is heel wat waard, zeker in de wetenschap dat één matige wedstrijd vorig jaar nog leidde tot de dramatische zevende plaats op het WK. Bondscoach Roelant Olt- mans was gisteren dus logischer wijs een tevreden man. Zijn man schappen waren er in geslaagd in elk geval één keer door de 'groene muur' te breken en dat was precies voldoende. De mannetjesputters uit Ierland bleken zo taai als Brits rubber, maar die ene goal (een be nutte strafcorner van Taeke Taeke- ma) deed ze toch nog de das om. Een fraai schouwspel leverde het niet op. De Ieren verschansten zich zeventig minuten in de loop graven voor doelman David Harte en loerden op de counter. Doelstelling één van Nederland is gehaald - de halve finale - nu richt Oranje zich op olympische kwalifi catie (plek bij de eerste drie) en daarna eventueel de eerste Europe se titel in twintig jaar. „We moeten nu de volgende stap zetten en ik ben er van overtuigd dat we dat kunnen", aldus Olt- mans. Zijn ploeg strijdt vandaag met Spanje om de winst in de pou le. door Peter van der Meeren QINGDAO - Pieter-Jan Postma heeft zich gisteren als eerste Nederland se zeiler weten te plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar. Flij won tijdens de pré-olym pische regatta in het Chinese Qing- dao de zevende race in de Finn-klasse, waardoor de Friese stuurman in de finale van vandaag niet meer slechter kan eindigen dan de zesde plaats. Die klassering is na zijn zilveren medaille op het WK van vorige maand voldoende om het olympische ticket op te ei sen. Het goud is onbereikbaar voor Postma, die er echter wel in slaag de om de zekere winnaar Ben Ainslie twee keer te verslaan. Ook de Yngling-vrouwen keken te rug op een prima dag. Renee Groe- neveld, Annemieke Bes en Marije Kampen werden twee keer twee de. Ze staan na acht races derde. De Yngling-finale is morgen. De wereldkampioenen in de 470, Marcelien de Koning en Lobke Berkhout, gaan als achtste de me- dalrace in. Ze wonnen gisteren de negende race. Het duo heeft nog een minieme kans om twee plaat sen te winnen. Daarmee wordt het olympisch ticket gepakt. Lukt het niet, dan kunnen Lisa Wester hof en MerelWitteveen op het WK in februari alsnog Voor de Spe len in aanmerking komen. GOES - Colfprofessional Joost Hage luisterde gisteren de golfweek van de Coese Golf op. Het werd een spektakel stuk. Hage sloeg de golfballen uit alle hoeken en stan den over de driving-range. Soms deed hij het met twee clubs, soms met een autostuur en soms vanaf een (klap)stoeltje. De toeschouwers werden betrokken bij de vele trucs en genoten met volle teugen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60