Lekker spelen Vlissingse raad vindt eigen studie naar Scheldekwartier voorbarig 5E!5"*,-'r 'Dit is de kans om de misser Scooterdieven op heterdaad betrapt Haringvlietbrug voor een deel afgesloten Wethouder berispt directeur l'Escaut Zomeravondconcerten in Zoutelande Enquête dorpsraad over hagelkanonnen Veerse meiden kunnen meezeilen met klipper Lopend onderzoek strekt zich uit tot oud-wethouders. Vlissinger is eerste klarinettist bij orkest Nederlandse politie. Vliegveld wil minister vragen om verbod op bebouwing camping. 26 Woensdag 22 augustus 2007 PZC W VUSSINGEN - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 18-jarige Souburger en een 17-jarige Vlissinger aangehouden omdat ze een scooter probeerden te stelen in de Kasteelstraat in Vlis- singen. De eigenaar hield de scooter in de gaten omdat eerder op de avond een poging was gedaan om hem mee te nemen. Hij betrapte de die ven zelf en schakelde vervolgens de politie in. ZIERIKZEE - De Haringvlietbrug bij Stellendam is komend weekend ge deeltelijk gesloten voor het wegver keer in verband met reparaties. In beide richtingen is één rijstrook be schikbaar. De brug wordt ook min der bediend voor de scheepvaart. De stremming begint vrijdag om 20.00 uur en duurt tot maanda gochtend 5.00 uur. VUSSINGEN - Wethouder T. Verha- ge heeft l'Escaut-directeur van Beekhuizen aangesproken over de communicatie met huurders. „Ik heb gezegd dat ik blij ben dat l'Es caut in gesprek gaat met bewo ners, ondanks de wederom wat on gelukkig geformuleerde brief daar over. Het is niet de eerste keer dat de corporatie onhandig optreedt. Daar spreek ik Van Beekhuizen re gelmatig op aan en dat wordt me niet in dank afgenomen." ZOUTELANDE - De christelijke mu ziekvereniging Luctor et Emergo geeft vanavond om 19.30 uur een zomeravondconcert in de Langst raat in Zoutelande. Zowel de slag werkgroep als de fanfare treedt er op. Morgenavond is het de beurt aan de groep No Frontiers, die Ier se luistermuziek speelt. Dit con cert begint om 20.30 uur. HEINKENSZAND - De dorpsraad van Heinkenszand houdt op de websi te een enquête over het recente verbod op het gebruik van twee hagelkanonnen in Borsele. 'Goed dat ze verboden zijn', is de stelling. 'Ze geven geluidshinder en wer ken misschien niet.' De uitslag tot nu toe: 29 niet mee eens, 7 mee eens en 6 deels mee eens. Een en quête van CDA Borsele zaterdag wees op nog meer steun voor fruit telers. VEERE - Meisjes van 11 tot 16 jaar uit de gemeente Veere kunnen za terdag 29 september meezeilen met de klipper De Hoop. De klip per vertrekt om 12.45 uur uit Veere en meert om 18 uur af in Goes. Er is plaats voor 32 meiden. Deelname kost 5 euro. Opgeven via e-mail bij de Stichting Welzijn Veere: a.wisse@welzijnveere.nl. door Maurits Sep VUSSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen voelt wel wat voor een eigen onderzoek naar het project Scheldekwartier. Een meerderheid wil echter afwachten wat het on derzoek oplevert dat deskundigen nu uitvoeren in opdracht van het college van B en W. GroenLinks heeft juist twijfels bij dat onderzoek omdat het college zowel opdrachtgever als betrokke ne is. Fractievoorzitter P. Kruizin- ga heeft er weinig vertrouwen in dat de resultaten ongecensureerd aan de raad worden voorgelegd. „Wij kunnen dus nooit een onaf hankelijk oordeel vellen." De meeste andere partijen geven het lopende onderzoek wel een kans. De coalitiepartijen PvdA, CDA en PSR maar ook oppositie partijen LPV en RPCU noemen een onderzoek door de raad op dit moment 'voorbarig'. „Een goed idee, maar het komt te vroeg", meent C. Kapaan (RPCU). Kapaan denkt dat er ongeacht de uitkomsten van het huidige onder zoek toch nog eigen speurwerk van de raad nodig zal zijn. Ande ren sluiten dat evenmin uit. Als er vragen openblijven, kan de raad al tijd nog zelf proberen informatie boven tafel te