Tipi's passen naadloos in landschap PZC 25 Zeeland forum'op site Komst kas roept verzet op Landschapscamping Kijkuit zet in op Rondje Grevelingen. 33 SCHOUWEN-DUIVELAND Buren van bloemen- kweker Schuddebeurs sturen gemeente brief. isEirnsÉmmmmm Noodrem Leerlingen van het Ostrea Lyceum in één van de tipi's op Kijkuit. In de tenten kan een vuur worden gestookt. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZONNEMAIRE - Een bijzondere ma nier van overnachten op een steen worp afstand van het Grevelingen- meer. Op Landschapscamping Kijkuit in Zonnemaire kunnen kampeerders terecht in tipi's in di verse soorten en maten. De india- nententen passen naadloos in het landschap; precies zoals campingei genaren Niek en Esther Deist het voor ogen hebben. Het tipidorp maakt deel uit van het 'Rondje Grevelingen'. Onder deze noemer werken ver schillende ondernemers samen aan producten waarin het Greve- lingengebied centraal staat. Water, natuur, rust en ruimte zijn dé ster ke punten van het gebied. Daar moet je dan ook, met zowel activi teiten als overnachtingsmogelijkhe den, bij aansluiten - is de gedachte achter het initiatief Naast landschapscamping Kijkuit zijn tot nu toe ZeelandBuitenland (onder meer met een buitensport centrum op de Kabbelaarsbank), Digna van den Broek (onder meer organisator van wandeltochten), het Grevelingenschap en The Fire Within betrokken bij Rondje Gre velingen. Door samen te werken kunnen mooie producten op po ten worden gezet, schetst het twee tal. Zoals een kanotocht van cam ping naar activiteitenterrein of el ke andere mogelijke variatie. „Iets meer bieden dan alleen kamperen: namelijk actief bezig zijn in en rond de Grevelingen", stelt Deïst. Voor de familie, ooit voortrekker bij de totstandkoming van het fe nomeen landschapscamping, is die opzet op zich niet nieuw. Bij wijze van animatie krijgen kam peerders steevast passende activi teiten aangeboden, zoals het van gen van krabben of knutselen met natuurlijk materiaal. Het tipidorp, dat bij wijze van proef dit jaar voor het eerst is opge zet, biedt tal van nieuwe mogelijk heden, zoals 'outdoorcooking', voor zowel recreanten als bedrij ven. De bedoeling is volgend jaar opnieuw een tentendorp op te bouwen. „Het is een aanvulling op de verblijfsmogelijkheden op Schouwen-Duiveland." Cliënten van Emergis leren elkaar hun leven te herstellen Tip? redzzee@pzc.nl Woensdag 22 augustus 2007 Aanslag op veld vol zeekraal ZIERIKZEE - Geen discussies over ge meentelijk beleid maar seksadver- tenties en promotie voor viagrapil- len vulden de afgelopen dagen het discussieforum van de gemeente Schouwen-Duiveland. „En dat wil je toch niet op je site hebben", zegt webmaster T. Wandel. Daarom is het discussieforum tij delijk gesloten. Intussen wordt naarstig gezocht naar een manier om deze spam-mailtjes te weren. Waarschijnlijk zal het forum zwaarder beveiligd moeten wor den. „Maar we willen voorkomen dat mensen eerst moeten inlog gen." De gemeente is bang dat het forum dan helemaal slecht benut wordt. Nu al wordt maar mondjes maat gebruik gemaakt van de mo gelijkheid tot discussie. door Martijn de Koning SCHUDDEBEURS - Bewoners van de Hanenweg in Schuddebeurs ko men bij de gemeente in het ge weer tegen het plan van bloemen- kweker A. van der Wekken om een kas te bouwen bij zijn bedrijf Volgens het plan komt die recht te genover hun huis, aan de overkant van de weg. Het protest van de omwonenden komt in een vroeg stadium. De aanvraag van Van der Wekken is nog niet behandeld door de ge meente. „Door allerlei procedures wordt het zeker eind volgend jaar voordat ik eventueel kan beginnen met bouwen", stelt de bloemen- kweker. De gemeente zal de be zwaren daarom ook niet in behan deling nemen. De vijf buren, die allemaal op ei gen naam een brief stuurden, vre zen een toename van licht- en ge luidsoverlast. Verder verwachten ze een toename van vrachtwagen- verkeer in hun straat en verpest de kas hun uitzicht, stellen ze. Die kas wordt negenduizend vierkante meter groot en zes meter hoog. Dat alles zal de waarde van hun Vijf bewoners van de Hanenweg protesteren bij de gemeente te gen plannen van bloemenkweker Van der Wekken voor de bouw van een kas. woningen flink verlagen, vrezen de buren. „Je kunt van Schuddebeurs toch geen industriegebied maken!", stelt één van de briefschrijvers. 'Be lachelijk' en 'onaanvaardbaar', vindt een ander. „Voor dergelijke bedrijven zijn andere plaatsen op ons eiland en daarbuiten." Volgens Van der Wekken heeft hij inmiddels contact gehad met zijn buren. „We hebben om de tafel ge zeten en ik heb een groot deel van hun zorgen weggenomen. Zo komt er 's nachts helemaal geen licht in de kassen en wil ik er alles aan doen om verkeershinder te voorkomen. En ik bekijk of ik de kas nog iets op kan schuiven. Ik hoop en denk dat we er samen wel uitkomen." Tip? redactie@pzc.nl De trein is 's zomers zo gek nog niet. De voordeelurenkaart is de hele dag geldig, ook al voor ne gen uur 's morgens. En je komt nog eens iemand anders tegen. Op de terugweg naar Zeeland voegt zich een mevrouw in een grote rolstoel bij ons. NS-perso- neel heeft haar keurig naar bin- nengeholpen. Ze blijft met haar rolstoel pontificaal midden op het balkon staan en vult zonder enig probleem de toch vrij grote ruimte. „Nee", verkondigt ze luid, „over de service van de NS heb ik weinig te klagen. Ik heb nog maar twee keer aan de nood rem moeten trekken, omdat er niemand kwam om mij uit de trein te helpen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35