innenb - af met beleid Rita Verionk 4=4 Nieuws sensationeler door concurrentie Senator SP hekelt beveiliging Wilders op kosten van de staat VllgelSlciF rekent Geen bevvÜs drugsgebruik fregat Collectief winkelverbod Arnhem succes Bonus oud-generaal 'ongewenst' 4 Woensdag 22 augustus 2007 PZC Minister wil andere toon en betere kwaliteit van inburgeringscursus. Düzgün Yildirim: hij verdient genoeg om het zelf te betalen. Derde arrestatie in zaak winkelmoord Zalige pater krijgt graf in Beek en Donk DEN HAAG - Minister Vogelaar van Wonen, Wijken en Integratie vindt dat het integratiebeleid van haar voorgangster Rita Verdonk heeft gefaald. In haar Deltaplan In burgering, dat gisteren via het NOS journaal uitlekte, kondigt de bewindsvrouw aan het beleid dras tisch te zullen omgooien. Vogelaar beschouwt het inburge- ringsbeleid van Verdonk als mis lukt omdat meer dan de helft van de deelnemers aan inburgerings- cursussen na voltooiing nog steeds nauwelijks Nederlands spreekt. De bewindsvrouw wil daarom de kwa liteit van de cursussen drastisch verbeteren. Ook moeten nieuwko mers na de taalcursus een stage plek krijgen of vrijwilligerswerk gaan doen. Vogelaar vindt het inburgerings- beleid van voorgangster Verdonk een flop omdat de helft van de deelnemers aan de cursus na vol tooiing geen Nederlands spreekt. DEN HAAG - Het is onwenselijk dat de bestuursvoorzitter van de Poli tieacademie meer verdient dan een minister omdat hij ook pen sioen ontvangt van de overheid. Minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken) probeert te voorkomen dat deze situatie in de toekomst op nieuw ontstaat, schrijft zij aan de Kamer. Oud-generaal Ad van Baal Op die manier kunnen ze hun pas verworven taalkennis direct in de praktijk brengen. Ander verschil met Verdonks be leid is dat de nieuwkomers van Vo gelaar hun inburgering niet langer zelf hoeven te betalen. Binnen het nieuwe beleid kunnen gemeenten straks op maat gerichte inburge- ringsvoorstellen indienen bij het ministerie, die deze betaalt. Het door Verdonk ingevoerde verplich te karakter van de inburgeringscur sus blijft wel gehandhaafd. Als het aan Vogelaar ligt, wordt de toon van het integratiebeleid ook een stuk vriendelijker. Een uitge breide voorlichtingscampagne moet Nederlanders wijzen op de positieve aspecten van inburge ring. Oppositiepartij WD is kri tisch. „De erfenis van Verdonk wordt hier in één klap verkwan seld", aldus Kamerlid Halbe Zijls tra. „We gaan terug naar de tijd van Den Uyl (oud-PvdA-premier, red.) waarin alles mag en niks moet." Vogelaar zal haar plannen binnenkort bespreken in de minis terraad. Begin september legt ze haar Deltaplan Inburgering offici eel voor aan de Tweede Kamer. is recentelijk benoemd tot be stuursvoorzitter van de Politieaca demie. In die functie verdient hij minder dan een minister, een maximum dat dit kabinet stelt. Maar omdat Van Baal sinds zijn pensionering bij Defensie nog bijna driekwart van zijn vorige sa laris ontvangt, breekt hij alsnog door die grens. ARNHEM - Het Openbaar Ministe rie in Arnhem heeft geen bewijs gevonden voor drugsgebruik door de bemanning van het fregat Hr. Ms. Van Speijk. Het onderzoek is daarom gestaakt. Vorige week maandag gaf de leiding van de ma rine een melding over mogelijk SCHEVENINGEN - Hoofdrolspelers van de musical Tarzan, Ron Link en Chantal janzen, nemen op de boule vard van Scheveningen een boom hut in gebruik. De hut, geschonken DEN HAAG - Het kersverse Eerste Kamerlid Düzgün Yildirim (SP) haalt direct na zijn aantreden flink uit naar Tweede Kamerlid Geert Wilders (PW). Hij wil van minis ter van justitie Hirsch Ballin en premier ]an Peter Balkenende we ten of de 'radicale uitspraken' van Wilders wel binnen de grenzen van de wet liggen. Dat blijkt uit schriftelijke vragen die de senator gisteren heeft inge diend. Yildirim vraagt ook wat de beveiliging van de parlementariër kost en of de bewindspersonen het met hem eens zijn dat Wilders zelf schuldig is aan zijn mogelijk NIJMEGEN - Het nieuws op de Ne derlandse televisie is de laatste 25 jaar sensationeler geworden door de opkomst van commerciële nieuwsaanbieders. Alle nieuwspro gramma's zenden meer sensationa- le items uit. Ook zijn er vaker bur gers aan het woord, wordt nieuws meer toegesneden op personen en komen mensen vaker close-up in beeld. Dat blijkt uit een onderzoek waar op communicatiewetenschapper Koos Nuijten in september