Verhuizing ambulance is opgeschort Vliegveld wil dat minister uitbreiding van camping verbiedt Piccanti Hess Grand Circle Aanrijtijden op Tholen worden volgend jaar in breed verband bekeken. Noodlandingen zouden onmogelijk zijn als camping groter wordt. 0.1 liter Bessen Hoppe ^CT/eux elders jfcssr \jjsar Rosso di Toscane door Rob Paardekam THOLEN - De ambulancepost van de gemeente Tholen wordt voorlo pig niet verplaatst van Sint-Maar tensdijk naar Tholen-stad. „Ik zie daar op dit moment onvoldoende argumenten voor", zegt directeur P. Bouman van de Regionale Am bulance Voorziening Zeeland. Daarmee wijkt hij af van het stand punt van zijn onlangs ontslagen voorganger. Die hield voet bij stuk over de verplaatsing. De aanrijtij- den voor de gemeente als geheel zouden daarmee verbeteren, maar in Stavenisse zouden juist iets meer ambulances niet binnen de vijftien minuten arriveren. In het dorp ontstond daar grote beroe ring over, met een handtekenin genactie tot gevolg. In Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse gebeurde later hetzelfde. De Regionale Ambulance Voorzie ning Zeeland (RAVZ) zegde toe te Een besluit over de verhuizing van de ambulancepost op Tholen wordt uitgesteld, omdat de RA VZ de aanrijtijden volgend jaar in een veel breder verband bekijkt. laten onderzoeken of een post in Poortvliet wellicht beter zou zijn, maar dat onderzoek komt er voor lopig niet. De nieuwe directeur is namelijk van mening dat de 'kwes tie Tholen' niet op zichzelf staat. Boven de Westerschelde spelen meer kwesties met aanrijtijden en die wil hij volgend jaar in zijn ge heel bekijken. In het ambulance vervoer hangt veel met elkaar sa men. Zo gaat er op het moment dat de ziekenauto in Sint-Maar tensdijk uitrukt vanuit Zuid-Beve land een ambulance naar Tholen om stand-by te staan. Bovendien vindt Bouman de argumenten om de post te verplaatsen - iets betere aanrijtijden voor de gemeente als geheel - onvoldoende. De kwestie komt in de loop van volgend jaar weer op tafel en dan is in principe alles mogelijk. Wethouder M. Velt huis spreekt geen voorkeur uit. „Ik hoop gewoon dat de optimale op lossing uit de bus komt." In Tholen-stad zou de ambulance post een onderkomen gaan delen met de brandweer. Dat is nu onze ker. „Toch gaan we door met de nieuwe brandweerkazerne", zegt Velthuis. „Als we dat niet doen, vertragen we de herstructurering van bedrijventerrein Noord, want de huidige brandweerkazerne ligt in het plangebied daarvan." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De strijd van Vlieg veld Midden-Zeeland tegen buur man camping De Witte Raaf ver hardt zich. Directeur Peter Geysen wil de minister van Verkeer en Waterstaat vragen de uitbreiding van de camping te verbieden. De Witte Raaf wil uitbreiden om dat de eisen van de brandweer strenger worden: de plaatsen waar kampeerders op staan moeten rui mer. De eigenaar van de camping vindt ook dat hij niet aan investe ringen ontkomt: een camping zon der overdekt zwembad heeft een achterstand op de concurrentie. De camping en het vliegveld lig gen elkaar in de weg. De caravans staan in het verlengde van de lan dingsbaan. Om de camping te ont wijken bij het dalen en landen, ma ken de vliegtuigen een bocht naar het noorden. Geysen stelt dat het gevaar toeneemt als de camping Directeur Geysen van vliegveld Midden-Zeeland wil dat de minis ter van Verkeer en Waterstaat de uitbreiding van camping De Wit te Raaf verbiedt. naar het oosten uitbreidt. Straks zou er aan de westkant van de lan dingsbaan geen ruimte meer zijn om veilig een noodlanding te kun nen maken. Volgens de gemeente Middelburg is er niets aan de hand: er wordt niet gebouwd binnen de risicocon touren, de grenzen die rond het vliegveld getrokken zijn. In het ge bied dat binnen die grenzen valt, komt natuur. Het natuurgebied is wel toegankelijk - mensen kunnen er overdag naartoe om te recreëren - maar alle nieuwe huisjes en cara vans staan straks buiten die veilig heidszone. Geysen maakt volgens de gemeente dan ook geen kans met zijn verzoek aan de minister. De minister verbiedt niet klakke loos alle bebouwing die te dicht bij het vliegveld komt, zegt een woordvoerster van het ministerie. „Voordat die beslissing valt, zal eerst goed naar de situatie gekeken moeten worden." Volgens Geysen heeft de Inspectie Verkeer en Waterstaat grote vraag tekens bij het plan. „Ze zijn er niet over geïnformeerd", zei hij maan dag in de commissie ruimte. „Wij hebben geen standpunt over de plannen van de camping", zegt een woordvoerster van de inspec tie. „Dat is een zaak tussen het vliegveld en de gemeente." lEïSnSVER Uniek in Nederland! Kwairteüs wijn in unieke Bag in Can elders Cabernet Sauvignon of Chardonnay uit Calïfornië GRAND THE GUENUVEl Diego Merlot of Cabernet Rosé elders elders Hardys Varietal Range Shiraz, Cabernet Rosé of Chardonnay uit Australië OUFANT Monasterio Palazuelos Ruedo - Verdejo uit Spanje elders JA&T elders Lenz Moser Blauer Zweigeit uit Oostenrijk Beaujolais Fleurie Guy Maland uit Frankrijk 1 00% vergelijkbare prijsjMJj elders Haal de folder met nog meer aanbiedingen en tips in uw slijterij! Wij verkopen geen alcohol onder de 16 jaar, geen sterke dranken onder de 18 jaar. Legitimatie verplicht. Aanbiedingen geldig t/m 2 september 2007, zolang de voorraad strekt. Druk en zetfouten voorbehouden. Kijk voor uw dichtstbijzijnde slijterij op DIRCKIII.nl PZC Woensdag 22 augustus 2007 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33