Rotonde Middelburg 'nog veiliger' Plannen voor Markt in Goes Vlissinger Jack de Boo van Uijen is enige Zeeuw in Politie Orkest Veerboot als varend podium Auto's bekogeld met appels Verkeersplein op Schroeweg wordt begin 2008 toch aangepast. Klarinettist speelt morgen thuiswedstrijd bij start Sail de Ruyter. Projectontwikkelaar wil leegstaande panden snel bestemming geven. Weer vrachtwagen klem in Zuidhavenpoort S PZC Woensdag 22 augustus 2007 29 door Emile Calon MIDDELBURG - De rotonde op de Schroeweg bij Middelburg wordt 'nog veiliger', aldus wethouder F. Streng. Daar is een bedrag van 160 mille voor nodig. Als de gemeente raad akkoord gaat met is de roton de binnen zes tot acht maanden aangepast, voorziet de wethouder. Aanpassing is volgens Streng no dig omdat de rotonde niet erg ver gevingsgezind is. Wie daar even niet oplet ondervindt daar direct de nadelige gevolgen van, geeft hij als uitleg. Dat concludeert ook onderzoeks bureau Arcadis. In een analyse worden veel kanttekeningen bij de rotonde geplaatst. Om te beginnen stelt het bureau vast dat de afgelo pen jaren op de rotonde te veel on gelukken gebeurden. Ook wordt gesteld dat de twee belangrijkste toeleidende wegen niet deugen. Ze geven 'nauwelijks aanleiding de snelheid te matigen', staat in het gisteren vrijgegeven rapport van het bureau. Het 'woud aan bor den' voor de rotonde is volgens Ar cades niet bevorderlijk voor de ver keersveiligheid. Verder is de roton de niet goed aangegeven en is er te veel beplanting, waardoor andere wegen niet goed zichtbaar zijn. Arcadis adviseert een reeks maatre gelen, waaronder het naar binnen verplaatsen van de schanskorf, de stenen muur waartegen al heel wat auto's botsten. Verder wil Ar cadis ook op beide belangrijkste toeleidende wegen schanskorven, zodat automobilisten niet verrast worden door het zicht van de mas sieve muren. Tot slot adviseert Ar cadis om midden op de rotonde I** Onderzoeksbureau Arcadis ziet veel mogelijkheden om de ver keerssituatie rondom de rotonde op de Schroeweg bij Middelburg veiliger te maken. een markant kunstwerk te zetten om de zichtbaarheid te vergroten. Streng wil alle voorstellen van Ar cadis overnemen. Volgens hem is dat de manier om de rotonde nog veiliger te maken. Hij blijft erbij dat de rotonde nu ook al veilig is. „Ze voldoet aan alle eisen. Met de ze maatregelen willen we echter de attentiewaarde verhogen zodat weggebruikers beter zien dat ze een rotonde naderen." Streng vindt het dan ook niet nodig om nu al extra maatregelen te nemen. ZIERIKZEE - De Zuidhavenpoort is voor de derde maal zwaar beschadigd door een vrachtwagen. De chauffeur wilde gisterochtend de stad binnen rijden maar zijn truck bleek te hoog. De schade aan de poort is vrij groot. Een steunbalk moet vervangen worden. Gisteren zijn de deuren er uit gehaald. „Dat is omdat de Havendagen er aan ko men. Dan moet de poort open zijn", zegt wethou der A. Verseput. Volgens hem gebeurt het regel matig dat (vracht)wagens via de poort de stad in rijden, terwijl dit verboden is. Hij denkt dat dit deels te wijten is aan navigatiesystemen. De poort wordt waarschijnlijk hersteld na het toeris tenseizoen. De vrachtwagenchauffeur is aange houden. foto Marijke Folkertsma HANSWEERT - Muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert heeft een even doeltreffende als origine le oplossing gevonden om tijdens het dweilbandfestival op 30 sep tember toch alle bandjes te kun nen laten spelen. Het fiets-voet- veer tussen Hansweert en Perkpol- der zal die dag eenmalig dienst doen als podium, varend en wel. 