Goese Lyceum doet sigaret in de ban R& B Wonen succesvol met Nieuwe plannen voor panden Grote Markt Fracties akkoord met hogere starterslening Projectontwikkelaar wil leegstaande panden snel bestemming geven. Algeheel rookverbod voor leerlingen van locatie Bergweg. Honderd tractoren op Trekkertrek Hooien graslanden in De Zwaakse Weel De Kubus krijgt nul op rekest van provincie Diefstal sigaretten uit winkel in Kloetinge Getuige gezocht van Enquete dorpsraad botsing Wolphaartsdijk over hagelkanonnen Reimerswaalse regeling biedt per september meer perspectief. Van binnen-volière in Rilland tot duiktoren bij Borssele. 26 Woensdag 22 augustus 2007 PZC B Het plan om zeven luxe appartementen te bouwen in de panden Den Ingel en Rijssel aan de Grote Markt in Goes is van de baan. foto Dirk-jan Gjeltema door Lilian Dominicus GOES - Een woongemeenschap, een winkel van twee verdiepin gen, een studiocomplex of toch maar luxe appartementen? Na het fiasco van de verkoop van de ze ven appartementen is projectont wikkelaar Timewalk BV uit Mid delburg naarstig op zoek naar een nieuwe bestemming voor de pan den Den Ingel en Rijssel aan de Grote Markt in Goes. De gebouwen lijken een moeilijk dossier te worden. Het oorspron kelijke plan was om er zeven luxe appartementen in te bouwen met een prijs van tussen de 270.000 en 380.000 euro. Maar kopers kwamen er niet op af. Te duur, te ver van parkeergelegenheid, te la waaiig? Medewerker J. Geurts van Timewalk BV kan er alleen maar naar raden. „Het is een prachtig pand op een unieke locatie. En het heeft een machtig geheim: een groot dakterras. Daar zitten enorm veel mogelijkheden." Omdat het middeleeuwse panden zijn, is de inrichting complex: overal zijn trappetjes, vides en doorgangetjes. Renovatie in een oud pand, waar geen enkele muur recht staat, is altijd duurder dan in een moderne blokken doos. Bovendien heeft de binnen stad de status beschermd stadsge zicht, wat het niet makkelijk maakt om ingrijpend te verbou wen. Op de begane grond zit een winkel in kleding en woonacces soires. Timewalk BV is nu in gesprek met aannemers, architecten en ge meente. Geurts: „We wringen ons in alle bochten om er iets van te maken. Het zou zonde zijn om zo'n mooi pand leeg te laten staan. Bovendien zijn de investe ringskosten hoog. Zowel wij als de bewoners van Goes zijn daar om gebaat bij een oplossing." Een van de plannen is om de twee panden in te richten als een complex van studio's voor eenper soonshuishoudens. Een andere optie is om er een woongemeen schap te vestigen, die een aantal gemeenschappelijke voorzienin gen, zoals de keuken, deelt. Geurts: „Vanwege de ingewikkel de constructie kan dat een oplos sing zijn." Timewalk BV is ook op zoek naar een exploitant met een winkelformule waar twee verdie pingen in passen. „Dan kunnen er op de bovenste laag nog appar tementen komen." Kopers bleken vorig jaar geen in teresse te hebben in de geplande zeven luxe appartementen. Time walk BV denkt nu aan studio's of een woongemeenschap. door Luc Oggel GOES - Leerlingen van het Goese Lyceum locatie Bergweg die roken, mogen dat niet meer op school doen. Sinds deze week is zowel in als rondom het gebouw een alge heel rookverbod van kracht. Daar mee is de Goese beroepsopleiding de eerste school in Zeeland die de sigaret volledig in de ban doet. Een rigoureuze stap, erkent sector directeur A. de Gans. „We discus siëren er al langer over. Roken in de school mocht al niet, maar