aan de Radboud Universiteit in Nijmegen promoveert. Nuijten analyseerde onder meer 3373 nieuwsonderwer pen uit het NOS Journaal, RTL Nieuws, SBS Nieuws, SBS Hart van Nederland, RTL 5 in het land en Edi tie NL. Hij stelde wetenschappelijk drugsgebruik door aan de mare chaussee. Bemanningsleden van het fregat zouden zich aan drugsge bruik schuldig hebben gemaakt tij dens het passagieren in de havens van Cyprus en Turkije. Het OM vond na het verhoren van 18 men sen geen bewijs. door hoofdsponsor Fortis, is tot en met zondag open voor het publiek. Wie de hut bezoekt (toegang gra tis) proeft een vleugje van de sfeer van de succesvolle musical, foto ANP onveilige leefsituatie. Düzgün Yildi rim vindt dat Wilders conflicten en tegenstelling tussen bevolkings groepen creëert en mensen ernstig krenkt. Hij wil daarom van de be windslieden weten of zij vinden dat er maatregelen getroffen moe ten worden om het doen van 'normloze uitspraken die de ver houdingen in onze samenleving op scherp zetten' tegen te gaan. Verder vraagt hij zich af of de be windslieden het gerechtvaardigd vinden dat Wilders mogelijk le venslang op de kosten van de staat beveiligd wordt, terwijl de Senator Yildirim (SP) wil van pre mier Balkenende zelf horen of de uitspraken van Wilders over de Koran wel binnen de grenzen van de wet liggen. vast aan welke kenmerken sensatie moet voldoen: een vorm- en in- houdsaanpak die de aandacht van de kijker probeert vast te houden door het geven van accenten, het kleuren van nieuws of het uitver groten of inzoomen op de bood schap. Het NOS Journaal kreeg in 1989 voor het eerst concurrentie van RTL Nieuws. Daarna kwamen er snel meer commerciële nieuws programma's bij. Het Journaal be steedde vooral aandacht aan lande lijk en internationaal nieuws, maar al snel bleek dat lokale en re gionale items veel kijkers trokken. Dat was een belangrijk gegeven in de concurrentiestrijd om de kijker. Nuijten stelt dat sensatie-items ef fect hebben op zowel aandacht als emotie. ARNHEM - Het landelijke experi ment met een collectief winkelver bod voor notoire winkeldieven of overlastveroorzakers in Arnhem is een succes. Gemeente, politie en binnenstadondernemers hebben de proef verlengd tot eind 2009, zo heeft een gemeentelijke zegsman bekendgemaakt. Het collectieve winkelverbod in de binnenstad is een uitbreiding van het individuele winkelverbod, dat overal in Nederland wordt ge bruikt. In Arnhem doen 150 win keliers mee aan de proef Als een overtreder voor één van de aange sloten winkels een verbod krijgt, mag hij ook in alle andere deelne mende zaken niet meer komen. Af gelopen jaar zijn 189 waarschuwin gen en tien ontzeggingen uitge reikt. Hoewel er nog geen exacte cijfers zijn, is het aantal winkeldiefstallen in het centrum van Arnhem sinds de start van de proef fors gedaald. Dat zou vooral komen door het af schrikwekkende effect van het col lectieve verbod: wie eenmaal in een winkel is betrapt, wordt in de hele binnenstad in de gaten gehou den. PW-voorman in zijn ogen een 'uitstekende honorering' als Ka merlid ontvangt en diens partij ook financieel gesteund wordt. Yil dirim wil weten of de wetgeving op dit punt niet moet worden aan gepast. Düzgün Yildirim gaf zelf gisteren aan dat dit niet alleen de eerste, maar waarschijnlijk ook de laatste schriftelijke vragen zijn die hij namens de SP stelt. Op 24 au gustus verloopt het ultimatum dat de partijleiding hem heeft gegeven om zijn zetel op te geven. Het Overijsselse Provinciale Statenlid Yildirim werd in mei met voor keurstemmen in de Eerste Kamer gekozen. Het partijbestuur wil dat hij zijn zetel opgeeft omdat was af gesproken dat aan de volgorde van de officiële kandidatenlijst zou worden vastgehouden. AMSTELVEEN - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in de zaak van de doodgestoken avondwinkelier in Amstelveen. Eerder al werden twee 16-jarige jongens opgepakt. Een van hen, de hoofdverdachte, zit nog vast. De ander bleek alleen eigenaar van de brommer die de overvallers ge bruikten. DEN BOSCH - De stoffelijke resten van pater Eustachius van Lieshout worden op 28 augustus overge bracht van het Braziliaanse Belo Horizonte naar een speciale ge denkplaats in Beek en Donk. Als missionaris stond de vorig jaar zalig verklaarde pater in heel Brazi lië bekend als genezer van zieken. PETER ''wil je HOG WAT f-loRE-M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4