hartinfarct op pelgrimstocht Dweilorkesten zetten Goese Lyceum doet Renesse op z'n kop sigaret in de ban Tweede editie van dweilfestival trekt dertien bands. Algeheel rookverbod voor leerlingen van locatie Bergweg. Honderd tractoren op Trekkertrek Schouws Kamerkoor in Jacobuskerk Renesse Haringvlietbrug gedeeltelijk afgesloten Kunst en Eer met twee orkesten op Havendag Kinderlessen over vangsten uit sleepnet Fietsen langs de Schouwse zuidkust S PZC Woensdag 22 augustus 2007 2 7 René Korstanje (midden) wil na zijn hartinfarct bewijzen dat hij nog wel degelijk in staat is tot prestaties als de fietstocht naar Santiago de Compostela. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting RENESSE - Renesse staat in het weekeinde van 8 en 9 september helemaal in het teken van de dweilbands. Voor het tweede ach tereenvolgende jaar wordt dan het Renesser Dweil Festival gehouden. Dertien dweilbands met in totaal 325 bandleden uit heel Nederland komen naar de badplaats om op te treden in het centrum van het dorp. De bands luisteren naar illustere namen als Doe Mar Wa, Leut or kest Krab Aan en Bendebelazert. Zeeuwse deelnemers zijn Oorons- noe en Te Zot Ut Goes, beide uit Goes en Lieverierastuus van Schou- wen-Duiveland. Vrijdag komen alle bands al naar Renesse en de eerste optredens be ginnen zaterdag om 13.00 uur bij de watermeter. Dat pleintje fun geert als centrale plaats. „Daar zet ten we een bierstube neer", zegt E. Troost namens de organisatoren. Alle bands zullen daar meerdere keren optreden. Daarnaast gaan de bands ook aan de wandel en ko men bij verschillende bedrijven langs. Het middagprogramma duurt tot 17.00 uur. Dan is het even pauze en vanaf 19.00 tot 23.00 uur treden alle bands weer op. De toeschouwers krijgen kaart jes uitgereikt en kunnen bepalen wat de beste band en wat de slechtste is. Zondag beginnen de bands ook weer op 13.00 uur te spelen. Dan is de finale van de competitie beste dweilband. Om 16.00 uur wordt de prijswinnaar bekend gemaakt. De bands spelen daarna nog door tot 18.00 uur. door Luc Oggel GOES - Leerlingen van het Goese Lyceum locatie Bergweg die roken, mogen dat niet meer op school doen. Sinds deze week geldt in en rond het gebouw een algeheel rookverbod. Daarmee is' de beroepsopleiding de eerste school in Zeeland die de sigaret volledig in de ban doet. Een rigoureuze stap, erkent sector directeur A. de Gans. „Roken in de school mocht al niet, maar nu het buitenplein waar het nog wel mocht door verbouwing niet kan worden gebruikt, hebben we beslo ten het helemaal niet meer toe te staan." De vmbo-afdeling van het Goese Lyceum, onderdeel van de Pontes scholengroep, telt een kleine zes honderd leerlingen. Daarvan rookt volgens de directeur de helft. „Er is natuurlijk wel wat gemopper, maar het is gewoon iets waar we als school aan moeten wennen." Tot en met eind volgende week wordt alleen waarschuwend opge treden. Leerlingen die daarna met een sigaret worden gezien, krijgen een tijdstraf. Worden ze daarna nog een keer betrapt, dan volgt een gesprek met de ouders. Hoewel er wordt gesurveilleerd, er kent De Gans dat maar tot op zeke re hoogte kan worden gecontro leerd of het verbod wordt nage leefd. „Er is altijd wel ergens een plekje waar je even ongezien een sigaret kunt opsteken." Het verbod geldt ook voor docenten, maar voor de 'echte verslaafden' onder hen is er een rookkamertje. „Als het maar uit het zicht van de leer lingen gebeurt", aldus De Gans. 's-HEER ABTSKERKE - Meer dan hon derd tractoren verschijnen zater dag 25 augustus aan de start van Trekkertrek aan de Noordhoekweg in 's-Heer Abtskerke. Kinderen kunnen meedoen aan de traptrekker- en skelterrace. De proeftrek begint om 10 uur en de wedstrijden om 13 uur. 's Avonds staat een optreden van een Zeeuw se rockband op het programma. RENESSE - Het Schouws Kamer koor geeft morgenavond zijn laat ste donderdagavondconcert van dit jaar. Het koor doet dat in de Ja cobuskerk in Renesse. De zangers worden begeleid door onder meer organist Kees Groen- leer. Dirigent is Marco 't Hart, orga nist in Brielle. Fluitiste Bianca Jon kers en pianist Peter Krijger breng en instrumentale muziek. Het concert begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Haringvlietbrug bij Stellendam is komend weekend ge deeltelijk gesloten voor het wegver keer in verband met reparaties. In beide richtingen is één rijstrook be schikbaar. De brug wordt ook min der bediend voor de scheepvaart. Om de overlast te verminderen zijn speciale, goedkope buskaartjes verkrijgbaar. De stremming begint vrijdag om 20.00 uur en duurt tot maandagochtend 5.00 uur. ZIERIKZEE - De twee orkesten van Kunst en Eer treden zaterdag op tij dens de Havendagen in Zierikzee. Zowel de harmonie als de slag werkgroep komen vanaf 15.30 uur in actie bij de Zuidhavenpoort. De harmonie staat onder leiding van Dirk Verholle uit het Vlaamse Zomergem. Bij de slagwerkers ver vult Vlissinger Bart van der Vaart die rol. SCHARENDIJKE - Theodoor Braaks- ma van Natuuravontuur geeft vrij dagmiddag 'zeelessen' bij de strandbibliotheek aan de Brou- wersdam. Alle deelnemers helpen om een enorm net uit zee het strand op te trekken. De vangsten worden sa men bekeken. De lessen zijn geschikt voor kinde ren vanaf 8 jaar en duren van 14 tot 16 uur. Na afloop krijgt ieder een een diploma. ZIERIKZEE - Natuurmonumenten houdt zaterdag een fietstocht langs de zuidkust van Schouwen. Onder weg vertelt een gids over dieren en planten, het ontstaan van de inla gen en de uitvoering van Plan Tu reluur. De tocht start om 13.30 uur bij parkeerplaats Levensstrijd bij Zierikzee. Deelnemers moeten de eigen fiets meebrengen. Aanmelden op www.natuurmonu- menten.nl of via 0113 644044.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37