al maanden een vloek Herrie om klokkenspel Vogelwaarde Leugenachtige kapitein van gastanker krijgt vaarverbod opgelegd Volgende stap veilig winkelen in Hulst Wandelingen door de natuur Nieuwe maatregelen op weg naar volgende ster van keurmerk. Omwonende van kerk op Boschkapelle klaagt over volume klokgelui. Z PZC Woensdag 22 augustus 2007 27 HULST - Gemeente, Ondernemers vereniging Hulst Vestingstad, brandweer en politie zetten de vol gende stap om de veiligheid in het Hulster winkelgebied structureel te vergroten. Ze beginnen eind de ze maand met het bezoeken van de ondernemers in het winkelge bied, waarvoor de eerste ster van het keurmerk Veilig Ondernemen vorig jaar is afgegeven. De winke liers krijgen voorlichting welke ver beteringen ze nog door kunnen voeren. Het gaat om winkels in de binnenstad, aan de Stationsweg, het Stationsplein en een klein ge deelte van de Absdaalseweg. De politie maakt verder van de ge legenheid gebruik om de midden standers medewerking te vragen in het onderzoek naar de tasjesro ven waar de gemeente het afgelo pen jaar herhaaldelijk mee te ma ken kreeg. TERNEUZEN - Belangstellenden kun nen het komend weekeinde mee doen aan natuurexcursies. Zondag 26 augustus is er een excur sie naar het natuurontwikkelings gebied de Margarethapolder ten oosten van Temeuzen. Om 9.30 uur verzamelen in café de Griete. Na de wandeling staan broodjes klaar. Deelname kost 10 euro. Op geven via 0115-431521. De plantenwerkgroep van 't Duumpje houdt zondag een wan deling naar de Willem-Leopoldpol- der tussen Retranchement en Cad- zand-Bad, waar ongeveer 250 soor ten planten groeien. Start om 14.00 uur bij de muziektent in Ret ranchement. Maandag is er een excursie in het Paulinaschor ten oosten van Hoofdplaat. Start 19.00 uur bij het gedenkteken. Laarzen aanbevolen. Bij Kraker Trailers zorgde noodweer zondagavond voor een immens gat in het dak. foto Peter Nicolai Twee weken na de brand bij Pot ging een loods van palletbedrijf Den Doel- der in vlammen op. foto Peter Nicolai Er ligt volgens wethouder Co van Schaik zes ton gemeentegeld klaar voor een opknapbeurt van de Noordstraat. foto Peter Nicolai Een vuurzee zorgde eind juni voor een miljoenenschade bij meubelbedrijf Pot. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Het gebeier van de kerkklokken van Boschkapelle in Vogelwaarde werkt bij een om wonende zodanig op de zenuwen dat hij erover heeft geklaagd. Het klokkenspel zou te veel herrie pro- ,,/iceren. het zo heeft Vogelwaarde, in navol- dan.van Tilburg, haar eigen 'klok- zegt,atë. Daar kost het luiden van va klokken de koster voor straf per keer 5000 euro omdat de geluids norm van zeventig decibel wordt overschreden. Volgens de klager uit Vogelwaarde klinken ook de kerkklokken van de Boschkapelse kerk te luid en daarom heeft hij zijn grief aangekaart bij Pv- dA-raadslid, tevens mede-Vogel- waardenaar, Ron de Kort. Deze zegt zelf geen last te hebben van het gebeier, maar is desondanks voortvarend met de klacht naar de gemeente Hulst gestapt. De Kort vraagt burgemeester en wethou ders ter plaats geluidsmetingen te doen. „Mogelijk kan door een aan passing aan de galmgaten het ge luid iets meer over het dorp wor den gespreid of zijn er andere op- 'We zullen een meting doen, maar oordopjes willen ook nog wel eens helpen' lossingen denkbaar." Vijf jaar geleden was het carillon van de Willibrordusbasiliek in Hulst onderwerp van klachten. En kele binnenstadbewoners vonden dat het klokkenspel te luid en te vaak van zich liet horen en maak ten bezwaar tegen de ontheffing die het mogelijk maakte dat het ca rillon geregeld een twee minuten durend melodietje ten gehore bracht. In de zomer om het kwar tier en in de wintermaanden om het half uur. Het Hulster klokken spel klingelt er nog altijd lustig op los. In Temeuzen is het carillon van de Willibrordustoren in 2001 het zwij gen opgelegd door toedoen van een omwonende. Die stapte naar de Raad van State en werd in het gelijk gesteld; Temeuzen zou te weinig rekening hebben gehouden met omwonenden. De Hulster wethouder Paul Wee- maes denkt dat het in het geval van het klokkenspel van de kerk van Boschkapelle niet zo'n vaart zal lopen. „Ik ben inmiddels op de hoogte van de klacht. Op zich kon den we erop zitten wachten dat zo iets zou gebeuren, aangezien de kwestie in Tilburg zo in het nieuws is geweest." Desondanks wil Weemaes de klager uit Vogel waarde ter wille zijn. „We zullen een geluidsmeting doen bij de kerk. Maar ik wil er wel even bij opmerken dat oordop jes ook nog wel eens willen hel pen." door Wout Bareman TERNEUZEN - De waterpolitie en de Scheepvaartdienst Westerschelde van Rijkswaterstaat hebben gistermiddag de kapitein van de gastanker Cigas Commander een vaarverbod opge legd. De kapitein kreeg van de offi cier van justitie ook direct een schik king van 2500 euro aangeboden. Waterstaat en de waterpolitie verwij ten de kapitein van de gastanker (2458 brt) dat hij bij het opvaren van de Westerschelde richting Braakman haven voor zowel de loods als de scheepvaartdienst had verzwegen dat hij een tros in de schroef had en daar door nauwelijks snelheid kon maken. Hoofdverkeersleider Arjen van Nas sau van de scheepvaartdienst in Vlis- singen gisteravond: „Het viel de loods en ook onze mensen in de ver keerspost al direct op dat het schip nauwelijks snelheid had. Het ging niet harder dan zes knopen. Het vaar tuig, dat geladen was met propeen, had onder die omstandigheden nooit toestemming gekregen om de Wester schelde op te varen. De kapitein weet de problemen aan 'externe factoren', zoals een sterke stroming, maar dat klopte dus niet. Gelukkig waren de weersomstandigheden goed en kon het schip de Braakmanhaven zonder problemen invaren." Maar de water politie stelde wel vast dat de kapitein door het achterhouden van informa tie, een uiterst onveilige situatie had veroorzaakt. De kapitein kreeg een vaarverbod en moet vandaag, bij Sloepoort in Vlissingen-oost de tros uit de schroef laten halen. Bij de 'reis' van de Braakmanhaven naar het Sloe- gebied krijgt de tanker sleepbootbege leiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43