op klarinet bij Politie Orkest van weleer eindelijk recht te zetten' Tekort aan personeel bij politie Zeeland Informatie over zorgwoningen Korpsbeheerder noemt gebrek aan werknemers 'zorgelijk'. w Jack de Boo van Uyen speelt klarinet in het Nederlands Politie Orkest. Het NPO verzorgt morgen in Vlissingen het openingsconcert van Sail de Ruyter. Voor de pauze speelt het een populair-klassiek programma, daarna een wereldmuziekshow. foto Lex de Meester naar de veiligheidscontour van het vliegveld", zei wethouder Hannie Kool (CDA) maandag in de com missie ruimte. Om toch voldoen de ruimte te maken, komt een deel van de camping aan de over kant van het water. Het nieuwe stukje natuur op het eiland langs de Muidenweg is bedoeld als com pensatie voor het verdwijnen van het gebied voor dagrecreatie. „Als ze dit plan doorzetten wordt het probleem niet opgelost maar dan wordt het juist nog gekker", zegt Geysen. „Dat komt omdat ze van plan zijn om de camping en het vliegveld naar elkaar toe te schuiven." Het vliegveld is nog steeds groot voorstander van ver plaatsing van de landingsbaan, een idee dat eerder door de gemeente en de provincie is afgeschoten. „Be stuurders moeten naar de lange termijn kijken", vindt Geysen. „Dit is de kans om die planologi sche misser van weleer eindelijk recht te zetten." Uitbreiding camping de Witte Raaf PZC Felix Binicewicz bron De Witte Raaf door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie Zeeland kampt met een gebrek aan perso neel. Oudere werknemers gaan met pensioen, terwijl de opleiding voor de jongeren die de ouderen moeten vervangen nog niet is alge- rond. Volgens K. Schouwenaar, als burge meester van Middelburg ook korpsbeheerder van de politie, duurt het nog twee jaar voordat die situatie hersteld is. Van de vijfhonderd politiemensen die inzetbaar zouden moeten zijn op straat, zitten er nu 116 op school. „Dus er moet beknibbeld worden hier en daar." Het personeelstekort is onder meer merkbaar op de wijktafels in 'Middelburg, overlegorganen waar de politie doorgaans aanwezig is. De WD-fractie vroeg Schouwe naar gisteren tijdens de commissie vergadering algemeen bestuur hoe het komt dat de politie het in een aantal wijken laat afweten. Bij een aantal wijktafels, vooral die in de noordelijke wijken van Middelburg, is de politie bijna al tijd, zei raadslid B. Nieuwenhuis. „Bij de vergadering in de binnen stad is de wijkagent vanaf het be gin niet aanwezig geweest en in Zuid is de politie de laatste vier keer niet geweest. Elke wijk heeft drie vergaderingen per jaar, we pra ten over drie uur in een jaar, ter wijl in Arnemuiden wekelijks een spreekuur wordt gehouden. Dat is 52 uur per jaar." „Als het alleen maar gaat om aan wezigheid, denk ik dat de politie beter op andere plaatsen aanwezig kan zijn", zei Schouwenaar. „Op straat bijvoorbeeld. Ik vind het goed dat daar de prioriteit aan gegeven wordt." Als mensen de politie willen spre ken omdat ze een probleem heb ben, kunnen ze altijd bellen of een afspraak maken, zei hij. Schouwe naar noemde het tekort aan perso neel 'zorgelijk'. „Maar er zijn altijd te weinig poli tiemensen in relatie tot de vraag. Er is altijd een tekort." MIDDELBURG - Op dinsdag 4 sep tember houdt de gemeente Mid delburg een informatiebijeen komst over de bouw van zorgwo ningen aan Papisland in Dauwen- daele. Op het terrein, naast zorgcentrum Rustenburg, komen 39 zorgwonin gen. De bouw is onderdeel van het plan om in Middelburg woonservi- cezones te creëren. Verzorgings huis Rustenburg blijft voorlopig staan. Als de zorgcomplexen in de rest van de stad klaar zijn, wordt er een nieuw zorgcomplex ge bouwd. De bijeenkomst is om 19.30 uur in grand café Buitenrust aan de Buitenruststraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47