'De Onderneming' van de familie De Brouwer vaart eigenlijk alleen in juli en augustus, maar voor de ze gelegenheid wordt een uitzon dering gemaakt. Het veer vertrekt rond het middaguur vanuit Perk- polder en verlaat Hansweert rond de klok van half zes. In de tussen tijd worden rondvaarten over de Westerschelde gemaakt. Tijdens die tochtjes vaart er steeds een dweilband mee. Er waren dit jaar zoveel aanmeldingen, dat een extra locatie nodig was naast de drie gebruikelijke. door Emile Calon VLISSINGEN - Spelen in het Neder lands Politie Orkest (NPO) is voor Jack de Boo van Uijen een waar ge noegen. Met enthousiasme vertelt de Vlissinger (59) over de profes sionaliteit van de collega-musici, de kunde van de beide dirigenten maar ook over de kameraadschap. Zo beschrijft hij hoe na het overlij den van een van de musici bijna ie dereen aanwezig was bij de begra fenis.. „Allemaal hadden ze vrij ge nomen. Vanuit het hele land kwa men ze om voor hun overleden collega te spelen." De Boo van Uijen is al jaren so lo-klarinettist bij het NPO. Samen met zijn collega's speelt hij mor genavond in de Sint Jacobskerk in Vlissingen ter gelegenheid van de opening van Sail de Ruyter. Bijna alle musici van het NPO zijn actief binnen de Nederlandse politie. Dat varieert volgens De Boo van Uijen van administratief medewer ker tot en met commissaris. Alleen de slagwerker, de eerste fluitist en een saxofonist zijn 'huurlingen', beroepsmusici die worden inge huurd om mee te spelen. Want het lukt momenteel niet om bin nen de politie musici te vinden die die instrumenten op hoog ni veau kunnen bespelen. 1*5 De musici van het Nederlands Po- litie Orkest komen uit alle gele dingen van de 25 politiekorpsen, van administratief medewerker tot en met commissaris. De musici van het NPO komen uit alle 25 politiekorpsen. De Boo van Uijen is de enige Zeeuw in dat ge zelschap. Hij geeft aan dat bij de se lectie de kwaliteit allesbepalend is. Na pensionering mogen musici nog een jaar spelen en daarna ne men ze afscheid. „Op die manier voorkomen we dat we een senio renorkest worden. Want wie bij ons speelt, wil niet meer weg." Gemiddeld treedt het NPO zo'n twaalf maal per jaar op. Daarnaast zijn er ook nog eens zo'n twaalf re petities, meestal ergens centraal in het land. Dat betekent dat de le den van het NPO elkaar niet veel zien. Toch slagen ze er volgens De Boo van Uijen in om als een goed ingestudeerd orkest op te treden. Dat is volgens de Vlissinger te dan ken aan de professionaliteit van de musici. door Lilian Dominicus GOES - Een woongemeenschap, een winkel van twee verdiepin gen, een studiocomplex of toch maar luxe appartementen? Project ontwikkelaar Timewalk BV uit Middelburg zoekt naarstig een nieuwe bestemming voor de pan den Den Ingel en Rijssel aan de Grote Markt in Goes. De gebouwen lijken een moeilijk dossier te worden. Het oorspronke lijke plan was om er zeven luxe ap partementen in te bouwen met een prijs van tussen de 270.000 en 380.000 euro. Maar kopers kwa men er niet op af. Te duur, te ver van parkeergelegenheid, te la waaiig? Medewerker J. Geurts van Timewalk BV kan er alleen maar naar raden. „Het is een prachtig pand op een unieke locatie. En het heeft een machtig geheim: een groot dakterras. Daar zitten enorm veel mogelijkheden." Omdat het middeleeuwse panden zijn, is de inrichting complex: over al zijn trappetjes, vides en door gangetjes. Renovatie in een oud pand waar geen enkele muur recht staat, is altijd duurder dan in een moderne blokkendoos. Verder heeft de binnenstad de status be schermd stadsgezicht, wat het las tig maakt ingrijpend te verbou wen. Timewalk BV is nu in gesprek met aannemers, architecten en gemeen te. Geurts: „We wringen ons in al le bochten om er iets van te ma ken. Het zou zonde zijn om-zo'n mooi pand leeg te laten staan. ARNEMUIDEN - Een stel jongens heeft maandagavond tussen zeven uur en half acht auto's op de A58 bij Arnemuiden bekogeld met ap pels. Een 36-jarige man uit Arne muiden deed daarvan aangifte bij de politie. Zijn bedrijfsbus raakte beschadigd. Volgens de politie is de man nog op zoek gegaan naar de jongens, maar heeft hij ze niet gevonden. De politie weet dan ook niet wie het waren. Vermoedelijk gaat he' om een duo. fOfDTn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39