krijgen, zegt PvdA'er H. de Haas. „Het instrument is goed en de gedachte sympathiek", oordeelt M. Geilenkirchen (CDA). Hij acht het college echter in staat 1^ GroenLinks wil dat de gemeente- raad zelf de crisis rond het Schel dekwartier gaat onderzoeken. Een meerderheid wil wachten op het lopende onderzoek. met voldoende antwoorden te ko men. Het lopende onderzoek strekt zich inmiddels ook tot die bestuurders uit. Oud-wethouder en huidig Pv- dA-fractievoorzitter De Haas is uit genodigd om op gesprek te ko men, maar weigert mee te werken. „Ik heb niks te verbergen, maar ik heb wel iets tegen het type onder zoek, dat een gevoel van fraude op roept. Bovendien moet ik dan straks als raadslid een oordeel vel len over een onderzoek waarvan ik zelf deel uitmaak. Dat is een ra re spagaat." De Haas heeft over de uitnodiging wel contact gehad met oud-wethouder en zittend WD-raadslid P. van der Maden maar nog niet met oud-CDA-wet- houder en huidig burgemeester van Zundert L. Poppe-de LoofE „Zij is op vakantie", aldus De Haas. Van der Maden zegt niet te zijn uitgenodigd. door Emile Calon VLISSINGEN - Spelen in het Neder lands Politie Orkest is voor Jack de Boo van Uijen een waar genoegen. Met enthousiasme vertelt de Vlis singer (59) over de professionaliteit van de collega-musici, de kunde van de beide dirigenten maar ook over de kameraadschap. Zo be schrijft hij hoe na het overlijden van een van de musici zowat ieder een aanwezig was bij de begrafe nis. „Allemaal hadden ze vrij geno men. Vanuit het hele land kwa men ze om voor hun overleden col lega te spelen." De Boo van Uijen is al jaren so lo-klarinettist bij het NPÓ. Samen met zijn collega's speelfhij morgen- 'Na pensionering mogen musici nog een jaar spelen, anders willen ze niet weg' avond in de Sint Jacobskerk in Vlis singen ter gelegenheid van de ope ning van Sail de Ruyter. Dat be looft volgens de projectmanager van de Zeeuwse politie een heel mooie uitvoering te worden. Een deel bestaat bijvoorbeeld uit een wereldmuziekshow met gekende melodieën uit onder andere Argen tinië, Griekenland, Marokko, Mexi co, Suriname en Turkije. „Drie kwartier non-stop muziek met so lo's." Bijna alle musici van het NPO zijn actief binnen de Nederlandse poli tie. Dat varieert volgens De Boo van Uijen van administratief mede werker tot en met commissaris. Al leen de slagwerker, de eerste flui tist en een saxofonist zijn 'huurlin gen', beroepsmusici die worden in gehuurd om mee te spelen. Want het lukt momenteel niet om bin nen de politie musici te vinden die die instrumenten op hoog niveau kunnen bespelen. De musici van het NPO komen uit alle 25 politiekorpsen. De Boo van Uijen is de enige Zeeuw in dat ge zelschap. Hij geeft aan dat bij de se lectie de kwaliteit allesbepalend is. Na pensionering mogen musici nog een jaar spelen en daarna ne men ze afscheid. „Op die manier voorkomen we dat we een senio renorkest worden. Want wie bij ons speelt, wil niet meer weg." De Vlissinger kwam zelfbij het or kest als derde klarinettist. Hij had een paar repetities bijgewoond en de sfeer en kunde van de musici spraken hem erg aan. Na een aan tal jaren op die positie 'lekker ge speeld te hebben' mocht hij door schuiven om als solo-klarinettist op te treden. Hij zegt het niet zelf, maar uit zijn woorden valt op te maken dat hij het een hele eer vindt om die positie, naast de ka pelmeester, te spelen. Gemiddeld treedt het NPO zo'n twaalf maal per jaar op. Daarnaast zijn er ook nog eens zo'n twaalf re petities, meestal ergens centraal in het land. Dat betekent dat de leden van het NPO elkaar niet veel zien. Toch slagen ze er volgens hem in om als een goed ingestudeerd or kest op te treden. Dat is volgens de Vlissinger te danken aan de profes sionaliteit van de musici. Stuk voor stuk spelen die volgens hem op een hoog niveau. Daarnaast roemt hij de