Zeeland Rotonde Middelburg 'nog veiliger' 25 Rondvaart met oude verhalen Jongens raken auto met appels WALCHEREN 31 33 Verkeersplein op Schroeweg wordt begin 2008 toch aangepast. m Bedrijvigheid rond Jugendstiipanden Noodrem Aanslag op veld vol zeekraal Woensdag 22 augustus 2007 Cliënten van Emergis leren elkaar hun leven te herstellen Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De rotonde op de Schroeweg bij Middelburg wordt 'nog veiliger', aldus wethouder F. Streng. Daar is een bedrag van 160 mille voor nodig. Als de gemeenteraad akkoord gaat met dat bedrag is die rotonde bin nen zes tot acht maanden aange past, verwacht de wethouder. Aanpassing is nodig omdat de ro tonde, aldus de wethouder, niet erg vergevingsgezind is. Wie daar even niet oplet ondervindt daar di rect de nadelige gevolgen van, geeft hij als uitleg. Tot die conclusie kwam ook onder zoeksbureau Arcadis. In een analy se worden heel wat kanttekenin gen bij de rotonde geplaatst. Om te beginnen stelt het bureau vast dat de afgelopen jaren te veel onge vallen op die rotonde plaatsvon den. Dat hoge aantal was voor het gemeentebestuur ook reden Arca dis nog eens naar de rotonde te la ten kijken. Het bureau beschrijft dat de twee belangrijkste toeleiden- de wegen niet deugen. Ze geven 'nauwelijks aanleiding de snelheid te matigen', staat in het rapport van het bureau dat gisteren werd vrijgegeven. Ook het 'woud aan borden' voor de rotonde is volgens Arcades niet bevorderlijk voor de verkeersveiligheid. Daarnaast is die rotonde niet goed aangegeven en is er te veel beplanting, waar door andere wegen niet goed zicht baar zijn. Onderzoeksbureau Arcadis ziet veel mogelijkheden om de ver keerssituatie rondom de rotonde op de Schroeweg bij Middelburg veiliger te maken. Arcadis adviseert om een reeks maatregelen te nemen. Onder an dere het naar binnen verplaatsen van de schanskorf, de stenen muur waartegen al heel wat auto's botsten. Ook komen er op de bei de belangrijkste toeleidende we gen van die schanskorven zodat au tomobilisten niet langer verrast worden door het zicht van die massieve muren. Tot slot adviseert Arcadis ook om midden op de ro tonde een markant kunstwerk te zetten om de rotonde zichtbaar te maken. Streng wil alle voorstellen van Ar cadis overnemen. Volgens hem is dat de manier om de rotonde nog veiliger te maken. Hij houdt echter vol dat de rotonde nu ook al veilig is. „Ze voldoet aan alle eisen. Met de ze maatregelen willen we echter de attentiewaarde verhogen zodat weggebruikers beter zien dat ze een rotonde naderen." Streng vindt het dan ook niet no dig om vooruitlopend op de recon structie van de rotonde extra maat regelen te nemen waardoor de ro tonde nu al beter zichtbaar is. Geld voor het kunstwerk op de ro tonde is voorlopig niet voorhan den. „Maar dat vinden we wel." MIDDELBURG - Wie woonden en werkten er in de jaren vijftig en zestig langs de grachten van Mid delburg? Wat deden ze daar? De broers Jan-Willem en Johan Antheunisse vertellen anekdotes over de stad van hun jeugd tijdens vier nostalgische rondvaarten. Over Mina van 't Orgel, vodden- boer Kees van Tol, de hotels Pax en Sonnevanck, houthandel Al berts, beurtschipper Vermeulen. „De tochten zijn vooral gericht op echte Middelburgers", vertelt Ro land van Banning, exploitant van Rondvaart Middelburg. Jan-Willem Antheunisse is de ma ker van het tv-programma Trugkie- ke. Hij en zijn broer groeiden op in de Eigenhaardstraat. Ze weten nog zo veel van vroeger, dat de rondvaart anderhalf uur gaat du ren. „We hopen ook op respons van de mensen die meevaren", merkt Van Banning op. Er worden vier nostalgische rond vaarten gevaren: op 27, 29 en 31 au gustus om 19.00 uur en op 1 sep tember om 17.30 uur. Aanmelden kan bij de kiosk van de rondvaart aan de Pottenbakkerssingel en op telefoonnummer 0118-643272. Per rondvaart kunnen 52 mensen mee. De tocht kost vijf euro. Tip? redactie@pzc.nl De trein is 's zomers zo gek nog niet. De voordeelurenkaart is de hele dag geldig, ook al voor ne gen uur's morgens. En je komt nog eens iemand anders tegen. Op de terugweg naar Zeeland voegt zich een mevrouw in een grote rolstoel bij ons. NS-perso- neel heeft haar keurig naar bin- nengeholpen. Ze blijft met haar rolstoel pontificaal midden op het balkon staan en vult zonder enig probleem de toch vrij grote ruimte. „Nee", verkondigt ze luid, „over de service van de NS heb ik weinig te klagen. Ik heb nog maar twee keer aan de nood rem moeten trekken, omdat er niemand kwam om mij uit de trein te helpen." VLISSINGEN - Eindelijk komt er beweging in de Ju gendstiipanden aan de Spuistraat in Vlissingen. Al jaren staan de vier voormalige loodsenhuizen te verkrotten. Volgens de Middelburgse monu mentenmakelaar Dolf van Dijk, die ze ooit in zijn bestand had, trekken de huizen het geen jaren meer. Tot voor kort stonden de vier voor 1,7 mil joen te koop bij de Drentse makelaar Brandsma. Inmiddels is hun Te koop-bord verdwenen en zijn tegen het eerste pand steigers gezet. Bovendien komt de gemeente in beweging: wethouder Tine ke Verhage heeft eigenaar Jef Bos aangeschreven om iets te doen aan de onooglijke gebouwen. „Nadat we weken bezig waren zijn adres te ach terhalen, want dat was al een heel gedoe. Me neer Bos gaf aan niet actief met de verkoop be zig te zijn geweest, omdat de Spuistraat over hoop lag. Nu die opgeknapt is heeft hij Sinke Ko- mejan in de arm genomen. Bos zegt de panden snel te willen verkopen. Hij is zelfs al op het stad huis geweest om informatie aan te vragen over het terrein tussen de gebouwen in. We hebben af gesproken regelmatig contact te hebben over de stand van zaken." foto Lex de Meester ARNEMUIDEN - Een stel jongens heeft maandagavond tusen zeven uur en half acht auto's op de A58 bij Arnemuiden bekogeld met ap pels. Een 36-jarige man uit Arnemui den heeft daarvan aangifte gedaan bij de politie. Zijn bedrijfsbus raak te beschadigd. De man reed over de A58 en hoorde een klap. Toen hij terug reed zag hij de jongens met appels gooien. Volgens de poli tie is de man nog op zoek gegaan naar de jongens, maar heeft hij ze niet meer terug gevonden. De poli tie weet dan ook niet wie het wa ren. Vermoedelijk gaat het om twee jongens. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27