PZC 25 Druk op kassenproject neemt toe 4: Mariakapel Hulst met kraan verzet Stadsraad wacht koffieshop af Zandstraat tekent massaal voor aanpak verkeer Grondverwerving havenschap vordert maar moeizaam. ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Verplaatsing bedehuisje kost Woonstichting Hulst 78 mille. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Havenschap Zeeland Seaports is er nog niet in geslaagd de benodigde gronden te verwer ven voor de glastuinbouw in de Autriche-en Smidsschorrepolder. Het schap heeft inmiddels zo'n 200 hectare van de benodigde 300 hectare in eigendom. Wethouder A. van Waes (bedrijven) van Ter- neuzen is van mening dat nu vaart achter het hele project moet wor den gezet. Zoniet, dan dreigt een fiasco. Van Waes: „De druk op het pro ject wordt steeds groter. We kun nen meer tijdverlies niet meer heb ben. Ik heb het al eens eerder ge zegd, elders in het land lopen ook van dit soort projecten. Kunnen we potentiële klanten hier niet tij dig grond aanbieden dan wijken ze uit naar Moerdijk of Noord-Hol land." Volgens de Terneuzense wethouder moet de spa voor het eerste bedrijf zo snel mogelijk de grond in. „Ook andere participan ten in het glastuinbouwproject, zo als Yara dat er ook in heeft geïnves- |"JJ Volgens wethouder Van Waes moet er vaart komen in het tuin- bouwproject. Als potentiële klan ten geen grond krijgen aangebo den wijken ze uit naar elders. teerd, willen nu wel eens zeker heid over het al dan niet doorgaan van alles." Van Waes gaat er vooralsnog van uit dat alles nog op zijn pootjes te rechtkomt. „Dat moet overigens wel ook. We hebben in relatie tot dit project zaken opgezet die ge woonweg niet mogen mislukken." De wethouder doelt op het 'kind je' van collega-wethouder Co van Schaik (werkgelegenheid, PvdA), die voor de glastuinbouw een op- leidings-en voorlichtingscentrum wil inrichten. Voor dit centrum dat met Belgische (financiële) steun gebouwd wordt is alles in middels wel in kannen en krui ken. Ook de financiering (kosten anderhalf miljoen euro is inmid dels rond. Het centrum zou vol gend jaar geopend moeten wor den, maar dat lijkt nu wat te vroeg. Voor de zomer gaf het havenschap aan nog twee maandèn nodig te hebben voor de grondverwervin- gen. Dit zei Van Waes toen, nadat het onafhankelijke Terneuzense raadslid Pim Broekhuijsen twijfels had geuit over de haalbaarheid van het glastuinbouwproject. Di recteur Hans van der Hart van Zee land Seaports liet gisteren desge vraagd weten dat de grondverwer ving wat moeizamer verloopt dan gewenst, maar dat de voorbije we ken toch resultaat is geboekt. „On geveer tweederde van de grond is nu in onze handen." Aanslag op veld vol zeekraal Woensdag 22 augustus 2007 Cliënten van Emergis leren elkaar hun leven te herstellen Tip? redtern@pzc.nl npDe Mariakapel onderweg naar de nieuwe stek bij de begraafplaats. foto Peter Nicolai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. hc dar'oor Eugène Verstraeten zegtYEL - De Stadsraad Axel mengt van jh voorlopig niet in de discussie het ;#r de locatie voor een nieuwe sc'koffieshop in de gemeente Terneu- Jr zen. Het gemeentebestuur wil een kof fieshop buiten de bebouwde kom om zo een eind te maken aan de overlast van drugstoeristen in de binnenstad van Terneuzen. Een lo catie bij de Axelse Sassing duikt hardnekkig op in het geruchtencir cuit. Naar aanleiding daarvan heeft de Axelse stadsraad gespro ken met wethouder Co van Schaik. „De gemeente is nog bezig mogelijk geschikte locaties te in ventariseren en te onderzoeken", zegt voorzitter Pierre Eijsackers van de stadsraad. „Als die naar bui ten worden gebracht kunnen we ageren. Maar het heeft geen zin nu te reageren op geruchten." De wet houder heeft de stadsraad verze kerd dat het zeker niet de bedoe ling is de huidige problemen in de Terneuzense binnenstad te verhui zen naar een andere kern. „Dus daar vertrouwen we op. De ge meente heeft beloofd ons op de hoogte te houden." door Harold de Puysseleijr HULST - Zoveel bekijks trekt een verhuizing doorgaans niet. De ver plaatsing van de Mariakapel vanaf de hoek van de IJzerenhandstraat met de Koolstraat in Hulst naar de begraafplaats zo'n honderd meter verderop, werd gisteren echter door heel wat belangstellenden ga degeslagen. Niet verwonderlijk, want het betrof hier een tot de ver beelding sprekende operatie. Een metershoge hijskraan tilde het bedehuisje in één keer op en zette het op de laadbak van een roller wagen. Die reed het ongeveer ze ventig ton zware gebouw naar de ingang van de begraafplaats aan de Glacisweg. Daar zette de kraan de kapel op zijn nieuwe fundering. De klus verliep zonder strubbelin gen. Wel duurde de verhuizing veel langer dan vooraf ingeschat. De kapel werd in 1961 neergezet uit dank, omdat Hulst tijdens de Tweede Wereldoorlog gespaard bleef voor rampspoed. Het ge bouwtje heeft een andere plek ge kregen, omdat er een rotonde wordt aangelegd op het kruispunt van de IJzerenhandstraat en de Koolstraat. Wanneer dat zal gebeu ren is nog niet bekend. De Woon stichting Hulst wil in dezelfde om geving begin volgend jaar begin nen met de bouw van appartemen ten. door Raymond de Frel ZANDSTRAAT - Zo'n negentig pro cent van de huishoudens in Zand straat wil dat er zo snel mogelijk een einde wordt gemaakt aan tril lings- en geluidsoverlast door pas serende automobilisten. Bewoonster M. Vereecken-Hemel- aar overhandigt vanavond tijdens de vergadering van de raadscom missie Omgeving een lijst met handtekeningen van bewoners, die vinden dat de leefbaarheid in de buurtschap te wensen overlaat. Hoewel Zandstraat een dertig kilo meterzone is, wordt er volgens de bewoners (met name 's nachts) veel harder gereden. Op de water- schapsweg tussen Zandstraat en Philippine geldt een adviessnel heid van zestig kilometer. De be woners zien zestig liever als de maximumsnelheid. De bewoners hopen dat hun actie ertoe leidt dat alle betrokken par tijen (gemeente, waterschap en provincie) de overlast aanpakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41