PZC Bedrijventerrein aan kanaal Goes klaar voor bouw Waterstad PZC 25 Vrouw op straat beroofd in Goes EVELANDEN-THOLEN 31 33 Polder bij Hansweert in beeld als opvangplek voor 'natte' bedrijven. Raad hakt in september de knoop door, partners tekenen erna contract. Noodrem Aanslag op veld vol zeekraal Woensdag 22 augustus 2007 Cliënten van Emergis leren elkaar hun leven te herstellen Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende HANSWEERT - Aan de oostzijde van het kanaal door Zuid-Beveland, tussen het sluizencomplex bij Hansweert en de Vlakebrug, komt mogelijk een groot bedrijventer rein voor watergebonden bedrij ven die elders klem zitten. De pro vincie laat momenteel onderzoek naar die locatie verrichten. Dit na jaar moet de studie klaar zijn. Het project Waterstad in Goes vormt de directe aanleiding voor dat onderzoek. Goes bouwt de ko mende tien jaar het havenindus triegebied om tot een woonwijk met tweeduizend woningen. De gevestigde watergebonden bedrij ven moeten daarvoor wijken. Voor vijf beton- en zandbedrijven wordt gezocht naar een nieuwe plek aan vaarwater. De provincie wil zich in het onderzoek echter niet beperken tot het Goese pro bleem. Als er elders een nieuw, nat bedrijventerrein komt, is dat niet alleen bestemd voor de Goese ondernemingen, maar voor (klei nere en middelgrote) watergebon den bedrijven uit heel Zeeland. Een voorwaarde is dat ze op zo'n nieuw terrein de komende jaren nog kunnen groeien. Vier mogelijke locaties heeft de provincie geselecteerd. Daarvan zijn er al drie min of meer afgeval len: de haven van Kats (te klein, ei genaar ziet het niet echt zitten), de Zandkreekdam en het Goese Sas (mogelijk conflictsituaties met na- tuurrichtlijnen). Blijft het Kanaal door Zuid-Beve land over. De ogen zijn nu gericht op de polder tussen de Kanaalweg en de A58. De provincie bestu deert drie varianten, waarvan de grootste vijftien hectare beslaat. Zeker is dat er een insteekhaven moet worden aangelegd om de scheepvaart op het kanaal niet te hinderen. De polder is landbouwgebied. Er staan enkele boerderijen en hui zen. De gemeente Reimerswaal is op de hoogte van het onderzoek, zegt burgemeester J. Huisman. Stemt het college van burgemees ter en wethouders ermee in? „Zo ver zijn we nog niet. We moeten er goed naar kijken. Tenslotte krij gen we niet elke dag een verzoek van de provincie voor zo'n groot bedrijventerrein." De polder aan het kanaal heeft in 1*^ De provincie doet onderzoek naar de aanleg van een nat bedrij venterrein aan het kanaal bij Hansweert, bedoeld voor klemzit- tende watergebonden bedrijven. elk geval de voorkeur van de pro vincie en de gemeente Goes, zeg gen de Goese wethouders S. van 't Westeinde en M. Dieleman. Voor het project Waterstad is het van belang dat het natte bedrijven terrein er over niet te al te lange tijd ligt. Als de gemeente namelijk de watergebonden bedrijven in het havenindustriegebied geen an dere plek kan bieden, dan moet ze vrijwel zeker de bedrijven onteige nen. Daarmee is acht miljoen euro gemoeid, precies het bedrag dat Goes nog tekortkomt op het 120 miljoen euro vergende woning bouwproject Waterstad. Niet-watergebonden bedrijven in het Goese havengebied vormen geen probleem. Zij kunnen wor den verplaatst naar bedrijventer rein Poel II. Van 't Westeinde wil bedrijven zo snel mogelijk duide lijkheid verschaffen. „Ze moeten weten waar ze aan toe zijn." door Frank Balkenende GOES - Alle seinen staan op groen voor het ambitieuze woningbouw project Waterstad in Goes: de om vorming van het havenindustrie terrein tot een wijk met tweedui zend woningen. De partners in het project tekenen 9 oktober een samenwerkingsover eenkomst. Dat zijn de gemeente Goes, de Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking en de projectontwikkelaars Van Garde ren Dekker en Proper Stok. De laatste drie verplichten zich tot de bouw van de geplande huizen. Ieder is voor een kwart verant woordelijk voor het 120 miljoen euro vergende woningbouwpro ject. De gemeente heeft gekozen voor publiek-private samenwer king om zelf weinig financiële risi co's te lopen. Er rest nog een ex ploitatiegat van acht miljoen euro, maar dat valt weg als watergebon den bedrijven kunnen worden ver plaatst naar een 'nat' bedrijventer rein. De gemeente hoeft dan geen onteigeningskosten te maken. Ove rigens hoeft Goes niet op subsidie van het ministerie van Vrom te re kenen. Vrom vindt dat de rijke cor poraties een groter steentje moe ten bijdragen aan stedelijke ver nieuwing. De RWS doet dat ook in Waterstad. Er ligt inmiddels ook een vooront werp-bestemmingsplan, waarin al leen het noordelijke deel totaal is uitgewerkt. In 2009 begint daar de bouw van vierhonderd woningen. De rest is globaal beschreven, zo dat het zeker tien jaar lopende plan aan marktonwikkelingen kan worden aangepast. De Goese com missie grond (29 augustus) en de gemeenteraad (20 september) pra ten binnenkort over het ruimtelij ke plan. Het gebied aan de oostzijde van het Kanaal door Zuid-Beveland (rechts op de foto), tussen het sluizencomplex in Hansweert en de Vlakebrug, wordt mogelijk een nat bedrijventerrein voor watergebonden bedrijven die op hun huidige plek klem zitten of te veel hinder veroorzaken, foto Dirk-Jan Gjeltema Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. GOES - Een 74-jarige inwoonster van Lelystad (provincie Flevoland) is gistermiddag in het Kolveniers- hofin de binnenstad van Goes be roofd. Twee mannen waren bij de bero ving van de vrouw betrokken. Zij zagen kans met geweld haar porte monnee uit haar hand te rukken, waarop beide dieven wegrenden. Het slachtoffer liep kneuzingen op aan haar hand. De politie is op zoek naar getuigen van deze beroving. Ze kunnen zich melden bij de politie in Goes, Valckeslotlaan 6, of bellen met het algemene politienummer 0900- 8844. Tip? redactie@pzc.nl De trein is 's zomers zo gek nog niet. De voordeelurenkaart is de hele dag geldig, ook al voor ne gen uur 's morgens. En je komt nog eens iemand anders tegen. Op de terugweg naar Zeeland voegt zich een mevrouw in een grote rolstoel bij ons. NS-perso- neel heeft haar keurig naar bin- nengeholpen. Ze blijft met haar rolstoel pontificaal midden op het balkon staan en vult zonder enig probleem de toch vrij grote ruimte. „Nee", verkondigt ze luid, „over de service van de NS heb ik weinig te klagen. Ik heb nog maar twee keer aan de nood rem moeten trekken, omdat er niemand kwam om mij uit de trein te helpen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29