Nut van hagelkanon valt vaak tegen PZC msmmmwnmm KRAS.NL Vergif om insecten te doden blijft vaak hangen in goederen. Zeekraalveld voor een derde vernietigd PvdA-rebellen eisen socialere koers partij S3 I boek online Word ook abonnee! Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 HET WEER Buien Haagse honingraten Woensdag 22 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 197 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Chinese waar zit vol gif ROTTERDAM - Speelgoed, meubels, voedingsmiddelen en elektronica die uit China en andere landen buiten de EU per container wor den aangevoerd, bevatten vaak ho ge concentraties giftige stoffen. Die blijven soms maanden zitten en kunnen kanker, hart- en vaat ziekten en ademhalingsproblemen veroorzaken. Dat blijkt uit een rondgang langs keuringsdiensten en toxicologen. De werking van methylbromide, dat vaak hiervoor wordt gebruikt, is vergelijkbaar met die van zenuw gas, aldus Martin van den Berg, toxicoloog aan de Universiteit Utrecht. Hij is 'bezorgd' over de ri sico's voor kinderen. Volgens Do nald Uges, toxicoloog aan het Uni versitair Medisch Centrum Gronin gen, moet het vergassen van de containers onmiddellijk worden gestaakt. „Dit risico is vermijdbaar en het moet uitgebannen worden. Weg met die troep!" De Europese Unie stelt verplicht dat alle import van buiten de EU waarbij verpakkingshout wordt ge bruikt (blokjes, latten, pallets) wordt 'vergast'. Dat moet voorko men dat schadelijke organismen Europa binnenkomen. De gifstof fen dringen daarbij ook in de pro ducten zelf door. Vooral in speel goed van zachte stof zoals knuffels blijft het gif lang hangen. Holland Fumigation, een bedrijf dat het gas uit de containers op ruimt, raadt af speelgoed van bui ten Europa aan kinderen te geven. „Het is onduidelijk welk product welke schadelijke middelen be vat," zegt directeur Ineke de Waard. „Slechts twee procent van de import via Rotterdam wordt ge- Containers van buiten de EU wor- den vaak met gif volgespoten te gen ongedierte in verpakkings hout. Medici zijn bezorgd over de risico's voor kinderen. controleerd." De Inspectie Vrom, belast met milieutoezicht, contro leert steekproefsgewijs, maar er kent dat het ondoenlijk is de grote importstroom in de gaten te hou den. Staatssecretaris Heemskerk (Econo mische Zaken) spreekt volgende maand met de Chinese autoritei ten over de veiligheid van produc ten. De inspecties hebben inmiddels de controle op Chinese producten aangescherpt. De SP in de Tweede Kamer vindt deze maatregel ech ter 'volstrekt onvoldoende' en wil een 'gasvrijverklaring' wettelijk verplichten. pagina 12: giftige lading uit China WOLPHAARTSDIJK - Onbekenden hebben zeker eenderde van de zee- kraaloogst van de familie Janse uit Wolphaartsdijk om zeep gehol pen. Maarten Janse jr. tast in het duister wie achter de doelbewuste actie zit. Volgens hem is er 's nachts na- triumzout over de plantjes heen gegooid. Zowel zeekraal als on kruid heeft dat niet overleefd. De schade bedraagt enkele duizenden euro's. Hij overweegt nu het zee kraalveld te beveiligen, bijvoor beeld met camera's. pagina 31: belangen zijn groot DEN HAAG - Een groep van circa 25 PvdA-leden wil dat het partijcon gres begin oktober verstrekkende uitspraken doet over de koers van de PvdA. Een van de initiatiefnemers is oud-PvdA-campagnestrateeg Jac ques Monasch. De groep, bestaan de uit raadsleden en vertegenwoor digers van gewesten en afdelingen binnen de partij, gaat de komende week de boer op om steun te ver werven voor een duidelijkere so ciaaldemocratische koers. pagina 6: 80s wacht met oordeel over Pronk Hagelschadeverzekering werkt beter dan een kanon reageer op www.pzc.nl Hoog parkeertarief voor brandstof- slurpers helpt milieu eens 33% oneens .'<2H67% aantal reacties: 323 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Economie: 15 en 17; Beurs: 16; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 39: Sport: 40 t/m 45; Tele visie: 46 en 47. Wilt u er even tussenuit? Dat kan! Want wat dacht u van een 3-daags verblijf in Attractie- en Vakantiepark Slagharen vanaf slechts 199! En dit is bovendien inclusief 3 dagen onbeperkt toegang tot het attractiepark en de zwembaden! INCLUSIEF: 2 nachten in vakantiehuisje type Arizona, 3 dagen onbeperkt toegang tot het attractiepark en het zwembad. Aankomstdata: 7-14-21-28/9 en 5-26/10 199 per vakantiehuisje Res.kosten 15 per boeking. Voor meer informatie zie www.kras.nl. Prijzen zijn per vakantiehuisje, met een bezetting van max. 2 volwassenen en 4 kinderen (t/m 17 jaar). Het Is niet toegestaan om met meer dan 2 vol wassenen in een vakantiehuisje te verblijven. Reisnr. AUTO 26.133, zie www.kras.nl/26133 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 tSt WOENSDRECHT - Het succes van ha- gelkanonnen blijkt in de praktijk zeer verschillend te zijn. „Meestal valt het resultaat tegen", zegt adju dant Mario Egthuijsen van de Luchtmacht Meteorologische Groep (LMG) op vliegbasis Woens- drecht. Hij vraagt zich af of de ka nonnen wel voldoende helpen om hagelschade te voorkomen. Volgens hem is het voor een fruit teler heel lastig in te schatten of een buienwolk ook hagel bevat. Dat is meer iets voor weerkundi gen. „Zit er onweer in een bui, dan is de kans op hagel wel vrij groot." De schokgolven die de ha- gelkanonnen afschieten, hebben geen invloed op de richting van buien, stelt de weerkundige. Bij de voorkeursroutes van buien spelen vele andere factoren een rol. pagina 2 en 3: voorkeursbanen buien commentaar Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I iHf I >1 i 11688 555530 zie pagina DEN HAAG - Met behulp van een enorme kraan is de het voormalige wooncomplex gisteren al snel Kroon en de ministeries van Justitie en Binnen- begonnen met het slopen van De Zwarte Madon- al s een verz ameling stenen honingraten. De Zwar- landse Zaken. na in het centrum van Den Haag. Zodoende oog- te Madonna maakt plaats voor woontoren De foto Rick Nederstigt/ANP Inel. 3 dagen onbeperkt toegang tot het ettrectieparkl Waanzinnig geprijsd'. uanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1