nu het buitenplein waar het nog wel mocht door verbouwing niet kan worden gebruikt, hebben we beslo ten het helemaal niet meer toe te staan. Je kunt het wel proberen af te bouwen, maar dat werkt niet." De vmbo-afdeling van het Goese Lyceum, onderdeel van de Pontes 's-HEER ABTSKERKE - Meer dan hon derd tractoren verschijnen zater dag 25 augustus aan de start van Trekkertrek aan de Noordhoekweg in 's-Heer Abtskerke. Kinderen kunnen meedoen aan de traptrekker- en skelterrace. De proeftrek begint om 10.00 uur, van af 13.00 uur beginnen de wedstrij den. 's Avonds staat een optreden van een Zeeuwse rockband op het programma. KWADENDAMME - Wie de natuur een handje wil helpen, kan van avond in De Zwaakse Weel bij Kwadendamme komen hooien. Er zijn deze week graslanden ge maaid. Met machines kan er niet worden gewerkt. Aanmelden kan bij Natuurmonumenten, 0113- 644044, of vanavond om 19.00 uur bij de werkschuur van Natuur monumenten, Zwaakse Dijk 5. scholengroep, telt een kleine zes honderd leerlingen. Daarvan rookt volgens de directeur de helft in meer of mindere mate. „Er is na tuurlijk wel wat gemopper, maar het is gewoon iets waar we als school aan moeten wennen." Tot en met eind volgende week wordt alleen waarschuwend opge treden. Leerlingen die daarna met een sigaret worden gezien, krijgen een tijdstraf. Worden ze daarna nog een keer betrapt, dan volgt een gesprek met de ouders. Hoewel er wordt gesurveilleerd, geeft De Gans toe dat maar tot op zekere hoogte kan worden gecon troleerd of het verbod wordt nage leefd. „Er is altijd wel ergens een plekje waar je even ongezien een sigaret kunt opsteken." Op locatie Bergweg van het Goe se Lyceum mag sinds deze week helemaal niet meer worden ge rookt. Ook buiten is een sigaret opsteken nu uit den boze. WOLPHAARTSDIJK - Op de Muiden- weg bij Wolphaartsdijk is zondag middag een daar geparkeerde auto aangereden, terwijl de eigenaresse niet in de buurt was. Toen zij bij haar auto, een Mitsubishi, terug kwam, sprak een man van 40 a 42 jaar haar aan. Hij had de botsing zien gebeuren, terwijl hij er met zijn hond vlakbij stond. De politie wil deze getuige spreken. Hij kan zich melden via 0900-8844. GOES - Goes mag voorkeursrecht uitoefenen op het pand van auto bedrijf De Kubus aan de Westha- vendijk. Dat heeft de provincie gis teren bepaald. Eigenaar A. de Rub ber had bezwaar gemaakt tegen het besluit. Als De Rubber zijn pand wil verkopen, moet hij het eerst aan de gemeente aanbieden. De Westhavendijk valt in het ge bied waar wijk Waterstad komt. Het rookverbod geldt overigens ook voor docenten, maar voor de 'echte verslaafden' onder hen is er nog wel een rookkamertje. „Als het maar uit het zicht van de leer lingen gebeurt", aldus De Gans. Met het rookverbod zet de afde ling voor beroepsonderwijs een volgende stap in haar streven een 'gezonde' school te zijn. Eerder werd het aanbod van snacks in de kantine aan banden gelegd, daar naast is er veel aandacht voor sport. Op de locatie Van Dusseldorp- straat van het Goese Lyceum (vwo, havo en vmbo-t) mag op één van de twee- pleinen nog wel worden gerookt, laat rector A. We vers weten. De Besturenraad, een vereniging van 2250 scholen in het christelijk onderwijs, heeft vorige maand ook gepleit voor een rookverbod op pleinen. Dat zou op 1 juli 2008 moeten ingaan, gelijktijdig met rookverbod in de horeca. HEINKENSZAND - Dorpsraad Hein- kenszand houdt op de website een enquête over het recente verbod op het gebruik van twee hagelka- nonnen in Borsele. 