twee dirigenten: Peter Klei ne Schaars en Hardy Mertens. Dat zijn volgens hem echte kanjers op hun terrein. „Die halen echt alles uit het orkest." Nederlands Politie Orkest Het Nederlands Politie Orkest is een symfonisch blaasorkest. s* Het bestaat uit 55 muzikanten die voor het overgrootste deel werkzaam zijn bij de Neder landse politie. Het NPO is het muzikale visite kaartje van de Nederlandse po litie. Gemiddeld eens in de twee jaar treedt het NPO op in Zee land. Het concert in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen begint donderdag 23 augustus om 20.00 en is rond 22.30 uur af gelopen. GOES - Projectontwikkelaar Timewalk BV uit Middelburg zoekt naar een nieuwe bestemming voor de middeleeuwse panden Den Ingel en Rijssel aan de Grote Markt in Goes. Timewalk BV denkt aan een woongemeen schap, een winkel van twee verdiepingen, een studiocomplex of toch maar luxe appartementen. Het oorspronkelijke plan om er zeven luxe apparte menten in te bouwen met een prijs van tussen de 270.000 en 380.000 euro liep uit op een fiasco; er kwamen geen kopers op af. Te duur, te ver van parkeergelegenheid, te lawaaiig? Medewerker J. Geurts van Timewalk BV kan er alleen maar naar raden. De projectontwikkelaar is nu in gesprek met aannemers, architecten en gemeente Goes om een oplossing te zoeken. foto Dirk-Jan Gjeltema door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De strijd van Vlieg veld Midden-Zeeland tegen buur man camping De Witte Raaf ver hardt zich. Directeur Peter Geysen wil de minister van Verkeer en Waterstaat vragen de uitbreiding van de camping te verbieden. De Witte Raaf wil uitbreiden omdat de eisen van de brandweer steeds strenger worden: de plaatsen waar kampeerders op staan moeten rui mer. De eigenaar van de camping vindt bovendien dat hij niet aan in vesteringen ontkomt: een cam ping zonder overdekt zwembad heeft al bij voorbaat een achter stand op de concurrentie. Het probleem is dat de camping en het vliegveld elkaar in de weg liggen. De caravans staan in het verlengde van de landingsbaan. Om de camping te ontwijken bij het dalen en landen, maken de vliegtuigen een bocht naar het noorden. Geysen stelt dat het ge vaar toeneemt als de camping naar het oosten uitbreidt. Straks zou er aan de westkant van de landings baan geen ruimte meer zijn om veilig een noodlanding te kunnen maken. Volgens de gemeente Middelburg is er niets aan de hand: er wordt niet gebouwd binnen de risicocon touren, de grenzen die rond het vliegveld getrokken zijn. In het ge bied dat binnen die grenzen valt, komt natuur. Het natuurgebied is wel toegankelijk - mensen kunnen er overdag naartoe om te recreëren - maar alle nieuwe huisjes en cara vans staan straks buiten die veilig heidszone. Geysen maakt volgens de gemeen te dan ook geen kans met zijn ver zoek aan de minister. „De minister zou kunnen verbieden dat we bo men planten", zegt een ambte naar. „De bebouwing blijft op de vereiste afstand van het vliegveld. Laat Geysen zijn verzoek maar in dienen, dan zien we het wel." De minister verbiedt niet klakkeloos alle bebouwing die te dicht bij het vliegveld komt, zegt een woord voerster van het ministerie. „De minister kan het verbieden. Voor dat die beslissing valt, zal eerst goed naar de situatie gekeken moe ten worden." Volgens Geysen heeft de Inspectie Verkeer en Waterstaat 'grote vraag tekens' bij het plan. „Ze zijn er niet over geïnformeerd", zei hij maandag in de commissie ruimte. „Wij hebben geen standpunt over de plannen van de camping", zegt een woordvoerster van de inspec tie. „Dat is een zaak tussen het vliegveld en de gemeente. Als de veiligheid in het geding komt, spre ken we daar het vliegveld op aan." De camping is al jaren bezig met het maken van plannen. „De uit breiding heeft zich moeten voegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28