'Vooral trots op het Technopark' Nieuw concept voor Terneuzen Liefdesvuur bleef branden Frans van den Hemel na negen jaar weg bij de gemeente Sluis. Creatief en intuïtief tekenen voor zieken Hardrijder uit Sluis raakt rijbewijs kwijt Dertien bekeuringen bij controle Terneuzen Cees Koster (83) en Neel van Hoeve (81) uit Axel 60 jaar getrouwd. z PZC Woensdag 22 augustus 2007 29 door Frank van Cooten SLUIS - Toen burgemeester Gosse Noordewier van Oostburg Frans van den Hemel in 1997 vroeg eco nomisch manager te worden had hij drie eisen. Een laptop, mobiele telefoon en genoeg vrijheid om zijn doelstellingen te halen. tHij was samen met Tiny Maen- hout binnengehaald om de kwak kelende economie van West-Zeeuws-Vlaanderen een op- repper te geven. Nu Van den He- nel vorige week in dienst is getre- en bij aannemingsbedrijf Leen- routs in Sluis als commercieel di- ecteur blikt hij tevreden terug op negen bewogen jaren in gemeente lijke dienst. 'De domheid om in grenzen fee denken is jammer genoeg nog steeds aanwezig' Zijn begin was onstuimig. Van den Hemel en Maenhout werden in januari 1998 door Noordewier gepresenteerd als 'de redders van de streek'. Dit zorgde voor wrevel bij het ambtenarenkorps. „Zowel Tiny als ik kregen een enorme sta tus toebedeeld. Dat had inderdaad best wat minder gemogen. Maar Noordewier was ontzettend gedre ven. Ook ik zag veel potentie en kansen. Het doorbreken van de ne gatieve spiraal werd een van de be langrijkste opdrachten." En dat is olgens Van den Hemel gelukt. Tij bladert door de evaluatienoti- ie over de jaren 1998 tot en met 005 met de veelzeggende titel .Sluis geeft bedrijven de ruimte'. !be werkgelegenheid nam toe met :irca 570 banen, de haven van Breskens kreeg een nieuwe kade, op de resten van de landbouw- praktijkschool in Schoondijke werd het Techno Park gebouwd en bedrijventerreinen groeiden. Ook haalde Van den Hemel moei zame dossiers uit het slop zoals het woonwagencentrum in Schoondijke, het belastingkantoor in Oostburg en recent nog de var kensstallen in Oostburg. „Als nie mand het meer zag zitten, wilde ik het wel proberen. Dat waren leuke klussen." Het trotst is Van den Hemel op het Technopark, een cluster van technisch hoogwaardige bedrij ven. „Zonder dit park had een be drijf als Hydrauvision hier niet meer gezeten. Daar werken toch vijftig mensen. Ik loop echter nog wel eens tegen muren aan. De domheid om in grenzen te den ken is nog steeds aanwezig tot het hoogste niveau. Een bedrijf hoort op de best mogelijke locatie, maakt niet uit in welke gemeente. Als Delta een zonnecollectoren-fa briek wil bouwen hoort die ge woon thuis in Schoondijke." Met Leenhouts begint voor Van den Hemel een nieuw hoofdstuk. Het bedrijfsleven, iets wat hij ei genlijk altijd al wilde. „De bedoe ling was om vijf tot zes jaar bij de gemeente te blijven. Daarnaast is mijn besluit te stoppen bij de ge meente ook ingegeven door het politieke gekrakeel van de laatste jaren. Er is zo veel negatieve ener gie. Dat mogen alle raadsleden zich aantrekken. Wellicht de hoog ste tijd voor een nieuwe generatie politici in de gemeente Sluis." ioor Raymond de Frel "ERNEUZEN - De Terneuzense apo theken Hamann en Cornu Cervi tallen vanaf heden onder het over- pepelende orgaan Mediq. pe medicijnverstrekkers aan de an Steenbergenlaan en Bachlaan anteren daarom een nieuw con- spt, waarbij bezoekers meer het lee krijgen in een winkel te zijn. ;n groot aantal producten staat schappen opgesteld, zodat klan ten zelf hun keuze kunnen maken. Dat geldt logischerwijs niet voor medicijnen op doktersvoorschrift. Beide apotheken ondergingen een metamorfose. De vernieuwde ves tigingen worden vandaag officieel geopend. Mediq is een onderdeel van de OPG Groep, een beursgenoteerde onderneming voor geneesmidde len en medische producten. Dit jaar opent Mediq 100 apotheken. TERNEUZEN - Het Steunpunt Ter- neuzen voor mensen met kanker en chronische zieken start maan dag 3 september weer met creatie ve middagen, elke eerste maandag van de maand. De workshop intuï tief tekenen en schilderen begint 17 september. Daarbij wordt ge leerd signalen van de zintuigen door te geven naar de hand en om te zetten in een tekening of schil derij. De workshops worden gege ven in verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen van 14 tot 15 uur. Opga ve via ingridwojtal@hotmail.com. IJZENDIJKE - Een 42-jarige automo bilist uit de gemeente Sluis moest afgelopen maandag omstreeks 21.00 uur op de N61 bij IJzendijke zijn rijbewijs inleveren, omdat hij meer dan vijftig kilometer te hard reed langs een radarpost van de po litie. Op deze weg geldt een maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. De snelheid van de auto waarin de man uit de gemeente Sluis reed, werd na correctie vastgesteld op 132 kilometer per uur. TERNEUZEN - Bij een algemene poli tiecontrole zijn maandagmiddag dertien bekeuringen uitgedeeld. Vijf automobilisten gingen op de bon omdat ze geen autogordel droegen. Daarnaast reden twee au tobestuurders over een doorgetrok ken streep. Ook werden drie bekeuringen ge geven voor fout parkeren. Een man kreeg een prent voor wild- plassen. Twee automobilisten ten slotte, kregen een rijverbod omdat ze meer alcohol gedronken had den dan is toegestaan. met elkaar in gesprek raakten. „Zo ging dat toen, want de meisjes mochten geen café in", zegt Cees. De prille liefde werd al snel ver stoord, omdat Cees moest gaan wer ken in Duitsland. In 1945 kwam hij terug en het bleek dat het liefdes vuur was blijven branden. In 1947 gaven Cees en Neel elkaar het ja woord. Ze hebben een zoon en een dochter en twee kleinkinderen. Gis teren vierden ze hun 60-jarig huwe lijksfeest. Het paar woonde in op de boerderij van vader Koster bij Rode Sluis en nam het bedrijf later over. Nadat Cees op 49-jarige leeftijd een hartaanval kreeg kwam hun toen 15-jarige zoon op de boerderij hel pen. Om niet meer weg te gaan. Cees stopte op 60-jarige leeftijd. Hij is actief geweest in vele besturen en was ook jarenlang gemeenteraads lid. Eerst in Overslag, later in Axel voor het CDA. Het paar, dat nu woont aan de Molenweg in Axel, voelt zich nog goed gezond. Neel doet nog op volksdansen en doe veel aan handwerken. door Eugène Verstraeten AXEL - Ze waren nog vrij jong toen de liefdesvonk al oversprong bij Cees Koster en Neel van Hoeve uit de Molenweg in Axel. Ze ontmoet ten elkaar tijdens de oorlogsjaren op een zaterdagavond in de Zee straat, waar groepjes jongens en mei den paradeerden en als het mee zat foto Peter Nicolai diamanten huwelijkspaar Koster-van Hoeve. Frans van den Hemel kijkt met plezier terug op zijn werk als economisch manager. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45