'Goed dat ze verboden zijn', is de stelling. 'Ze ge ven geluidshinder en werken mis schien niet.' De uitslag tot nu toe: 29 niet mee eens, 7 mee eens en 6 deels mee eens. Een enquête van CDA Borsele zaterdag wees op nog meer steun voor fruittelers. KLOETINGE - Uit een winkel aan de Lewestraat in Kloetinge is nage noeg de hele voorraad sigaretten weggenomen. De diefstal is tussen zaterdagavond half twaalf en zon dagochtend acht uur gepleegd. De toegang tot het winkelpand was ge forceerd. Hoeveel er precies is ge stolen en wat de waarde van de si garetten is, was gisteren nog niet bij de politie bekend. door Luc Oggel KRUININGEN - De raadsfracties in de gemeente Reimerswaal zijn gis teravond akkoord gegaan met het collegevoorstel om de startersle ning van 30.000 naar 35.000 euro te verhogen en de werkingssfeer er van uit te breiden tot alle nieuwe woningen en bestaande woningen die niet duurder zijn dan 175.000 euro. De nieuwe verordening gaat per 1 september in. De SGP-fractie stelde voor om de maximale prijs van nieuwe huizen op 165.000 te stellen, om zo te voorkomen dat projectontwikke laars of aannemers een slaatje kun nen slaan uit de nieuwe opzet. Daarnaast wilde de partij dat het bedrag van 175.000 euro voor be staande woningen exclusief het kosten koper-deel zouden zijn, om dat kopers anders nog beperkt in hun keuze zouden zijn. C. Verburg (PvdA) wierp tegen dat ook voor 175.000 euro inclusief kosten koper genoeg leuke huizen te koop staan in Reimerswaal. Het SGP-amende- ment werd verworpen. De PvdA gaf wel aan een evaluatie van de regeling te willen zien zo dra het startersleningenpotje is op gebruikt. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Groots en meesle pend is het allemaal niet. Dat is ook nooit de bedoeling geweest van het leefbaarheidsfonds van wo ningcorporatie R8cB Wonen. Mar- lou Boerbooms, hoofd bewoners zaken, geeft treffend weer: „Het zijn de kleine dingen die het doen." R8cB Wonen - sociale verhuurder en ontwikkelaar in Reimerswaal en Borsele - heeft er succes mee. In nog geen jaar zijn voor het leef baarheidsfonds 29 aanvragen inge diend, waarvan er negentien zijn geaccepteerd, zeven afgewezen en drie doorverwezen naar 2008. R8cB Wonen heeft jaarlijks in to taal 175.000 euro beschikbaar voor het leefbaarheidsfonds. Dat is één procent van de bruto huursom, in clusief servicekosten. Tot voor kort gebruikte de woningcorporatie dit geld voor het aanbrengen van ver lichting en riolering in brandgan gen achter eigen huurwoningen. Ook dit jaar gaat daar, voor de laat ste keer, geld naartoe (87.500 eu ro). De rest is voor initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid in de 22 dorpen van Borsele en Rei merswaal. Heel gewone dingen zitten ertus sen. Ouderen die in Krabbendijke bij wooncomplex Moerbeihof op een taxi moeten wachten, misten een zitbankje in de hal. R8cB Wo nen zorgde ervoor. De speeltuin vereniging in 's-Gravenpolder zat om nieuwe speelhuisjes verlegen. De woningcorporatie kwam over de brug. Zo zijn ook de scouting in Heinkenszand (bijdrage nieuw 'Het zijn de kleine initiatieven van bewoners die het doen' onderkomen), scootmobielrijders in Hof Cruninghe in Kruiningen (compressor voor oppompen ban den) en bewoners van wooncom plex Oostkilhoek in Rilland (bin nen-volière opgeknapt) geholpen. Een groter project, de tuinen bij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30