Land van Ooit in problemen KPN biedt breedband platteland Imtech wil omzet van vijf miljard in 2012 Bloemveilingen mogen fuseren Britten vragen Brussel om geld Britse Barclays verwijdert adelaar-symbool van bankgebouw Belgisch pretpark zou financiële verplichting niet nakomen. Bedrijf uit Gouda mikt vooral op Scandinavië, Denemarken en Ierland. Bouw van zonne-energiepark gaat voor de wind W PZC Woensdag 22 augustus 2007 1 7 DEN HAAG - KPN biedt vanaf vol gend jaar draadloos breedband in ternet aan in landelijke gebieden. Het telecombedrijf richt zich op de enkele honderdduizenden huis houdens die geen snelle internet verbinding kunnen bestellen. Ook mensen op campings en schepen kunnen er gebruik van maken. Het draadloos breedband internet wordt alleen in de buitengebieden aangeboden waar geen normaal breedband verkrijgbaar is. Een abonnement wordt ongeveer net zo duur als een normale adsl-ver- binding, enkele tientjes per maand. KPN test de apparatuur in de regio Drenthe. Volgens het bedrijf ver loopt de test goed. Hierdoor is het zo goed als zeker dat de verbin ding volgend jaar wordt aangebo den in alle gebieden die het nog zonder een snelle internetverbin ding moeten stellen. Nederland staat al jaren in de top vijf van landen met de grootste breedbanddekking. Toch kunnen enkele honderdduizenden huis houdens en tienduizenden bedrij ven in Nederland geen snelle inter netverbinding krijgen. In die gebie den is de afstand tussen een huis of bedrijf en een telefooncentrale te groot, waardoor in de kabels te veel signaalverlies ontstaat. DEN HAAG - De bloemenveilingen Aalsmeer en Floraholland mogen fuseren. Dat heeft de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) be paald. Door de fusie ontstaat geen econo mische machtspositie op de markt voor bloemenveilingen die ten kos te gaat van de concurrentie, zo heeft de NMa gisteren bekendge maakt. De Nederlandse Mededingingsau toriteit ondervroeg vijftienhon derd telers en vijfhonderd inko pers van sierteeltproducten over de voorgenomen fusie. De kartel toezichthouder constateerde dat er na de fusie voor hen 'voldoende al ternatieve kanalen in binnen- en buitenland' overblijven. BRUSSEL - De Europese Commissie denkt na over een hulpaanvraag van de Britse regering naar aanlei ding van de zware regenval van eerder deze zomer. De overstro mingen in Engeland hebben vol gens de Britten voor ongeveer 4,3 miljard euro aan schade veroor zaakt. Volgens een woordvoerder van de commissie in Brussel zou het be drag dat wordt toegekend aan de Britse overheid kunnen oplopen tot 145 miljoen euro. Maar vermoedelijk wordt dat iets minder, meende de Europese Commissie gisteren. Eerst moet ge verifieerd worden of het schadebe drag zo hoog is als de Britten clai men. door Pascale Thewissen TONGEREN - Het pretpark 'Land van Ooit' in Tongeren zit in de pro blemen. De uitbater, de Nederland se familie Taminiau, hangt een rechtszaak boven het hoofd we gens het niet nakomen van de fi nanciële verplichtingen. Ook de bezoekersaantallen vallen tegen: vijftigduizend sinds de opening in juni van dit jaar. Dat hadden er 75.000 moeten zijn, om rendabel te zijn. Deze week kondigden de gemeen te Tongeren, Toerisme Vlaanderen GOUDA - Imtech wil in 2012 een jaaromzet van 5 miljard euro draaien. Dat maakte de technisch dienstverlener gisteren bekend bij de presentatie van de halfjaarcij fers. De jaaromzet van het bedrijf uit Gouda, dat onder meer waterzuive ringsinstallaties en iet-systemen LONDEN - De Britse bank Barclays heeft het symbool van de bank, een adelaar, verwijderd van een bankgebouw in Poole in het zuid westen van Engeland. De maatre gel gaf voedsel aan geruchten dat en aannemer Strabag, die samen de NV Plinius Vastgoed vormen, aan dat zij naar de rechter stappen om het contract met de familie Ta miniau te verbreken. Volgens bur gemeester Carmen Willems van Tongeren is het de bedoeling om de exploitant onder druk te zetten om alsnog te voldoen aan zijn ver plichtingen.' Het Romeinse themapark blijft in de tussentijd gewoon open. Het dispuut tussen de raad van be stuur van NV Plinius Vastgoed en exploitant Mare Taminiau draait om het werk dat de aannemer heeft verricht. Volgens Taminiau is de bouwkwaliteit ondermaats. Om de gebreken op te lossen, moet nog eens 3,8 miljoen euro in bouwt, zit nu tegen de 3 miljard euro aan. Om de omzetdoelstelling te berei ken, wil Imtech nieuwe markten aanboren. Het bedrijf mikt hierbij op Scandinavië, Denemarken en Ierland. Ook speurt Imtech in Oost-Euro pa naar overnamekandidaten. „Wij zijn aan het rondkijken en een lijstje aan het opbouwen", zei bestuursvoorzitter René van der Bruggen gisteren in een toelich ting. Barclays de adelaar laat vallen als het de overnamestrijd om ABN Amro wint. De geruchten willen dat ABN Am ro bezorgd is over het logo van Bar clays, omdat Nederlanders de ade- het park worden geïnvesteerd. Ook moet er als gevolg van de slechte kwaliteit van het werk zo'n 400.000 euro per jaar extra wor den uitgetrokken voor onderhoud. Uit onvrede met de volgens hem gebrekkige afwerking van het park weigert de exploitant de huur van de gebouwen te betalen. Maar volgens de gemeente Tonge ren heeft Taminiau het opleve ringscontract ondertekend en zich dus akkoord verklaard met het ver richte werk. Het pretpark 'Land van Ooit' in Tongeren zit in de problemen. De uitbater hangt een rechtszaak boven het hoofd. Ook de bezoe kersaantallen vallen tegen. Imtech wil ook investeren in oplei dingen voor technisch personeel. „De arbeidsmarkt voor technici zal blijven krimpen in de komen de jaren. Als de potentiële werkne mers niet meer naar ons komen, moeten wij naar de scholen", al dus Van der Bruggen. Voor de overnames en investerin gen heeft Imtech veel geld nodig. Het bedrijf heeft nu 50,4 miljoen euro in kas. Daarnaast heeft het bedrijf in to taal 1 miljard euro aan leningen af- laar zouden associëren met de Duitse adelaar die de nazi's als symbool gebruikten in de Tweede Wereldoorlog. Barclays zei in een reactie dat de vier meter brede aluminium vogel Taminiau zelf liet gisteren weten 'zwaar geraakt' te zijn door de pro cedure bij de rechtbank van koop handel. Hij wil een nieuwe dia loog: „Ik hoop dat ik opnieuw met de partners rond de tafel kan gaan zitten en we een overeenkomst kunnen bereiken over de manier waarop' het gebouw wordt her steld en wie daarvoor opdraait." Het Land van Ooit in Tongeren, ge stoeld op het voorbeeld van het Land van Ooit in het Brabantse Drunen dat in 1989 eveneens door Taminiau werd opgericht, opende op 16 juni van dit jaar de deuren. Dat de bezoekersaantallen tot nog toe tegenvallen, heeft volgens de exploitant alles te maken met het slechte weer. gesloten. Het uitgeven van nieuwe aandelen om extra geld op te ha len is niet aan de orde volgens Im- tech-bestuursvoorzitter Van der Bruggen. De omzet kwam in het afgelopen halfjaar uit op 1,52 miljard euro, 18 procent meer dan in dezelfde pe riode vorig jaar. De nettowinst steeg met 30 procent naar 35,1 mil joen euro. De resultaten waren be neden de verwachtingen van ana listen en vielen niet goed op de beurs in Amsterdam. op het gebouw in het Britse Poole was verwijderd omdat het om een verouderde versie ging. „Het heeft geen andere betekenis", aldus een woordvoerder van de Britse bank. BRANDIS - Het werk vordert gestaag aan het zon- land. De bouw van het grootste zonne-energie- park heeft dan een capaciteit van 40 megawatt nepanelenpark 'Waldpolenz' bij Brandis in Duits- complex ter wereld moet in 2009 klaar zijn. Het per jaar. foto Waltraud Grubitzsch/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17